Προς το περιεχόμενο

G4.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά απογοητεύτηκα οικτρά από το χθεσινό live του στο bourbon. Αναγνωρίζω ότι ο άνθρωπος ήταν εμφανώς κουρασμένος μιας και μόλις είχε πετάξει από Θεσσαλονίκη και είχε έρθει καπάκι από το αεροδρόμιο αλλά ως ακροατής και fan του Koch από το youtube έχω να πω τα εξής για εχθές:

 

Σε προσωπική επαφή ήταν οριακά ευγενικός, απαντούσε μονολεκτικά και μετά γύρναγε στο κινητό του όπου ήταν κολλημένος όση ώρα ήταν κάτω απ' τη σκηνή. Από πλάκες-κουβέντες κλπ. που έχουμε δει στο youtube ξεχάστε το. Με το τσιγκέλι του έβγαζες δυο λέξεις. Ήρθε στο μαγαζί και πήγε κατευθείαν στα παρασκήνια, χωρίς καν να κάτσει να ακούσει μισό κομμάτι από την μπάντα που έπαιζε εκείνη τη στιγμή (Zilla Project) οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί. Κατέβηκε μόλις ήρθε η σειρά του, είπε δυο yeah στο μικρόφωνο και κατόπιν ξεκίνησε ένα λυσσαλέο σετ από τρομερά δυνατά uptempo instrumentals όπου ακούγαμε κυρίως τα τύμπανα (ο γιος του που έπαιζε εξαιρετικός ντράμερ αλλά κάφρακλας από άποψη έντασης, ειδικά το ταμπούρο ήταν βομβαρδισμός και με κλειστά τα τύμπανα στο PA).  Κιθάρα δεν ακούγαμε σχεδόν καθόλου. Προσωπικά δεν άντεξα μέσα στο μαγαζί μετά το τέταρτο γιατί άρχισα να αισθάνομαι ότι κάνω σοβαρό κακό στην ακοή μου.

 

Αυτά ουσιαστικά από το χθεσινό. Δεν ξέρω πώς ήταν τη Δευτέρα, δεν ήμουν εκεί και επίσης δεν ξέρω αν, πλην της κούρασης, παρεμβλήθηκε κάποιο σοβαρό γεγονός το οποίο θα δικαιολογούσε το πώς ήταν ο Koch εχθές. Εν πάση περιπτώσει όποιος το έχασε, δεν έχασε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά απογοητεύτηκα οικτρά από το χθεσινό live του στο bourbon. Αναγνωρίζω ότι ο άνθρωπος ήταν εμφανώς κουρασμένος μιας και μόλις είχε πετάξει από Θεσσαλονίκη και είχε έρθει καπάκι από το αεροδρόμιο αλλά ως ακροατής και fan του Koch από το youtube έχω να πω τα εξής για εχθές:

 

Σε προσωπική επαφή ήταν οριακά ευγενικός, απαντούσε μονολεκτικά και μετά γύρναγε στο κινητό του όπου ήταν κολλημένος όση ώρα ήταν κάτω απ' τη σκηνή. Από πλάκες-κουβέντες κλπ. που έχουμε δει στο youtube ξεχάστε το. Με το τσιγκέλι του έβγαζες δυο λέξεις. Ήρθε στο μαγαζί και πήγε κατευθείαν στα παρασκήνια, χωρίς καν να κάτσει να ακούσει μισό κομμάτι από την μπάντα που έπαιζε εκείνη τη στιγμή (Zilla Project) οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί. Κατέβηκε μόλις ήρθε η σειρά του, είπε δυο yeah στο μικρόφωνο και κατόπιν ξεκίνησε ένα λυσσαλέο σετ από τρομερά δυνατά uptempo instrumentals όπου ακούγαμε κυρίως τα τύμπανα (ο γιος του που έπαιζε εξαιρετικός ντράμερ αλλά κάφρακλας από άποψη έντασης, ειδικά το ταμπούρο ήταν βομβαρδισμός και με κλειστά τα τύμπανα στο PA).  Κιθάρα δεν ακούγαμε σχεδόν καθόλου. Προσωπικά δεν άντεξα μέσα στο μαγαζί μετά το τέταρτο γιατί άρχισα να αισθάνομαι ότι κάνω σοβαρό κακό στην ακοή μου.

 

Αυτά ουσιαστικά από το χθεσινό. Δεν ξέρω πώς ήταν τη Δευτέρα, δεν ήμουν εκεί και επίσης δεν ξέρω αν, πλην της κούρασης, παρεμβλήθηκε κάποιο σοβαρό γεγονός το οποίο θα δικαιολογούσε το πώς ήταν ο Koch εχθές. Εν πάση περιπτώσει όποιος το έχασε, δεν έχασε.

 

Καλα ρε συ ΗΧΟΛΗΠΤΗ δεν ειχε το μαγαζι?

 

Ο μπαρμαν εκανε ηχο?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ ηταν και Θεσσαλονίκη;

 

Ξέρω ότι πριν το Live εχθές ήταν Ιωάννινα για σεμινάριο κλπ. Δεν είμαι σίγουρος αν ήρθε από εκεί ή πέρασε και από Θεσσαλονίκη. Έτσι ειπώθηκε πάντως.

 

Καλα ρε συ ΗΧΟΛΗΠΤΗ δεν ειχε το μαγαζι?

 

Ο μπαρμαν εκανε ηχο?  ;D

 

Και πολύ καλό ηχολήπτη. Δηλαδή και εμείς και οι The Zilla Project είχαμε πολύ καλό και ισορροπημένο ήχο κάτω. Τι έγινε μετά και διαλύθηκε το σύμπαν, δεν ξέρω αν και είμαι σίγουρος ότι οι εντάσεις πάνω στη σκηνή ανέβηκαν δραματικά μόλις ξεκίνησε το trio.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Στα όρια του off topic: εκτός από τους zilla project που πράγματι ήταν εξαιρετικοί, να σημειωθεί η πολύ καλή παρουσία των sixteen και ιδιαιτέρως (για τα δικά μου γούστα) το εξαιρετικό παίξιμο του προλαλήσαντος! Και με ηχήρα!!)

Επίσης θα συμφωνήσω εν πολλοίς με τις επισημάνσεις (δεν τον ξέρω καν τον άνθρωπο, ήμουν κι εγώ χθές στο Live και μόλις τώρα κατάλαβα ποιος είναι!). Κι εγώ ένιωσα ότι κάτι συμβαίνει , ότι κάτι είχε πάνω στην σκηνή και το απέδωσα στην κούραση και σε κάποια θέματα με τον ήχο του. Με την παρέα μας κάτω από το stage πάντως ήταν φιλικότατος, φωτογραφηθήκαμε μιλήσαμε για μουσικές, για το ύψος του, για την ακρόπολη (!) για τον mr Jam. Οι ταμπουριές του γιού ήταν ....κανονιές, και εδώ να συμφωνήσω ότι ήταν λίγο too much στην ένταση, αλλά εγώ μια χαρά άκουγα την κιθάρα στο πίσω μέρος του μαγαζιού. Ο πληκτράς έσπερνε!! Ο Greg παρόλες τις "ακεφιές" του (από τα δεδομένα του στο youtube), είναι μουσικό (και φυσικό!!!) "τέρας". Πολύ καλή βραδιά γενικά, θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη, είναι η ταπεινή μου άποψη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου