Προς το περιεχόμενο

Marshall DSL5CR - πρώτες εντυπώσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, cigaret13 said:

 Φτάσε κι εσύ τα 52 φίλτατε Γιώργο, παντρεμένος 22-23 χρόνια (με την ίδια γυναίκα...😱😰) και μετά έλα να μου πεις για κούκου και σούξου μούξου........😎  Όσο για το φυσικό, τι είναι αυτό🤓

 

Θα τη σηκωνω ψηλα τη σημαια! Εδω στην Κρητη εχει αααλλο κλιμα. :classic_smile:

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έγραψα ένα κλιπ με τον dsl, χρησιμοποιώντας το emulated output και αποσυνδέοντας το ηχείο ώστε να είμαι silent. Πρώτη φορά το κάνω σε αυτόν και ειδικά στα καθαρά είμαι ικανοποιημένος. Έχει λίγο θόρυβο (ένα μόνιμο φύσημα), και διαφορετική αίσθηση από τον HT1R, γενικότερα. Ίσως κάπως πιο βινταζ αίσθηση. Δεν ξέρω εάν θα τον χρησιμοποιούσα σε παραγωγή μουσικής (για το emulated output μιλώ). Θα του κάνω κι άλλα τεστ.

 

1ο δωδεκάμετρο παίζω στο καθαρό κανάλι με τέρμα gain. Στα υπόλοιπα παίζω με το βρώμικο κανάλι ανεβάζοντας σταδιακά το gain.

Παίζω με les paul και alnico 2 PAF. Δεν χρησιμοποιώ κανένα πετάλι. Το eq είναι πάνω κάτω όλα στη μέση. Οι χορδές περσινές...

 

 

dsl5cr test.mp3

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, gkourmoul1 said:

Με tele θα εχει μπολικο twang. Αρκετα bright ενισχυτης και ειναι κατι που το εκτιμω. 

 

είναι πολύ μπραιτ όντως.

Αλλά με λπ είναι μανούλα.

Τρέμουν οι οδοντίατροι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ωραίο αποτέλεσμα.

 

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με τους λαμπάτους,αλλά απ'όσο διάβασα καλό είναι να μην δουλεύει με το μεγάφωνο εκτός.

 

Δεν ξέρω αν είμαι λάθος,αλλά έτσι το κατάλαβα.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου