Προς το περιεχόμενο

Trivium - Beyond Oblivion (Full Cover)


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε επιτέλους η στιγμή να κάνω ένα full cover στους αγαπημένους Trivium και ποιο καλύτερο κομμάτι απ'το Beyond Oblivion απ'την τελευταία τους δισκάρα! Και ποια καλύτερη στιγμή από τώρα που πλέον έχω στην κατοχή μου μια εφτάχορδη, την εξαιρετική Schecter Demon 7!

 

Είναι το 1ο cover στο οποίο αναλαμβάνω ΚΑΙ να τραγουδίσω εγώ όλα τα φωνητικά. Ήταν πολύ ωραία η όλη διαδικασία δημιουργίας του cover και του βίντεο παρόλο που κατά τη διάρκεια του video editing ο υπολογιστής παρέδωσε πνεύμα και αναγκάστηκα να τον αποχωριστώ για 1 βδομάδα όσο τον είχα στο "γιατρό".

 

Ηχογραφημένο και μιξαρισμένο στο Reaper:

--- Audio Interface ---> Steinberg UR242

--- Κιθάρες ----> Amplitube 4 με impulses από guitarhack και catharsis

--- Μπάσο ---> EZmix 2

--- Drums ---> μια μίξη από EZDrummer 2, Addictive Drums 2 & Steven Slate 4

--- Φωνή ---> ηχογραφημένη με Rode NT-1

--- Master ---> T-racks CS

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαιρετικός!! Πολύ ωραίο και σταθερό παίξιμο, το μόνο "μείον" είναι ότι μου φάνηκε λίγο σαν να ζορίζεσαι να το τραγουδήσεις.

 

Off topic:

Τεράστια επιρροή από Nevermore-Loomis σε αυτό το κομμάτι κιθαριστικά. Αν δεν ήξερα ότι είναι Trivium θα υπέθετα ότι είναι κάποιο track in the style of Jeff Loomis. :o

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γνωστα,υψηλα σου στανταρντς,οπως τα προηγουμενα.

 

Η φωνη μ'αρεσε,ειναι και δυσκολα αυτα.

Γενικως ωραια πραγματα,ειδικως το ιδιο. :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός!! Πολύ ωραίο και σταθερό παίξιμο, το μόνο "μείον" είναι ότι μου φάνηκε λίγο σαν να ζορίζεσαι να το τραγουδήσεις.

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα αρκετά και τα έκανα σε δόσεις τα ακραία φωνητικά (φαντάζομαι σε αυτά αναφέρεσαι), γιατί πολύ απλά δεν ξέρω την τεχνική και καταπονούσα πολύ το λαιμό μου.

 

Στα γνωστα,υψηλα σου στανταρντς,οπως τα προηγουμενα.

 

Η φωνη μ'αρεσε,ειναι και δυσκολα αυτα.

Γενικως ωραια πραγματα,ειδικως το ιδιο. :laugh:

Ευχαριστώ φίλε μου. Όσον αφορά αυτό που λες για το ίδιο δεν έχεις και άδικο. Πλέον έχω πολύ λιγότερο χρόνο για να ασχολούμαι με το κανάλι μου αλλά ετοιμάζω ήδη 3 καινούρια τραγούδια δικά μου για τη σειρά μου "metal riddles" (τα 2 είναι ήδη έτοιμα) τα οποία θα ανεβαίνουν το ένα μετά το άλλο, ενώ παράλληλα γράφω και καινούρια. Το 1ο metal riddles είναι ήδη ανεβασμένο εδώ και λιγους μήνες. Αν θες μπορείς να το τσεκάρεις για κάτι πιο διαφορετικό. Πρόκειται για βίντεο-γρίφους περασμένους μέσα από δική μου μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα αρκετά και τα έκανα σε δόσεις τα ακραία φωνητικά (φαντάζομαι σε αυτά αναφέρεσαι), γιατί πολύ απλά δεν ξέρω την τεχνική και καταπονούσα πολύ το λαιμό μου.

Ευχαριστώ φίλε μου. Όσον αφορά αυτό που λες για το ίδιο δεν έχεις και άδικο. Πλέον έχω πολύ λιγότερο χρόνο για να ασχολούμαι με το κανάλι μου αλλά ετοιμάζω ήδη 3 καινούρια τραγούδια δικά μου για τη σειρά μου "metal riddles" (τα 2 είναι ήδη έτοιμα) τα οποία θα ανεβαίνουν το ένα μετά το άλλο, ενώ παράλληλα γράφω και καινούρια. Το 1ο metal riddles είναι ήδη ανεβασμένο εδώ και λιγους μήνες. Αν θες μπορείς να το τσεκάρεις για κάτι πιο διαφορετικό. Πρόκειται για βίντεο-γρίφους περασμένους μέσα από δική μου μουσική.

 

Δε με εννοησες ΒGΚ αλλα ειναι καθαρα δικο μου το λαθος οπως το εξεφρασα.

Εννοουσα οτι ειτε το παρεις γενικως ειτε ειδικως ειναι το ιδιο,το τρακ μαμει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gvour α οκ, όπως και να'χει θεωρώ πως δεν θα ήταν και άδικο να το εννοείς, αλλά όπως είπα λόγω χρόνου, δεν με παίρνει να κάνω συχνά νέα βίντεο. Για αυτό κιόλας, για την νέα μου σειρά των βίντεο θέλω να ετοιμάσω πρώτα 3 βίντεο και μετά να αρχίσω να τα ανεβάζω ένα το μήνα ενώ παράλληλα δουλεύω και σε καινούρια για να υπάρχει μία συνέπεια συχνότητας και να ξεφύγω λίγο απ'τα covers. Covers βέβαια τα οποία δεν θα τα εγκαταλείψω επειδή τα γουστάρω και αυτά πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Covers βέβαια τα οποία δεν θα τα εγκαταλείψω επειδή τα γουστάρω και αυτά πολύ.

 

Καλα κανεις,να βαζεις,να βλεπουμε/ακουμε,να γουσταρουμε.

 

Ολα τα covers σου ως τωρα ειναι σε υψηλοτατο επιπεδο και παρα το οτι δεν ειναι ακριβως το ειδος μου,μ'αρεσουν πολυ,επαγγελματικη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις,να βαζεις,να βλεπουμε/ακουμε,να γουσταρουμε.

 

Ολα τα covers σου ως τωρα ειναι σε υψηλοτατο επιπεδο και παρα το οτι δεν ειναι ακριβως το ειδος μου,μ'αρεσουν πολυ,επαγγελματικη δουλεια.

 

Να'σαι καλά φίλε μου, χαίρομαι με αυτά που διαβάζω. Είναι η υπέρτατη χαρά ενός youtuber (έστω και του δικού μου χαμηλού επιπέδου ποσότητας βίντεο και subscribers) να βλέπει τέτοια σχόλια για τη δουλειά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά συμφωνώ ότι είπαν οι προηγούμενοι φίλοι και θα πούν και οι επόμενοι.

 

Είσαι απολαυστικότατος again.

Εξαιρετική δουλειά σε όλα τα επίπεδα που αναδεικνύει το skill σου και το πάθος σου.

 

Συγχαρητήρια!!!!

Εύγε!!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια!!!!!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ cos_dr. Το ότι κάποιοι με θυμάστε από προηγούμενα topics που έχω ανοίξει για άλλα βίντεο με ξεπερνά, πραγματικά!! Σας ευχαριστώ πολύ όλους  για το χρόνο σας και τα λόγια σας ακόμα και όταν δεν είναι μόνο θετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου