Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "A Horse Lost in Objectivity"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σύνηθες mood του "γραφω για να μην βαράω στην τύχη"  ή "λιωνοντας το V-synth", whatever πάρτε να χετε ενα μερακλ(ι)ήδικο

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο.

Συναπτεται και σε mp3 μορφή

 

Χρησιμοποιήθηκαν και τα vst's Maverick και  Session Horns Pro που μπεριέχονται στο komplete 10 που κληρωνε μια φορά το noiz και αντικειμενικά το κέρδισα γιατί μου άνοιξε ο πωπός χαχαχαχαχαχχα ;D ;D ;D

A_Horse_Lost_in_Objectivity.mp3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό!  Εάν μου έλεγες διάλεξε πάντως, από το 2:45 μέχρι το 3;47 το αγαπημένο μου μέρος του πονήματος σου.....       

  Εύγε αστραφτερέ καλλιτέχνη μας...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω απολυτα με τον Φωτη,απο το 2,5 και περα ανεβαινει ακομα περισσοτερο το ωραιο του πραγματος.

 

Πολυ δυνατες οι βρωμικες"πενιες-ποσο μαμω ακουγεται αυτο το "κατι σαν so what ριφφ καπου στο 3,20-επρεπε να ησουν κιθαριστας.

 

Ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι στα ακούσματά μου αλλά το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον! Μου θύμισε και λίγο μουσικό θέμα τύπου σαν αυτά που είχε το mortal kombat στο σημείο που επέλεγες παίχτη!

Εύγε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χρησιμοποιήθηκαν και τα vst's Maverick και  Session Horns Pro που μπεριέχονται στο komplete 10 που κληρωνε μια φορά το noiz και αντικειμενικά το κέρδισα γιατί μου άνοιξε ο πωπός χαχαχαχαχαχχα ;D ;D ;D

 

money well spent!

 

αυτός ο κιθαρίστας σου θα μας το κλείσει το τσαρδί... ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ένας μύθος !

Ένας φωτεινός παντογνώστης !!

Τελικά είσαι ο Ταλιμπάν των πλήκτρωνε !!!

Καλέ είσαι, είσαι !!!!

 

Πολύ ωραίο ήταν Κώστα !!!!!

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα δυνατα και απογειωνεται καθε λεπτο που περνα. Ειναι περιττο να αξιολογησω τις ωραιες λεπτομερειες που παρατηρησα. Ξερεις ακριβως τι κανεις και φαινεται οτι ειναι παιχνιδακι για τις δυνατοτητες σου. Σαν να το εφτιαξες μεσα σε λιγες ωρες...για πλακα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια καλοί μου φίλοι, είστε και εσείς ΟΛΟΙ υπέροχοι στα μουσικά σας, ξέρετε πως σας θαυμάζω και ενίοτε σας ζηλεύω,  και έτσι συγκροτούμε ΟΛΟΙ μας ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ μια πολύ όμορφη κοινότητα που αντέχει στο χρόνο και παίζει ΣΠΟΥΔΑΙΟ  ρόλο της στην ΟΜΟΡΦΙΑ της ΖΩΗΣ.

 

Ναι, το ΝΟΙΖ είναι μια ΓΙΟΡΤΗ της ΖΩΗΣ, αυτό ακριβώς.  ;D

 

Θα σταθώ σε κάποια σχόλια

 

Εάν μου έλεγες διάλεξε πάντως, από το 2:45 μέχρι το 3;47 το αγαπημένο μου μέρος του πονήματος σου.....     

 

Ε, λογικό, τόσοι κιθαρίστες ροκάδες, μπλουζάδες, τζαζίστες κλπ. κλπ. θα αγαπάτε ανάλογα μέρη και επηρεάζετε και εμένα που είμαι πιο πολύ φαν της ηλεκτρονικής. Έχω κάνει ενα πέρασμα και εγώ από αυτά ως πληκτράς και σας καταλαβαίνω. Μου τη σπάγατε ανέκαθεν αλλά τι να κάνω, όταν ήμουν στην φάση μπάντας στο παρελθόν κυρίως τέτοιοι υπήρχατε εκει έξω και με τραβολογάγατε χαχαχαχαχααχα ;D ;D ;D ;D ;D. Thanks!!! Keep rocking!!!!!

 

 

Πολυ δυνατες οι βρωμικες"πενιες-ποσο μαμω ακουγεται αυτο το "κατι σαν so what ριφφ καπου στο 3,20-επρεπε να ησουν κιθαριστας.

 

Ομορφα.

 

 

αυτός ο κιθαρίστας σου θα μας το κλείσει το τσαρδί... ;)

 

Μου είναι ευχάριστο αν όντως σας αρέσει το αποτέλεσμα της κιθάρας, όχι τοσο παικτικά, αλλά ηχητικα. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ακαδημαϊκά τις σκέψεις μου και τη μεθοδολογία.

 

Ως γνωστόν δεν μπορώ να παίξω κανονική κιθάρα (αν και έχω κάνει μια μικρή πρόοδο, δυστυχώς δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για σοβαρή μελέτη και την έχω τώρα περίπου δυο η τρια χρόνια και στο διάστημα αυτό κάτι έχω προσπαθήσει. Έχω μια μουσική παιδεία από το πιανο αλλά θέλω πολύ εξάσκηση, με δυσκολεύει προσωπικά αυτο, με δικά μου λόγια το λέω, το............. τριγωνοειδες του συγκερασμού και βιάζομαι, δεν εχω υπομονή και παω να κάνω αυτά που σκέφτομαι ή κάνω στα πλήκτρα και δεν γίνεται έτσι)  αλλά από την άλλη στο συγκεκριμένο για τη διαμόρφωση χρησιμοποιώ το V-synth που ουσιαστικά έχει πάνω του αν τα λέω καλά ότι έχουν πεταλιέρες της ΒΟSS με το COSM.

Ουσιαστικά το ίδιο το όργανο είναι σχεδιασμένο για να βάζεις κιθάρα πάνω και να έχεις ανάλογο πετάλι, να το πω λαϊκά και παράλληλα τα κλασσικά φίλτρα και εφφέ ενος synth που είναι και sampler.

 

Έκανα κάποιες ρυθμίσεις που μου προτεινε και ενα παιδί που μιλάμε σε ενα κλειστό FB groop για το V-synth και έτσι έφτιαξα τη διαμόρφωση μέσω του COSM για το lead του πρωτου μέρους και της "βρώμικης κιθάρας" του δεύτερου.

 

Ενδιαφέρον θα είχε να μπορώ να παίξω με κιθάρα συνδεδεμένη στο v-synth λοιπόν και να ξέρω να παίζω ανάλογα, ίσως το καταφέρω μια μέρα και εκτιμώ πως το αποτέλεσμα σε συνδυασμό με τις COSM και synth δυνατότητες θα ειναι να...... παθαίνεις κολούμπρα. χαχαχαχαχα

 

Επίσης δούλεψα στη μιξη νομίζω λίγο καλύτερα με έναν compressor στο κανάλι της κιθάρας.

 

Ετσι αναφέρω τι έκανα. Αν αρέσει ακόμα καλύτερα.

 

Ξερεις ακριβως τι κανεις και φαινεται οτι ειναι παιχνιδακι για τις δυνατοτητες σου. Σαν να το εφτιαξες μεσα σε λιγες ωρες...για πλακα.

 

E, εντάξει, έχω μια Α εμπειρία και αυτό με βοηθάει. Εξαρτάται βέβαια το κομμάτι, τη διάθεση, τον χρόνο. Στην περίπτωση αυτή π.χ. δεν μου πήρε χρόνο το κομμάτι ως μουσική, ξέρω καποια πράγματα για να αναπτύσσω ιδέες, αυτό έγινε πολύ γρήγορα. Συντριπτικά περισσότερο χρόνο μου πήρε η διαμόρωση και το στήσιμο των ήχων  τα παραγωγικά θέματα, μιξη κλπ. και σου εκμυστηρεύομαι πως αυτό ειναι και το ωραιότερο μέρος για εμένα μιας και μου αρέσει να δουλεύω σε αυτο που λέμε προγραμματισμο και με τα εργαλεία και δευτερευόντως ενδιαφέρομαι με τη μουσική.

Ανέκαθεν είχα μεγαλύτερο πάθος για τα εργαλεία της μουσικής, δηλαδή τα συνθεσάϊζερ, computers, μεικτες κλπ. παρά για την ίδια τη μουσική. Χρησιμοποιώ τη μουσική για να δουλεύω με αυτά από μικρό παιδί. Φώναζε εκεί ο πατέρας μου αλλά τον είχα γραμμένο. Αρμόνια, amstrad και ουφάδικα  χαχαχαχ ;D ;D ;D ;D

 

Τhank you guys.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα επιχείρησα κάποιες βελτιώσεις στην μιξη με ένα EQ module του T-Racks που κατέχω.

Δούλεψα λιγο τις μεσαίες και τις υψηλές συχνότητες.

Θεωρώ πως είναι λίγο καλύτερο από το αρχικό (πιο ζωντανό και εύηχο)  και το παραθέτω.

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη. χαχαχααχαχαχα

A_Horse_Lost_in_Objectivity_v20.mp3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου