Προς το περιεχόμενο

Η σημαντικοτητα του ερμηνευτη μιας συνθεσης.


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 282
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πάντως ρε παιδιά, καθαρά αντικειμενικά τώρα, σταματήστε να αλληλοπροσβάλλεστε ώστε να αποδείξετε την αντικειμενικότητα της άποψής σας (ή της τέχνης). Ο εκατέρωθεν φανατισμός απλά πυροδοτεί περαιτέρω ένταση. Πρακτικά ακόμα και να γραφτεί κάτι που ειναι "πέραν πάσης αμφιβολίας σωστό", δε πρόκειται να συμφωνήσετε διότι η φάση ειναι πολεμικη. Εδώ και 10 σελίδες επαναλαμβάνετε τα ίδια επιχειρήματα, με άλλα λόγια, και κάπου πάει να γίνει γραφικό το θέμα.

 

Ο μόνος λόγος που το γράφω, ειναι διότι τέτοια συμπεριφορά ειναι παρούσα σε πολλά θέματα, που ενώ θα μπορούσαν να ειναι ωραία και ενδιαφέροντα, γίνονται πεδίο εκτόνωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όθωνα,

συμφωνώ με το σχόλιό σου, γι' αυτό και έχω παραιτηθεί από την προσπάθεια "διαλόγου" με όσους (με) προσβάλλουν διαρκώς, ελλεινολογούν τους άλλους ή πολιτικολογούν τύπου χιουμοράκι, ενώ η διαχείριση σφυρίζει αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όθωνα,

συμφωνώ με το σχόλιό σου, γι' αυτό και έχω παραιτηθεί από την προσπάθεια "διαλόγου" με όσους (με) προσβάλλουν διαρκώς, ελλεινολογούν τους άλλους ή πολιτικολογούν τύπου χιουμοράκι, ενώ η διαχείριση σφυρίζει αδιάφορα.

 

Ίσως αξίζει μια προσπάθεια ακόμα.

Προσπάθησε να καταλάβεις ότι το "διαλόγου" σε εισαγωγικά είναι προσβλητικό για τους άλλους που έχουν προσπαθήσει να σου απαντήσουν σοβαρά.

 

Επίσης κατάλαβε ότι το ακόλουθο είναι επίσης πολύ απαξιωτικό και προσβλητικό για τους άλλους.

Κι εγώ καταλαβα τι εννοείς. Το λέω άλλωστε από την αρχή ότι το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Απλώς δεν αποδέχομαι το να νομολογεί μια "αυθεντία", ή τα charts για το τί είναι απαραίτητα καλλιτεχνικά σημαντικό για μένα ή όχι.

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι ότι ως "αντικειμενικότητα" (όσοι μιλούν γι' αυτήν) θεωρούν τα charts που βγάζει το MAD (ή έστω τις πωλήσεις) ή την εφήμερη αναγνώριση από μια τρέχουσα "αυθεντία" των media?

Το έχεις γράψει 2-3 φορές αυτό το πράγμα. Δεν το καταλαβαίνεις ότι ο άλλος μπορεί να ενοχλείται από αυτόν τον ψευτο-ελιτισμό?

(Ξέρεις τι εννοώ: "η δικιά μου ψαγμένη αλήθεια" VS "αυτά τα εμπορικά charts που σας πλασάρουν τα χαζοκάναλα". )

 

Δεν είμαστε 15 χρονών, ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, να προσθέσω ότι αυτό το φαινόμενο της αδυναμίας επικοινωνίας, μόνιμης δυσπιστίας σε μια συζήτηση και διαστρέβλωσης των λόγων του άλλου (όταν δεν συνοδεύεται και από μόνιμη στρεψοδικία), είναι χαρακτηριστικό γενικοτερο της ελληνικής κοινωνίας τα τελευταία χρόνια.

Οι άνθρωποι δεν αντέχουν πλέον να συζητούν, ή (τους) έχουν μάθει να μη μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ρε παιδιά, καθαρά αντικειμενικά τώρα, σταματήστε να αλληλοπροσβάλλεστε ώστε να αποδείξετε την αντικειμενικότητα της άποψής σας (ή της τέχνης). Ο εκατέρωθεν φανατισμός απλά πυροδοτεί περαιτέρω ένταση. Πρακτικά ακόμα και να γραφτεί κάτι που ειναι "πέραν πάσης αμφιβολίας σωστό", δε πρόκειται να συμφωνήσετε διότι η φάση ειναι πολεμικη. Εδώ και 10 σελίδες επαναλαμβάνετε τα ίδια επιχειρήματα, με άλλα λόγια, και κάπου πάει να γίνει γραφικό το θέμα.

 

Ο μόνος λόγος που το γράφω, ειναι διότι τέτοια συμπεριφορά ειναι παρούσα σε πολλά θέματα, που ενώ θα μπορούσαν να ειναι ωραία και ενδιαφέροντα, γίνονται πεδίο εκτόνωσης.

 

Συμφωνω απολυτα!! Ειναι κουραστικη η μονιμη διαμαχη.

 

Βεβαια, εδω δεν ειναι ενα οποιοδηποτε φορουμ, οπως ειναι για μοτοσυκλετες, αυτοκινητα, τεχνολογια κλπ. Περα απο το "τεχνοκρατικο" κομματι υπαρχει και εκεινο της τεχνης αρα και του φανατισμου. Επισης, ενα μεγαλο κομματι του φορουμ ειναι σπουδαγμενοι ή και επαγγελματιες μουσικοι, οι οποιοι σε πολλες περιπτωσεις ειτε θεωρουν δεδομενα καποια πραγματα, ειτε μονιμα τα αμφισβητουν.

 

Δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης της εικονας αυτης λογω της φυσης του φορουμ. Η μουσικη δεν ειναι κατι το χειροπιαστο, κατι που χωρα σε ενα καλουπι. Βεβαια, οι επιθεσεις επι προσωπικου θα μπορουσαν να απουσιαζουν, αλλα αυτο προκειται για πολυτελεια.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@harilatron

τώρα είδα οτι μου απευθύνθηκες.

α) Αν αυτά τα γράφεις ως διαχειριστής, νομίζω ότι θα έπρεπε να μου έχεις στείλει PM, δεδομένου ότι το θέμα της συζήτησης είναι άλλο

β) αν μου απευθύνεσαι ως χρήστης, λυπάμαι διότι σε έχω στους αγνοούμενους χρήστες, των οποίων δεν μου εμφανίζει τα σχόλια

(Το ίδιο και όσων βρίζουν ή φλαμάρουν, οι οποίοι θεωρούν ότι δεν τους απάντάω). Με βοηθάει να παρακολουθώ καλύτερα τις συζητήσεις σε "προβληματικά" thread όπως αυτό. :)  )

Είναι μια δυνατότητα που δίνει το Noiz forum, στις Ρυθμίσεις του Προφίλ του καθενός μας.

 

Αυτά και σόρι για την παρένθεση, δεν θα επανέλθω επί προσωπικού - Over and out.

Καλό Σ/Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ο τύπος δεν υπάρχει.

 

Κατηγορεί άλλα μέλη ότι δεν του απαντούν, και ταυτόχρονα έχει βάλει σιλανσιέ σε άγνωστο αριθμό ανθρώπων, ανάμεσα στα οποία και διαχειριστές, τους οποίους επίσης κατηγορεί ότι δεν κάνουν τη δουλειά τους σωστά. Μάλλον γι' αυτό ασχολείται με το noizbox.

 

Είχα καιρό να γελάσω έτσι. Over and Out και από εμένα. Καλό πνίξιμο με το σκυλοπνίχτη που ταξιδέψαμε μέχρι σήμερα, Εφ' εξής επιλέγω τη σωσίβια λέμβο.

 

Χαχαχαχαχαχαχαχα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου