Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Αρμόνιο με Υπολογιστή, Πως???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταξύ σοβαρού ένα αστειάκι:

 

ξέρω κάτι κινέζικα κασετόφωνα που μαγνητοφωνούν σε κασέτες.

πάρε ένα τέτοιο και μην σπας το κεφάλι σου με τα καλώδια :lol:

 

(αστειεύομαι).την πρόταση μου στην έδωσα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εκτος των αλλων τυχαινει να εχω και εγω το αρμονιο σου.παρε αυτο

που σου λινκαρω παρακατω,το οποιο ειναι φτηνο και αξιοπιστο και κανε την δουλεια σου!! πιανει μια θυρα usb και λειτουργει μια χαρα!

 

βεβαια υπαρχει και η λυση audio recording που ανεφεαν τα παιδια πιο πανω αλλα δεν βλεπω τον λογο

 

1.να μην εκμεταλλευτεις το midi editing που προσφερει μεταξυ αλλων και το cubase

2. να φορτωνεις audio τον υπολογιστη αφου μπορεις να το κανεις midi

3.να αποφυγεις το σβησε-γραψε σε περιπτωση λαθους , αφου καποιοι σοφοι ανθρωποι επινοησαν την m.i.d.i. διασυνδεση!!

 

my 2 cents :wink: http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno-main.html

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιο πριν του πρότεινα παρόμοια λύση και στα 30e αλλά τα βρήκε ακριβά οπότε γιαυτό του πρότεινα την audio λύση

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
soundcardmidi.jpg

 

 

midiaudio.jpg

 

Όλα τα PC έχουν midi στην κάρτα ήχου τους. Απλά για να το χρησιμοποιήσεις χρειάζεσαι αυτό το καλώδιο το οποίο είναι φτηνό' date=' συνδέεται εκεί που συνδέεις το Joystick για τα παιχνίδια και σου δίνει 1 midi in - 1 midi out.

 

Ακόμα και τα PC που έχουν onboard την κάρτα ήχου έχουν την θύρα που συνδέεις το Joystick για τα παιχνίδια.

 

Έχω 2 τέτοια καλώδια από παλία που δεν είχα πολλές απαιτήσεις (τώρα έχω το midex8 της Steinberg 8 in - 8 out) στείλε PM να σου χαρίσω το ένα.[/quote']

 

Χαιρετω την παρεα.

Εχω το παραπανω καλωδιο,η μητρικη μου ομως δεν εχει εισοδο μιντι.

Με μια καρτα φτηνη με MPU-401 port οπως αυτη http://cgi.ebay.com/C-Media-5-1-Channel-PCI-Sound-Card-for-5-1-Speakers_W0QQitemZ330088500603QQihZ014QQcategoryZ44982QQcmdZViewItem θα κανω δουλεια?

Eυχαριστω για οποια απαντηση

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να πεις ότι όταν συνδέεις το καλώδιο στην υποδοχή του joystic δεν δουλεύει;

Δεν εχει η μητρικη μου port για joystick-midi me 15 pins οπως το καλωδιο,μονο αλλες πιο μεγαλες η πο μικρες.Γι 'αυτο λεω να παρω την καρτα ηχου αυτη

:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η κάρτα ήχου μου δεν έχεi θύρα ρε παιδιά για joystick

Ουτε η onboard ούτε η κανονική.

Πώς γίνετε αυτό??

Η motherboard μου είναι τελευταίας τεχνολογίας' date=' και η κανονική κάρτα ήχου μου είναι creative sb audigy4[/quote']

 

Ε δεν πάνε καλά εκεί στην Creative, η απλή Audigy 4 δεν έχει πια MIDI; Εντάξει είπαμε ζήτω το 7.1 αλλά όχι και έτσι... Από screenshots που είδα φαίνεται να έχεις δίκιο, πουθενά MIDI...

 

Αλλά οι onboard συνήθως έχουν θύρα joystick (μοιάζει στο σχήμα με τη θύρα SVGA της οθόνης), είσαι σίγουρος; Ποιά motherboard έχεις; Γιατί αν η onboard έχει MIDI μέσω joystick τότε το καλώδιο του lampiri είναι αυτό που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας!

 

Εχω ενα Interface της Edirol για μετατροπη απο MIDI to USB...

 

Δε το χρειαζομαι και το πουλαω 25 ευρω σε ποιον ενδιαφερεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν πάνε καλά εκεί στην Creative, η απλή Audigy 4 δεν έχει πια MIDI; Εντάξει είπαμε ζήτω το 7.1 αλλά όχι και έτσι... Από screenshots που είδα φαίνεται να έχεις δίκιο, πουθενά MIDI...

 

Αλλά οι onboard συνήθως έχουν θύρα joystick (μοιάζει στο σχήμα με τη θύρα SVGA της οθόνης), είσαι σίγουρος; Ποιά motherboard έχεις; Γιατί αν η onboard έχει MIDI μέσω joystick τότε το καλώδιο του lampiri είναι αυτό που θες.

.................................................................................................................

Η motherboard Μου είναι MSI K8N-F

αλλά δεν βλέπω πουθενά τέτοια θύρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω και εγώ να συνδέσω το pa50 με το pc.Έχω έναν μετατροπέα με θύρα τέτοια μακρόστενη για joystick αλλά δε ξέρω που ακριβώς πάνω στη μητρική θα πρεπε να το συνδέσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου