Προς το περιεχόμενο

Ελένη Φουρέιρα - Eurovision 2018


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνώ κάθετα  ;D Το τραγούδι και η φωνή της Φουραδέιρα  ;D ήταν χάλια μαύρα. Ο μόνος λόγος που πήγε δεύτερη ήταν ακριβώς η εμφάνισή της, και ο χορός της. Φυσικά η δεύτερη θέση είναι μεγάλη επιτυχία σε κάποιο διαγωνισμό και μπράβο της. Δεν κόπηκε από τα προκριματικά σαν εμάς. Έτσι είναι όταν δεν αναθέτεις κάτι σε κάποιο βύσμα με μόνο προσόν το όνομα του γονιού του. Η Φουρέιρα πάλεψε για αυτό που είναι, εμένα δε μου αρέσει ούτε καν το στυλ αυτό, αλλά μόνο τυφλός δε βλέπει ότι η κοπέλα είναι πολύ προπονημένη,  ;D και πολύ έμπειρη στη διασκεδαστική πλευρά της μουσικής. Αντίθετα τα κοριτσάκια του μπαμπά τα χαϊδεμένα δεν κάνουν ούτε για αμπιγιέζ της Φουρέιρα, μπορεί μέσω του βύσματος να τρώνε τις θέσεις των """άξιων""" στη μουσική, όπως και στο δημόσιο και παντού, αλλά με την πρώτη ευκαιρία ξεφτιλίζονται και μαζί τους όλη η χώρα. Είμαστε όλοι θύματά τους, αλλά και σε ένα βαθμό υπεύθυνοι για την κυριαρχία τους. 

 

 

Κατά τα άλλα η eurovision συνεχίζει την πορεία της προς την πλήρη εξεφτέλιση. Από διαγωνισμός τραγουδιού, έγινε στην πορεία διαγωνισμός κιτς, και πλέον έχει γίνει διαγωνισμός κλάψας. Άχου το καημένο το τρ@β*λι, άχου το καημένο το καρδιοπαθή, άχου το καημένο το άσχημο που του κάναν μπούλινκ. Προτείνω λοιπόν να στείλουμε το μεγάλο το Γιώργο τον Μάγκα με το κλαρίνο του, που έχει και το κατάλληλο ίματζ, να τους παίξει εκεί το "Ένας ζητιάνος πέθανε στης εκκλησιάς τη σκάλα", μιλάμε ο Καζαντζίδης είναι Μπρίτνευ Σπίαρς μπροστά σε αυτό το άσμα, ;D να βάλουμε στη σκηνή και κάνα ζητιάνο παραπληγικό από ομόνοια, από αυτούς τους φέηκ όμως, για να σηκώνεται με το κλαρίνο σαν κόμπρα, και κορόμηλο το δάκρυ, η δύναμη της μουσικής με θεράπευσε και έτσι, θα σαρώσουμε  ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε πρώτη φάση το έχουμε πει χίλιες φορές ότι η Eurovision είναι οπτικοακουστικό show επομένως από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω τι ψάχνετε να βρείτε , αν υπάρχει  κάτι που θα έπρεπε να κοπανάτε το κεφάλι σας στον τοίχο είναι το ότι έχασε από μια γυναίκα που έκανε το κοτόπουλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ασφαλώς και η εντυπωσιακή (για πολλούς) εμφάνιση της ΦουρέιραΣ ήταν το πρωταρχικό στοιχείο της επιτυχίας της.

 

Κατά τα άλλα δεν είδα καθόλου eurovision, μόνο κάτι αποσπάσματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν περάσαμε εμείς που είχαμε Τραγουδάρα λόγο της σκηνικής παρουσίας .τα συμπεράσματα δικά σας . :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και είσαι ο Αλμπέρτο (ο Μποτία εννοώ)?

 

Γιατί αν δεν είσαι, έχουμε θέμα εδώ.

 

Αυτές οι τραγουδίστριες έχουν "ξεκληρίσει" τα σέντερ μπακ και το νόιζ.

Έχουμε από την μία το τρίγωνο "Σακίρα - Πικέ - Χάρης", και από την άλλη το νέο τρίγωνο "Φουρέιρα - Μποτία - Ταμτάμ".

 

Πολλές άγνωστες λέξεις!

 

Η Φουρέιρα δεν είναι το στυλ των γυναικών που μου αρέσουν, αναγνωρίζω όμως ότι είναι και όμορφη για πολλούς και ότι έχει χύσει ιδρώτα για να κάνει αυτό που κάνει πολύ καλά. Ήταν η Ωραία Ελένη του τελικού.

Επίσης, τα φρύδια της είναι φυσικά, νομίζω. :)

 

Το σχόλιό μου περί Σάττι ήταν random. Αυτό που θέλω να πω, είναι -κι αυτό ισχύει για όλες όσες ξεκίνησαν κάποτε με ανεπιτήδευτη ομορφιά και ταλέντο, όπως η Joss Stone, η Nelly Furtado, η Gwen Stefani και τόσα άλλα κορίτσια- ότι καταλήγουν πουπέτες στο marketing plan κάποιου ανοργασμικού λελέ επικοινωνιολόγου, ντυμένες με δωδεκάποντα και σατέν βρακιά, για να χάσουν στο νήμα από κάποια που φαίνεται πιο "αυθεντική" (Κορίτσια, ξυπνάτε!)

Δεν θέλω να πω ότι η Ισραηλινή που κέρδισε είναι εν τέλει και πιο αυθεντική, απλά ίσως μόνο, ότι όταν είσαι όμορφη, σέξι και δυο μέτρα όπως η Φουρέιρα, ε, είναι λάθος να σε παρουσιάσουν σαν καρνάβαλο και όχι λιγάκι πιο ανθρώπινα - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα χάσεις σε σεξ απήλ ή σε ερμηνεία.

 

Επίσης, συμφωνώ με το σχόλιο του Μάνου, ότι όλη αυτή η πολιτικο-κορεκτίλα υπέρ της αποθέωσης μιας σώνει-και-καλά-διαφορετικότητας με το ζόρι, καταλήγει εν τέλει τόσο fake, ώστε να να στρέφεται εναντίον της ομορφιάς ή του σεξ απήλ, λες και είναι κακό να είσαι κόμματος και Beyonce-like. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση το έχουμε πει χίλιες φορές ότι η Eurovision είναι οπτικοακουστικό show επομένως από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω τι ψάχνετε να βρείτε , αν υπάρχει  κάτι που θα έπρεπε να κοπανάτε το κεφάλι σας στον τοίχο είναι το ότι έχασε από μια γυναίκα που έκανε το κοτόπουλο ;)

Συμφωνώ με τον φίλο GeorgeVocal νομίζω εδώ η εμπειρία του συγκεκριμένου ανθρώπου είναι ξεκάθαρη..H Φουρέιρα δυστυχώς τρώει μεγάλο bulling για τη φωνή και την καταγωγή της. Ό,τι και να κάνει ο άνθρωπος στη ζωή του σε κάποιους θα αρέσει σε κάποιους όχι.Τώρα το ό,τι έχασε από μια γυναίκα που έκανε το κοτόπουλο εντάξει τι να κάνουμε ;Πάντως είχε ένα θετικό μήνυμα για την ισότητα των φύλλων.Εγώ πάντως να σας πω απογοητεύτηκα που βγήκε δεύτερη γιατί ήμουν σίγουρος ό,τι θα κερδίσει.Δηλαδή από τις άλλες συμμετοχές ποια πιστεύετε είχε καλή φωνή.Επίσης άμα κράταγε καμια telecaster custom shop να δω άμα θα σχολιάζατε τη φωνή μετά.Εμένα η άποψη είναι η εξής, και νομίζω θα συμφωνεί και ο Georgevocal.Του χρόνου προτείνω να στείλουμε eurovision παραδοσιακό κομμάτι σε συνεργασία  Καραντίνη,Γκορίτσα ,Νίκου-Γιώργου Στρατάκη,Τσαχουρίδη,Τσιβγούλη και Γιαννούλη με Βαζαίο.Μόνο αν δεν κερδίσουμε και τότε μπορούμε να πούμε ό,τι τα έχουμε δοκιμάσει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω λοιπόν να στείλουμε το μεγάλο το Γιώργο τον Μάγκα με το κλαρίνο του,

Ίσα ρε, σ' έχω χαλαρά.

 

Πάμε γερά!

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Fusion αμάν, κλάψα είπαμε, ντισονόραμπλ σοσάετι και έτσι, μάνα γιατί με γέννησες να ζω σαν τον κατάδικο, πάει το κιτς ξόφλησε δεν μας κάνει πια πέθανε, τώρα κλαίμε τη μοίρα μας και το ριζικό μας. Αν δε σου αρέσει ο Μάγκας υπάρχουν και άλλες προτάσεις, πάρε εδώ το θεατρικό δρώμενο υψηλής ποιότητας που ταιριάζει στις απαιτήσεις της εποχής, θα βάλει και ο cosdr ένα beat με το vsynth από πίσω  ;D να βαράει, και η πρώτη θέση είναι δική μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, πάρε εδώ το θεατρικό δρώμενο υψηλής ποιότητας που ταιριάζει στις απαιτήσεις της εποχής, θα βάλει και ο cosdr ένα beat με το vsynth από πίσω  ;D να βαράει, και η πρώτη θέση είναι δική μας.

 

 

 

Mάνο, το σκέφτηκα λίγο αυτό που λές και έκανα ένα προσχέδιο για του χρόνου.

Για ακούστε το.

Νομιζω πως υπάρχει μια δυναμική,  έτσι?

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

eurovision_constest_2019_GR_mr_mpoutias_cos_dr.mp3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου