Προς το περιεχόμενο

Χρηματοδοτήσεις/δάνεια για μουσικά έργα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A κ εγω γιωργης ειπα θα εισαι γνωστος μ χεχ.

 

ΕΝΑΣ ειναι ο ΓΙΩΡΓΗΣ στο ΝΟΙΖ (και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν εισαι εσυ)  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να σβηστεί το νήμα....

όλο και κάποια ιδέα θα πέσει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως η ΔΟΥΛΕΙΑ ειναι γενικα ενας...τροπος να βγαζει καποιος χρηματα ωστε να μη χρειαζεται ΔΑΝΕΙΚΑ...

 

ΑΚΟΥΣ ΓΙΩΡΓΗ?

 

Ακούω.

Γιατί να δουλέψω?

Αφού είμαι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ και πληρώνομαι από τους ΦΟΡΟΥΣ σου.

  Και αμα λάχει, κάνω και μια παραγωγή με μέρος του ΕΦΑΠΑΞ. Μουσική ξέρω.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είμαι φωτογράφος ...

Δύσκολα τα πράγματα.

Ξέρω έναν φωτογράφο εδώ στο noiz, που για να ζήσει έγινε δικηγόρος (και που και που κάνει και τον ηχολήπτη).

Ακούς LK? ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δύσκολα τα πράγματα.

Ξέρω έναν φωτογράφο που εδώ στο noiz, που για να ζήσει έγινε δικηγόρος (και που και που κάνει και τον ηχολήπτη).

Ακούς LK? ;D ;D ;D

 

Ευτυχώς βγάζω καμια φωτογραφία στα διαζύγια γιατι αλλιως.... ;D ;D ;D

 

Περα από την πλάκα...οι φωτογραφίες ταυτότητας έμειναν στους φωτογράφους....και πάνε να τους τις πάρουν και αυτες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα τα πράγματα.

Ξέρω έναν φωτογράφο εδώ στο noiz, που για να ζήσει έγινε δικηγόρος (και που και που κάνει και τον ηχολήπτη).

Ακούς LK? ;D ;D ;D

 

ενα φεγγάρι έκανε και το μουσικό...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ενα φεγγάρι έκανε και το μουσικό...

  Με κέρδισε το μοδελινγκ  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το σβήσετε το νήμα βρε.

Ο ΖησεσβέλταunderscoreΠέθανενέος ένιωσε το κλασσικό www.νόιζ.gr καλωσόρισμα. Δηλαδή , δεν χαϊδεύομε αυτιά και μάτια.

 

Original Poster μη κωλώνεις, κάνε τα κουμάντα σου και εδώ θα είναι η παρέα. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ όλες οι κριτικές (ακόμη και οι αλλώτριες) για καλό γράφονται.

 

H δική μου συμβουλή : Εκτός από μοντέλες, βρες έναν φίλο  που ΚΑΤΕΧΕΙ οικονομικά. Κέρνα τον καναδυοτρειστέσσερις μπύρες. Βάλτον να κάνει το μπίζνες πλάν και έναν προϋπολογισμό. Θα έχεις ένα μπούσουλα να ξέρεις το κάτω όριο χοντρικά.

 

Αν ήθελα να βγάλω φωτό σε φωτογράφο θα πήγαινα όχι σε λογιστή ;)

 

 

 

Υ.Γ Στην ανάγκη άμα δυσκολεύεται ο λογισταράς, του υπόσχεσαι τηλ από τις προαναφερθέντες μοντέλες  ;)

 

 

Καλές μουσικές καλά video clips εύχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγαινει. Δεν μπορουν να υπαρξουν εσοδα απο τη στιγμη π το μονο π θα κοιταξω ειναι απλα να παιρνω τα loyalties αν γινει καποιο γνωστο απο καποια ξενη εταιρια δικαιωματων στυλ αεπυ, και pitching opportunities σε διαφημισεις ταινιες. Δηλ. δεν υπαρχουν live στο προγραμμα αρα μενω μονο με 1-2 βελιες ρουλετα σε ραδιοφωνα ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δε βγαινει. Δεν μπορουν να υπαρξουν εσοδα απο τη στιγμη π το μονο π θα κοιταξω ειναι απλα να παιρνω τα loyalties αν γινει καποιο γνωστο απο καποια ξενη εταιρια δικαιωματων στυλ αεπυ, και pitching opportunities σε διαφημισεις ταινιες. Δηλ. δεν υπαρχουν live στο προγραμμα αρα μενω μονο με 1-2 βελιες ρουλετα σε ραδιοφωνα ας πουμε

 

Αφου εισαι φωτογραφος...το video clip θα σου βγει 0,00 €.

Μην σκας.

Βαλε φίλους /φίλες να παίξουν...και όλα οκ.

 

edit:

 

Επίσης.

Στηρίξου στις προσωπικές σου σχέσεις, και βρες χορηγίες με αντάλλαγμα αναφορά αυτών με οιοδήποτε τρόπο (στα πλάνα ή στα credits) .

 

Π.χ. αν είναι το γυρισμα να γίνει σε ένα ξενοδοχείο , ή να πάρεις ένα αυτοκίνητο, μια κομμωτρια, το μακιγιαζ….κ.λ.π.

 

Έτσι δουλεύω εγώ, είναι όλα δωρεάν, και είναι διαφήμιση και για αυτούς.

 

Π.χ. αν ανέβει το video σε youtube ή μια Φώτο σε κάποιο social media με Hashtag ή tag στους αντίστοιχους «χορηγούς» και το προωθήσεις αρκετά, θα πάρουν και αυτοί τη δημοσιότητα που τους αναλογεί.

 

Έχω συνεργαστεί με πολλές μακιγιέζ, κομμώτριες , επιχειρήσεις , άτομα, που προσφέρθηκαν εθελοντικά να συμμετάσχουν και για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω και γιατί τους άρεσε το προτζεκτ…και περάσαμε και καλά.

 

Δεν βρίσκω π.χ. τον λόγο ένας νέος/ μια νέα  –ηθοποιός ή μοντέλο  να μη συμμετάσχει σε κάτι τέτοιο…έτσι για την εμπειρία και την όποια «διαφήμιση»

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου