Προς το περιεχόμενο

Mexico


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας κύριοι συνάδελφοι.

 

Επειδή τελευταίως έγινα δέκτης έντονων παραπόνων ότι δεν ανεβάζω κομμάτια στο φόρουμ, παραθέτω ένα σχετικώς καινούριο πόνημα. Η ηχογράφηση ηχητικά έχει το χάλι της αλλά άμα το βάλετε δυνατούτσικα, κάτι γίνεται. Ιδού λοιπόν:

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαρυ,καθιστο και ωραιο.

 

Μ'αρεσει πολυ που το γραψιμο σου "παιζει" αναμεσα στα(εσωστρεφη να πω?)"δικα" σου πραγματα και τα λαιβατα,μπαντας,οπως αυτο.

 

Δυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηχογράφηση ηχητικά έχει το χάλι της αλλά άμα το βάλετε δυνατούτσικα, κάτι γίνεται.

  Αρχίζω ανάποδα.... δεν με "χάλασε" τόσο η ηχογράφηση (ίσως λίγο παραπάνω pan...; ) όσο το βάθος, ή δεν ξέρω τι εφέ έχεις... στην φωνή που,  παρεμπιπτόντως, έχεις κάνει άλματα.... Σαν να μου ακούγεται "ξένη" με το όλον. 

  Το κομμάτι πολύ καλό, στα συνηθισμένα και πολύ καλά σου μπλουζομονοπάτια!

 

Για τις κιθάρες δεν λέω τίποτα.... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαρυ,καθιστο και ωραιο.

 

Μ'αρεσει πολυ που το γραψιμο σου "παιζει" αναμεσα στα(εσωστρεφη να πω?)"δικα" σου πραγματα και τα λαιβατα,μπαντας,οπως αυτο.

 

Δυνατο.

 

Αυτό ακριβώς κατά την αντικειμενική μου γνώμη.

 

Eπίσης

Pure pleasure!!!!!!

We love you!!!!!!! You are Great!!!!!!!!!

A true Bluesman!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι θετικό είπαν οι προλαλήσαντες και μια παρατήρηση υποκειμενικού γούστου: θα μου άρεσε στο σόλο, όταν το κομμάτι κάνει παύση, να συνέχιζε η κιθάρα να σολάρει, είτε μαζί με τα τύμπανα είτε και μόνη της.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματάρα.

Φοβερό riff ρε φίλε.

Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ που κινείται σε hard rock/blues μονοπάτια.

Και το σόλο επίσης, προς τα εκεί κόβει βόλτες.

Η φωνή δυό σκάλες πάνω.

 

Γούσταρα πολύ.

Ανέβαζε ....

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο βαρύ ρίφ, μποναμικό, ωραία η καταληκτική του κουπλέ ακορντάρα, αψεγάδιαστη σκοτεινή και καπνισμένη ατμόσφαιρα ηχογράφησης...

για κιθάρες δεν σχολιάζω....τι να πούμε άλλο....

(δεν θα ήθελα fade out ,,,με άφησε μισοχορτάτο...) ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σπύρε για το κομμάτι δεν χρειάζεται να μιλήσω καθότι δηλωμένος φανατικός της εν γένει δουλειάς σου... O0

 

στην παραγωγή βλέπω κι εγώ μεγάλη πρόοδο... αν βρεις και λίγο χρόνο κάποτε να ασχοληθείς κατ αρχήν  με την διαχείριση των χώρων, θα ανέβεις κλάση...  ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σουπερ! Ο Σπυρος ειναι απο κεινα τα παραδειγματα μουσικων που αν ζουσε και δημιουργουσε καπου αλλου - και οχι στην σκυλοχωρα μας - θα εγραφε και θα εδινε κομματια σε πολλους και διαφορους και θα ειχε και την ανεση να ξεγκαβλwνει με τη μπαντα του οποτε και οπως γουσταρει...

Ολοι εχουμε τις προτιμησεις μας, λιγο ετσι το ενα, λιγο αλλιως το αλλο, προσωπικα εχω μαθει να δεχομαι ως ακροατης αυτο που ακουω σαν την τελικη επιλογη του καλλιτεχνη, ετσι λοιπον το ακουω, το σεβομαι και το αξιολογω...

Μια χαρα ειναι ολα, μη σας πω οτι με περασαν αναπαντεχα (και απολαυστικα) απο ηχητικα μονοπατι στα οποια βαδισαν οι Cream & Los Lobos...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου