Προς το περιεχόμενο

Ελένη Φουρέιρα - Eurovision 2018


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι η χορογραφία μου φανηκε τραγική. Σαν κατσίκι κουνιόταν. Και ανεμιζε τα μαλλια ολη την ωρα. Γενικα, δεν ειδα κατι περίεργο για γιουροβιζιον, κιτς και μετριότατη φωνη.

 

Όντως η χορογραφία ήταν λίγο υπερβολική αλλά η  εμφάνισή της στο show (χορευτικό κλπ) ήταν προτιμότερη ΚΤΓΜ από το πτωχαλαζονικό video clip του promo, όπου η "φλόγα του πάθους μεταφράστηκε σε πολυτέλεια και διαφημιστική αισθητική τύπου outdated lifestyle περιοδικών. Μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό τους...

 

 

EDIT: Ρε συ ταμτάμ, βλέποντας το μουσικό όργανο που παίζεις (Μ. Όργανο: More fuzz!), κατάλαβα από που βγαίνει το ρήμα "μορφάζω". ;D ;D ;D ;D

 

Ίσως και από το more+σφάζω  ;D

 

 

Καταρχήν να δηλώσω οτι δε βλέπω πότε γιουροβιζιον καμιά χρονιά , γιατί μου αρέσει η μουσική και δεν έχω τηλεόραση.

Είδα όμως την εμφάνιση του κοριτσιού στο YouTube σε μια φάση περιέργειας και βαρεμάρας και έπαθα την πλάκα μου!  Το κομμάτι ήταν EUROVISION! Πιο πολύ δε γινόταν , απίστευτο κορίτσι κατά τη γνώμη μου. Κουκλαρα τρομερός χορός και απίστευτο αυτό που φορούσε.  Πραγματικά θεϊκό.  Δεν κατάλαβα τι άσχημο βρήκε κάποιος στην ομορφιά ενός από τα πιο ομορφα πράγματα στον κόσμο.  Το γυναικείο σώμα. Βρίσκω την εμφάνιση της Κύπρου απόλυτα εύστοχη και πετυχημένη και εκ του αποτελέσματος.

 

Επίσης για να μη λέμε κι ότι θέλουμε τα views ,οπως λέει κι ο συντάκτης ,της Ελένης είναι μόνο σε ένα βίντεο κοντά στα 10 εκατομμύρια σε 2-3 μέρες και φυσικά θα περάσει κατά πολύ τη σατι που την ξέρουν μόνο στην Ελλάδα και φίλοι φίλων ατόμων που ζουν έξω.  Τώρα σχετικά με τα σχόλια οτι είναι απωθητικη η φουρειρα σαν θηλυκό στον διαγωνισμό αλλά και ότι κρίμα για την Ελένη τι να πω.... άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.    ;D ;D κρίμα το κορίτσι! !!!!    ;D ;D ;D Δε βλέπεται μιλάμε και άσε το κακό που έγινε στην καριέρα της . Ο,τι να ναι ρε φίλε.

 

Μην τρελαίνεσαι, οι περισσότεροι στο Youtube το είδαμε, σιγά μη στηνόταν κανείς με αγωνία (ε; ) στην τιβι.

 

Το ίδιο λέω κι εγώ και παρεξήγησες: ότι η Ωραία Ελένη είναι μια χαρά και ότι απλά αστόχησε η παρουσίασή της, με αποτέλεσμα να την κερδίσει ένα άλλο "concept".

Eπίσης, λέμε το ίδιο και στο ότι παρότι φαινομενικά ("αντικειμενικά") ήταν η μεγάλη χαμένη, πιθανότατα θα είναι περισότερο κερδισμένη στην καριέρα της από την ισραηλινή μπγιοργκ, ειδικά αν της ανοίξει κάποιες πόρτες που τώρα την αγνοούσαν.

"Κρίμα" έγραψα κι εγώ, και καλή της τύχη. Δεν είναι το στυλ ή η μουσική που ακούω, αλλά της εύχομαι καλή επιτυχία και πιο συνετές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να προσθέσω ότι μόλις είδα το περφόρμανς του τραγουδιού που κέρδισε. Πρέπει να είναι με άνεση η μεγαλύτερη ανοησία που έχει παρουσιαστεί στην ιστορία του διαγωνισμού και όχι μόνο. Μιλάμε για μνημείο ακαλαισθησίας και κακής χιπστεριάς (όχι ότι υπάρχει και καλή αλλά λέμε). Μπροστά του η Φουρέιρα είναι Ιάννης Ξενάκης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως at the end of the day....the one that will laugh all the way to the BANK θα ειναι η Φουρεϊρα (και στη συγκεκριμενη περιπτωση και ειδος μουσικης ειναι το ΜΟΝΟ που μετραει)...

 

Κατι μου λεει οτι η Φουρεϊρα ΔΕΝ θα ανησυχει ιδιαιτερα για το κοψιμο των συνταξεων της φιλολαϊκης μας προοδευτικης κυβερνησης  οπως ο ΓΙΩΡΓΗΣ... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μη σας πω οτι για πολυ καιρο απο τωρα για ΜΙΑ εμφανιση της θα παιρνει το ΣΥΝΟΛΟ των ΕΤΗΣΙΩΝ συνταξεων ΟΛΩΝ εδω μεσα στο ΝΟΙΖ  ;D

 

Τι πρωτη ,τι δευτερη το μπικικινι να πεφτει....εχει σημασια...

 

Το μουμιν-τρολλεν που βγηκε πρωτο δεν νομιζω να το ακουσουμε ποτε ξανα....θα χαθει στο oblivion οπως τοσοι και τοσοι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κατι μου λεει οτι η Φουρεϊρα ΔΕΝ θα ανησυχει ιδιαιτερα για το κοψιμο των συνταξεων οπως ο ΓΙΩΡΓΗΣ... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Όλοι ανησυχούν. Έχουν πέσει τα μεροκάματα παντου και ειναι όλοι φεσωμένοι.

Και αυτοί που τα ρίχνουν ανησυχούν για τα άδικα αντιλαϊκά μέτρα, συνέπεια ενός επαχθούς χρέους και ενός ελλείμματος με πολλά ερωτηματικά για την αξιοπιστία και την ακρίβεια των στοιχείων. Ανησυχούν πως ο λαός θα ξεσηκωθεί.

όλοι άνετοι το παίζουν αλλά ανησυχούν. Και αφήνουν αιχμές παντού για την πολιτική της ΕΕ σε πολλά θέματα.

Ολοι ανησυχούν, που έχουν φοροδιαφύγει, που αμοίβονται υψηλά.

Μέχρι και οι ποδοσφαιριστές ανησυχούν με τους οποίους συνήθως πάνε οι όμορφες και ταλαντούχες τραγουδίστριες.

 

Αχ και να μουν ποδοσφαιριστής να είχα την Φουρέιρα.

Την ξανάδα στο βιντεο και ειναι πολύ ωραία.

Αλλά δεν μπορούσα να γίνω, δεν προσπάθησα κιόλας γιατί είμαι καλοπερασάκιας, αλλά και να προσπαθούσα σιγά μην γινόμουν.

Ξέρεις πόσοι προσπαθούν και τελικά ποσοι γίνονται.

 

Τυχερός ο ποδοσφαιριστής, ο εφοπλιστής, ο φοροφυγάς και ο εισφοροδιαφυγάς διαπλεκόμενος επιχειρηματίας ή επαγγελματίας πολιτικός με οφσόρ  που θα την έχει και αυτή τυχερή που άξια και με την προσπάθειά της κυνηγά και κερδίζει το όνειρό της.  χαχαχαχαχαχαχαχαχχα

 

γιατί είναι ΑΞΙΑ η κοπελίτσα και μπράβο της.

Μπράβο και στο θεσμό της eurovision που μας ταξιδεύει στην πραγματοποίηση των ονείρων των άλλων. χαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχχαα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι ανησυχούν.

 

Μαλλον εννοεις ολοι οι ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ που δουλευουν hand to mouth...σαν και εσενα και σαν και εμενα

 

Γιατι αμα επαιρνες κανα 20αρι χιλιαρικα  την εμφανιση (και ειχες κλεισμενες τις επομενες 5 χρονιες full)    trust me θα ανησυχουσες λιγοτερο... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοεις ολοι οι ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ που δουλευουν hand to mouth...σαν και εσενα και σαν και εμενα

 

Γιατι αμα επαιρνες κανα 20αρι χιλιαρικα  την εμφανιση trust me θα ανησυχουσες λιγοτερο... ;D ;D

 

Καλα. δεν είναι ετσι.

Και για την συγκεκριμένη δεν νομιζω να κεφαλαιοποιήσει την επιτυχία.

Εξω υπάρχει κρίση και στις παραγωγές.

ιδιαίτερα στην ελλάδα και οχι μονο

δεν τους πληρώνουν, τους κυνηγάνε.

Δεν ειναι ετσι τα πράγματα όπως παλια που ερεε το χρήμα και το μαυρο χρήμα.

Τώρα βαρέσαμε κανόνι.

γι αυτό λιγα και καλά στο δημόσιο ρεεεε...............................

Και που ξερω εγώ τι έκανε για να φτάσει εκεί που έφτασε η κάθε φουρέιρα.

Εγώ τουλάχιστο βγάζω λίγα αλλά δεν ρούφηξα τίποτα παππουδιάρικα ζαρωμένα πεή χαχαχαχαχαχαχαχχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ και να μουν ποδοσφαιριστής να είχα την Φουρέιρα.

Την ξανάδα στο βιντεο και ειναι πολύ ωραία.

 

Κοιτα μπορεις να γινεις και επαγγελματιας ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ σαν τον ΤΣΕ...

 

Λειωνανε τα κοριτσΑ για τη παρτη του και ας μην ειχε μια  ;D ;D

 

Σου προτεινω να επαναστατησεις εναντιον των διεΦθνηντηριων.....μεχρι και η ANACONDA θα σε θελει τρελλα.. ;D ;D

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σου προτεινω να επαναστατησεις εναντιον των διεΦθνηντηριων.....μεχρι και η ANACONDA θα σε θελει τρελλα.. ;D ;D

 

Now we're talking! Ποια Φουρέιρα, πείτε μου τι να κάνω για να με θέλει η Nicky Minaz;;; O0

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα υπάρχουν. Μπορεί και κοπέλες που διαπρεπουν στη σοουμπιζ να πάνε με απλούς μεροκάματιαρηδες. Έχει συμβεί, έχει συμβεί και σε εμένα. Και αν δεν κρατήσει πολύ δεν πειράζει.

Απλά είναι δύσκολο να κρατηθούν τέτοιοι έρωτες για ταξικοκοινωνικους λόγους. Μπορεί όμως να συμβεί.

 

Και πόσες και πόσοι της σοουμπιζ είναι δυστυχισμένοι, εξαρτημένοι, άρρωστοι με βαριά ψυχικά νοσήματα.

 

Τα 20000 μπορεί να έχουν και βαρύ τίμημα για κάποιους. Να φτάσεις εκεί αλλά τόσο κλονισμενος που θα στα πάρουν οι γιατροί και μπορεί να πεθάνεις και στην ψάθα.

 

Μην μας ξεγελά αυτό που βλέπουμε στο γυαλί.

Είναι σκληρή η ζωή για όλους.

Πως τα φέρνει.

Ο καπιταλισμός είναι ικανός να πραγματοποιήσει τα πιο όμορφα όνειρα αλλά και να φέρει και τους πιο φρικιαστικους εφιάλτες.

Και ο παράδεισος μπορεί να μετατραπεί σε μια ισόβια κόλαση μέσα σε μια στιγμή.

Και όσο πιο ανταγωνιστικη γίνεται μια κοινωνία στο βωμό της ευμάρειας των αριθμών και του profit, της απόλυτης υπηροχης και κυριαρχίας, τόσο πιο δύσκολα συγχωρούνται λάθη, μουχαχαχα χάχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου