Προς το περιεχόμενο

Η σημαντικοτητα του ερμηνευτη μιας συνθεσης.


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Manosx

 

πάλι τα ίδια...

 

Μου θυμίζετε το πόστ όπου ο Σουπερφανκ (παρεμπιπτόντως χωρίς να γράφει "Σουπερφανκ" η ταυτότητα στο όνομα δεν αποτελεί πειστήριο, μπορεί να βούτηξες την ταυτότητα από το πορτοφόλι κανενός ενήλικου όταν κοιμόταν... ;D) χαρακτήριζε όσους δε γουστάρουν Beatles...κλειστόμυαλους. Οξύμωρο ένα πράγμα, ο "ανοιχτόμυαλος" να μη δέχεται το οτι ΔΕΝ αποκλείεται να ΜΗ σου αρέσει ένα συγκρότημα.

 

Ομοίως και για Καζατζήδηδες και λοιπά...ιερά τέρατα. Το να λες πως ΔΕΝ σου αρέσει, δε σημαίνει ντε και καλά οτι αμφισβητείς την αξία του και μπλα μπλα μπλα. Λες πως ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ κάποιος = ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και τελείωσε. Καμία συναισθηματική φόρτιση που δεν αντέχεται και ιστορίες. ΑΠΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, και ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ αξία αυτό που ακούς.

 

Η ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ αξία είναι καθαρά προσωπικό και υποκειμενικό ζήτημα. Αντικειμενική είναι μόνο η εμπορική πορεία ενός καλλιτέχνη και πιθανώς και η διαχρονικότητα. Καθένας έχει το δικαίωμα να λέει οτι δεν του αρέσει ο τάδε καλλιτέχνης, χωρίς να κινδυνεύει να χαρακτηριστεί ως άσχετος από το κάθε φαντασμένο γεροντοπαλίκαρο που ξημεροβραδιάζεται στα απανταχού φόρα. Αυτά τα ζητήματα περι καλλιτεχνικής αξίας έχουν λυθεί χρόνια τώρα κι εμείς εδώ λέμε τα ίδια και τα ίδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 282
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

η ταυτότητα στο όνομα δεν αποτελεί πειστήριο, μπορεί να βούτηξες την ταυτότητα από το πορτοφόλι κανενός ενήλικου όταν κοιμόταν.

 

οχι ρε συ δωροδοκησα τους αστυνομικους να μου προσθεσουν 20.... ποντους  ;D  για να πεισω και να  εντυπωσιασω 4χρονα στο ΝΟΙΖ  ;D

 

από το κάθε φαντασμένο γεροντοπαλίκαρο

 

δεν ειμαι γεροντοπαλικαρο ,εχω υιο και μαλιστα κουκλο  ;D  ,οχι δεν θα ποσταρω φωτο για πειστηριο μια και εχω και καλυτερα πραγματα να κανω απο το να παιζω τις κουμπαρες  με ανηλικα στο ΝΟΙΖ , θα παω να παιξω μαζι του μια και ειναι ωριμοτερος (ειναι 5 ετων)  ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ δωροδοκησα τους αστυνομικους για να πεισω και να  εντυπωσιασω 4χρονα στο ΝΟΙΖ  ;D

 

δεν ειμαι γεροντοπαλικαρο ,εχω υιο και μαλιστα κουκλο  ;D  ,οχι δεν θα ποσταρω φωτο για πειστηριο μια και εχω και καλυτερα πραγματα να κανω οπως το να μαλωνω με ανηλικα σε φορα θα παω να παιξω μαζι του μια και ειναι ωριμοτερος (ειναι 5 ετων)  ;D

 

 

Εγώ ΕΝΑ θα πώ πάλι γιατι είμαι σοφός της Μουσικής Τεχνολογίας και όχι μόνο. .

Εχεις σωματότυπο για μποξ.

Μπορείς και ΤΩΡΑ.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ΕΝΑ θα πώ πάλι γιατι είμαι σοφός της Μουσικής Τεχνολογίας και όχι μόνο. .

Εχεις σωματότυπο για μποξ.

Μπορείς και ΤΩΡΑ.

 

Ναι ρε συ το κΣερω.....μη κοιτας που 53αρησα ;D και επεσα  ;D  πριν απο 10 μολις χρονια ημΑνε φετες....σε ειχα για πλακα στο ρινγΚ  ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο 10 μολις χρονια ημΑνε φετες....σε ειχα για πλακα στο ρινγΚ  ;D ;D ;D

 

στο γκιταρ ριγκ και τώρα αμα λάχει... ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ το κΣερω.....μη κοιτας που 53αρησα ;D και επεσα  ;D  πριν απο 10 μολις χρονια ημΑνε φετες....σε ειχα για πλακα στο ρινγΚ  ;D ;D ;D

 

2 μηνες προετοιμασία και έλα να με βρεις στο δασάκι (you know)  για sparring φιλικό :-)

Είδες, έχω μάτι εγω.

Τα κουρέλια τραγουδούν ακόμα χαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και λένε για εμένα μετα και τον trolley

Εμείς κάνουμε πιό πολιτισμένες αντιπαραθέσεις. χαχαχαχαχαχαχα

 

Θα κλείσουμε ένα ρινγκ να εκτονωθούμε όλοι και όποιος μείνει όρθιος θα πάρει το KOMPLETE KONTROL 11 προσφορά ΕΛΙΝΑ

(εγώ θα μείνω όρθιος να το ξέρετε  ;D ;D ;D ;Dχαχαχαχαχ)

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μηνες προετοιμασία και έλα να με βρεις στο δασάκι (you know)  για sparring φιλικό :-)

Είδες, έχω μάτι εγω.

Τα κουρέλια τραγουδούν ακόμα χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Όχι ρε, είσαι γομαρι ,σου ρίχνω 13 χρόνια και γυαλίζει και το μάτι σου. :)

 

Εξάλλου δεν παλεύω με κομμουνιστας τους αφήνω να αυτοκαταστραφουν  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οξύμωρο ένα πράγμα, ο "ανοιχτόμυαλος" να μη δέχεται το οτι ΔΕΝ αποκλείεται να ΜΗ σου αρέσει ένα συγκρότημα.

 

Ομοίως και για Καζατζήδηδες και λοιπά...ιερά τέρατα. Το να λες πως ΔΕΝ σου αρέσει, δε σημαίνει ντε και καλά οτι αμφισβητείς την αξία του και μπλα μπλα μπλα. Λες πως ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ κάποιος = ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και τελείωσε. Καμία συναισθηματική φόρτιση που δεν αντέχεται και ιστορίες. ΑΠΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, και ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ αξία αυτό που ακούς.

 

Η ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ αξία είναι καθαρά προσωπικό και υποκειμενικό ζήτημα. Αντικειμενική είναι μόνο η εμπορική πορεία ενός καλλιτέχνη και πιθανώς και η διαχρονικότητα. Καθένας έχει το δικαίωμα να λέει οτι δεν του αρέσει ο τάδε καλλιτέχνης

...

 

Αυτο ακριβως, οπως ανεφερα θεωρω τεχνικα αρτιοτερο (απο το 1 τραγουδι που ακουσα) τον Καζαντζιδη αλλα μου αρεσε, με εξεφρασε (προσωπικη προτιμηση) ο Μητροπανος. Δηλαδη, ΑΝ με καποιο τροπο ο Μητροπανος ειχε το στυλ του Καζαντζιδη, παλι δε θα μου αρεσε απλα θα τον προτιμουσα - τον Μητροπανο, το μη χειρον βελτιστον.

 

Γιατι να αποδεχτω εγω ή ο οποιοσδηποτε τον Καζαντζιδη, τους Beatles ή τον Σινατρα σαν την κορυφη της μουσικης ερμηνειας/δημιουργιας; Απο τους κορυφαιους στο ειδος τους, οκ, το θεμα ειναι πως κανενος απο τους 3 (τυχαια παραδειγματα που αναφερθηκαν) το ειδος δεν με ενδιαφερει.

 

Βεβαια απο την αλλη πιθανολογω πως η ποιοτητα του Καζαντζιδη κρυβεται και στο πως ενδεχομενως αν δεν σφαλω μπορει να κανω και λαθος, δεν ξερω, αλλα πιστευω και εχω υποψιες οτι θα μπορουσε, δε λεω σιγουρα, να ηχογραφουσε με mac και pro tools ;D

 

Ε, ε, ερχεται, ε, ε, ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου