Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Αρμόνιο με Υπολογιστή, Πως???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω και εγώ να συνδέσω το pa50 με το pc.Έχω έναν μετατροπέα με θύρα τέτοια μακρόστενη για joystick αλλά δε ξέρω που ακριβώς πάνω στη μητρική θα πρεπε να το συνδέσω!

 

Τα περισσότερα motherboards πρέπει να έχουν θύρα για Joystick. Τα καινούργια Joysticks φαντάζομαι πως θα συνδέονται μέσω USB. Στις πιό παλιές κάρτες ήχου η θύρα για Joystick με το καλώδιο αυτό και με drivers Roland MPU-401 σου έδινε 1 midi in - 1 midi out. Εάν υπάρχει θύρα για Joystick εάν ανατρέξεις στο manual του motherboard δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο δεν θα δουλέψει το midi.

 

Εάν δεν υπάρχει η θύρα αυτή στο motherboard σου δεν είναι και πολύ ακριβό ένα USB Midi και αξίζει τα λεφτά του.Εάν συνδέσεις το όργανό σου μέσω Midi και αρχίζεις να δουλέυεις θα δείς πως σου ανοίγονται καινούργιοι ορίζοντες στην σύνθεση των τραγουδιών σου...

 

MIDISPORT.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλωδιο 10 ευρω

 

 

t_26174.jpg

 

 

 

 

 

Εξοδος μιντι απο μητρικη επειδη δεν ειχε απο μονη της 2,5 ευρω

 

 

gameport.jpg

 

 

Εκανα τη δουλεια μου με 13 ευρω παιδια εγω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τη δουλεια μου με 13 ευρω παιδια εγω :D

Συγχαρητήρια που την έβγαλες τόσο φτηνά αλλά έχε υπόψη σου ότι δεν έχουν όλες οι μητρικές εσωτερικό connector για MIDI. Για την ακρίβεια, ζήτημα είναι αν έχω δει καμιαδυό που δεν έχουν MIDI port και έχουν εσωτερικό connector!

 

¶σε που αυτό το αναπτοράκι σε περιορίζει. Το USB interface μπαίνει και σε όποιον άλλο υπολογιστή χρειαστεί, desktop ή laptop, δικό σου ή φίλου σου, τώρα ή στο μέλλον...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τη δουλεια μου με 13 ευρω παιδια εγω :D

Συγχαρητήρια που την έβγαλες τόσο φτηνά αλλά έχε υπόψη σου ότι δεν έχουν όλες οι μητρικές εσωτερικό connector για MIDI. Για την ακρίβεια' date=' ζήτημα είναι αν έχω δει καμιαδυό που δεν έχουν MIDI port και έχουν εσωτερικό connector!

 

¶σε που αυτό το αναπτοράκι σε περιορίζει. Το USB interface μπαίνει και σε όποιον άλλο υπολογιστή χρειαστεί, desktop ή laptop, δικό σου ή φίλου σου, τώρα ή στο μέλλον...[/quote']

 

Συμφωνω,για να εχουν και τοση διαφορα στην τιμη για καποιο λογο 8α ειναι σωστα? :wink:

Eγω κιθαριστας ειμαι,το ηθελα για απολυτως ερασιτεχνικη χρηση και βολευτηκα ετσι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε rouby αλλά εσύ γιατί ρωτάς για πρόγραμμα ηχογράφησης σε θέμα:"Σύνδεση αρμόνιου με υπολογιστή"; 8)

Εντωμεταξύ ρωτάς γενικά ή εννοείς free program?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω όποιος ξέρει να μου πει κάποιο άλλο πρόγραμμα εκτός το Audacity για ηχογράφειση Ευχαριστώ...

 

Το Kristal το ξέρεις; Δωρεάν εδώ: http://www.kreatives.org/kristal/ Μπορείς να ηχογραφήσεις 8 κανάλια ήχου με VST εφέ, μπορείς και να βάλεις live effects στο line-in σου αμα θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου