Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για squier strat vm 70'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οριστε:

 

Εετοιμο, κολλημενο Pickguard με του μαγνητες επανω ολα κολλημενα στα 150 ευρα

 

http://www.northwestguitars.co.uk/deluxe-tonerider-city-limits-fully-loaded-stratocaster-scratchplate/

 

apitobcxs__17629.1507673449.jpg?c=2&imbypass=on

Αν καποιου πιανουν τα χερια του, μπορει να παρει ξεχωριστα και να του βγει πιο φθηνα.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τα pickgards ειναι ρισκο με τις squier. Δεν εφαρμοζουν ακριβως, απ' οσο γνωριζω.

 

Μεχρι στιγμης προβαδισμα εχουν οι hot noiZless και οι 57/62 δευτερευοντως.  Καπου 120 θα μου κοστισουν, και 90 αντιστοιχα.

 

Εχουν καλυτερο ηχο οι tonerider?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εψαχνα κατι πιο οικονομικο σε αντιστοιχους Fender Texas Special CS. Μετα απο πολυ ψαξιμο, και μιας και δεν ειχα ευκαιρια να τους ακουσω, εκανα την αγορα.

 

Με λογια μπορω να πω (οτι αναλογα και του σεταπ της κιθαρας και του ενισχυτη που θα μπουν βεβαια)

 

1. Εχουν το Bell like διαυγες ηχο τα μπασσα. Αρκετο definition. Χωρις να λασπωνουν ή να βρωμιζουν τον ηχο πχ στον neck.

 

2. Τα μεσαια παροντα, ισορροπημενα, δινοντας χροια που ξεχωριζει στο mix

 

3. Τα υψηλα τους μου καναν και την εκπληξη, (και στον bridge) καθως ο ηχος τους ειναι στρογγυλεμενος. Δηλ, δεν ξυριζουν, πχ ο bridge, που ειναι και πιο hot, ανετα σηκωσε και αρκετη παραμορφωση, ανταποκρινοντας ευκολα και σε high gain ηχους (πχ παραμορφωσεις που παιζω με humbuckers σε hard rcok) που δεν το περιμενα (και παλι αυτο λογω του πιο hot bridge)

 

 

Βασικα πολυ ευχαριστημενος, για τον ηχο βεβαια που ηθελα να πετυχω στο δικο μου κεφαλι  ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα.

 

Με πεταλιερα συνηθως, (οταν τους πρωτοεβαλα ειχα την GT-8) τωρα την GT-100

 

Τα πεταλια που εχω δεν ειναι high gain. Τα εχω κυριως για blues/ rock καταστασεις

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα επελεξα του 57/62. Εχω διαβασει/ακουσει τα καλυτερα. 108 δολαρια (90 ευρω).

 

Και μιας και ειναι φτηνα, ειπα στον ξαδερφο να φερει και ενα σετ seymour jb/jazz για τη epiphone les paul std pro. 119 δολαρια (99 ευρω).

Μηπως επειδη ειναι φτηνο, δεν εχει και ποιοτητα σοϊκη? 80 δολαρια κανει ο καθε μαγνητης μονος.

 

Εχετε καποια ενσταση?

 

Αυτα ειναι τα προιοντα:

 

Screenshot_20180511-194829.thumb.png.e36e63d20fa8e7e86eeba8d560a7411c.png

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Οι 57/62 φορεθηκαν και ειναι απιθανοι. Και στα καθαρα, και στα βρωμικα. Και ειναι και ιδιαιτερως αθορυβοι για μονοπηνιοι...

 

Σαν vintage μαγνητες, η φεντερ προτεινει 2.0-2-5 mm αποσταση απο τις χορδες.

 

Εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εαν αλλαξω το steel box της γεφυρας θα δω διαφορα στο resonance ή καπου αλλου? Ή να αλλαξω γεφυρα χωρις πολλα πολλα?

 

Εχω βρει αυτη τη φτηνοδουλεια που ειναι στο μεγεθος που θελω.

 

https://m.ebay.co.uk/itm/Guitar-tremolo-block-in-Zinc-52-5mm-10-5mm-string-spacing-40mm-Depth/371897238001?hash=item5696cd81f1:g:kPkAAOSwuxFYzujw

 

Τι προτεινετε?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταμενα λεφτα ειναι αυτο το zinc block,αν θες καλυτερο τρεμολο σε πολυ λογικη τιμη ΜΙΑ ειναι η λυση

 

Wilkinson-WV6NI-SB-Nickel-Tremolo-for-Strat-STEEL-BLOCK-Vintage

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου