Προς το περιεχόμενο

Τι σας λέει ο νέος Δάντης σύντεκνοι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Ο Δάντης, όπως και στο ''θα σε καταπιώ σαν έναν εσπρέσσο αν δεν θα καθήσεις όμορφα'', αναγκάζεται να βγάζει σκυλοπόπ δίσκους από την ντόπια μουσική βιομηχανία και λόγω συμφωνιών με καταστηματάρχες (''για να σε κλείσω στο μαγαζί μου πρέπει να βγάλεις σκυλοπόπ χιτ'').

 

    Να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο κομμάτι έχει προκαλέσει αρνητικό ντόρο σε ιντερνετικούς social justice warriors και third wave feminists όχι τόσο για την μουσική του όσο για το υποτιθέμενο MGTOW στιχουργικό του περιεχόμενο (όλες οι γυναίκες είστε άσπλαχνες και κάρΓιες κτλ).  Σε όσους από εσάς διαφεύγουν όροι όπως social justice warriors, 3d wave feminists και mgtow, σημαίνει ότι είστε μια χαρά κανονικοί και φυσιολογικοί άνθρωποι και σας αποτρέπω να ασχοληθείτε με το θέμα περαιτέρω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αναγκάζεται

Αχ τον καημένο. Πραγματικά I sympathize.

 

Τα υπόλοιπα είναι μεγάλη συζήτηση και για άλλο θρεντ - πιθανότατα και για άλλο φόρουμ - αλλά σε γενικές γραμμές είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος. Το 'χουμε παραχέσει με την (κακώς εννοούμενη) πολιτική ορθότητα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    για το υποτιθέμενο MGTOW στιχουργικό του περιεχόμενο

 

το ποιό ;;

 

Σε όσους από εσάς διαφεύγουν όροι όπως social justice warriors, 3d wave feminists και mgtow, σημαίνει ότι είστε μια χαρά κανονικοί και φυσιολογικοί άνθρωποι και σας αποτρέπω να ασχοληθείτε με το θέμα περαιτέρω  ;D

 

ααααα ουφ . (ξε)αγχώθηκα  ;D ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Who's Dante?!

 

 

Και στη 'murica τρώνε πόλεμο από φεμινίστριες οι συγκεκριμένοι, αλλά χεστήκανε. Γράφουν τα κομμάτια τους, γεμίζουν όποιο μέρος πάνε και βγάζουν ψωμί να φάνε.

 

Η διαφορά είναι ότι για μένα οι Steel Panther υπηρετούν το είδος που πραγματικά θέλουν με καλή αισθητική μουσικά και φανταστικό επίπεδο musicianship, ενώ ο Δάντης έχει προ πολλού χάσει τη μπάλα, σε όλα τα καλλιτεχνικά επίπεδα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ τον καημένο. Πραγματικά I sympathize.

 

Το ''αναγκάζεται'' δεν το έγραψα τυχαία. Δεν έχω συνομιλήσει βέβαια ποτέ με τον ίδιο αλλά με άτομα-μουσικούς που έχουν συνεργαστεί μαζί του και με φανς του που έχουν συνομιλήσει μαζί του.

 

Ο διάλογος ήταν σε φάση

''-Ρε Χρήστο... εκείνο τον δίσκο... γιατί τον έβγαλες?''

''-Τι να κάνω ρε Μητσάρα, νομίζεις ότι είχα ελπίδες στον ανταγωνισμό και στην ντόπια βιομηχανία (μαγαζάτορες, μάνατζερς, δισκογραφικές κτλ) αν δεν έβγαζα τέτοιο δίσκο γαμώ την πουτάνα μου?''

 

Βέβαια, ούτε κρίνω το πως επιλέγει να βγάζει κανεις το ψωμί του ούτε έχω μιλήσει προσωπικά μαζί του αλλά από λάιβ που τον έχω δει δεν νομίζω ότι είναι ενθουσιασμένος με αυτό το είδος, παρά το γεγονός ότι έχει προϋπηρεσία σε αυτό.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who's Dante?!

 

Η διαφορά είναι ότι για μένα οι Steel Panther υπηρετούν το είδος που πραγματικά θέλουν με καλή αισθητική μουσικά και φανταστικό επίπεδο musicianship, ενώ ο Δάντης έχει προ πολλού χάσει τη μπάλα, σε όλα τα καλλιτεχνικά επίπεδα.

 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!

 

Ας εκανε τετοια παρτυ και ο Δαντης, και το συζηταμε  ;D

 

 

 

(παρεπιμπτωντως, τον εχω ακουσει και Live και ειναι πολυ καλος.... ;)  )

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα ουφ . (ξε)αγχώθηκα  ;D ;D

 

O καλύτερος είσαι !  ;D

 

Η διαφορά είναι ότι για μένα οι Steel Panther υπηρετούν το είδος που πραγματικά θέλουν με καλή αισθητική μουσικά και φανταστικό επίπεδο musicianship, ενώ ο Δάντης έχει προ πολλού χάσει τη μπάλα, σε όλα τα καλλιτεχνικά επίπεδα.

 

Οι steel panther είναι απίστευτοι σε αυτό που κάνουν... χτες η κοπέλα μου μου έκανε δώρο για τα γενέθλιά μου μπλουζάκι Steel Panther (παραγγελία από Αμερική παρακαλώ) που έγραφε '' (Tr)eat your girl right ''  ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who's Dante?!

 

 

Και στη 'murica τρώνε πόλεμο από φεμινίστριες οι συγκεκριμένοι, αλλά χεστήκανε. Γράφουν τα κομμάτια τους, γεμίζουν όποιο μέρος πάνε και βγάζουν ψωμί να φάνε.

 

Η διαφορά είναι ότι για μένα οι Steel Panther υπηρετούν το είδος που πραγματικά θέλουν με καλή αισθητική μουσικά και φανταστικό επίπεδο musicianship, ενώ ο Δάντης έχει προ πολλού χάσει τη μπάλα, σε όλα τα καλλιτεχνικά επίπεδα.

 

1ον τι εννοείς who's dante ;; Δεν ακούς Ice Dearth ;; :-\ :o

 

2ον όσο κράξιμο και να τρώει η μπαντάρα όλο boobies βλέπουμε στα λάηβ τους  8) 8) ;D ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=q1NQeQOa1Ho

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση γάμου της έκανες ή όχι ακόμα;! ;D ;D

 

Πρόταση γάμου της έκανα την πρώτη μέρα που την γνώρισα, όταν πιάσαμε την κουβέντα και μου είπε ότι ο πατέρας της στην Ουαλία έχει συλλογή από 12-13 κιθάρες...  ;D  ;D (η κοπέλα είναι ουαλή αλλά ζει και δουλεύει εδώ).

 

Η ίδια είναι τελεκαστερού και έχει μια american vintage (όχι ότι ξέρει να παίζει και ιδιαίτερα) αλλά δεν με αφήνει να την παίρνω μαζί μου σε κάνα live ή πρόβα  >:(

 

Τώρα βέβαια οπότε μου λέει '' θυμάσαι την πρώτη μέρα που με γνωρίσες που σου είπα για τις κιθάρες του πατέρα μου και μου λες Do you wanna marry me? '' κάνω τον Κινέζο ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου