Προς το περιεχόμενο

Ποιο reverb!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον με την μπαντα μου κινουμαστε σε ενα ειδος psych rock-classic rock με αρκετα vintage στοιχεια...θελω να προσθεσω ενα reverb στη πεταλιερα μου που θα με εμπνευσει κ θα με βοηθησει στη δημιουργια ambient-psych ηχου και οχι απλα να ειναι εν ακομα εφφε που θα γλυκαινει τον ηχο....εχω καταληξει σε 3 και για την ωρα ας περιοριστουμε σε αυτα

Digiteck polara-nova reverb-tc hall of fame

Δεν εχω ακουσει κανενα απο κοντα,μονο συγκριτικα στο youtube...απο αυτα που ακουσα με κερδιζει το polara,το οποιο μου ακουστηκε ποιο ζεστο-οργανικο-φυσικο στον ηχο του γενικα,αλλα στο tc με κερδισε η επιλογη mod που ειναι ακριβως οτι χρειαζομαι...για το nova εχω ακουσει τα καλυτερα,απλα βλεπω πολλα κουμπακια τα οποια δε πολυσυμπαθω!!!

Σας ακουω!

που να μην το ελεγα ρε σαταναδες!!! ;D ;D ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Λοιπόν, αν δεν έχεις πάρει reverb, είχα το tc hall of fame και δεν ήμουν ενθουσιασμένος. Το έδωσα και πήρα το rv6 της boss, το οποίο με έχει ικανοποιήσει και με το παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παρει ακομα,αλλα μεσα στη βδομαδα θα το χτυπησω...κ μενα το tc δε μου αρεσε...αλλα κ το boss νομιζω οτι δεν θα ειναι αυτο που θελω...μαλλον καταληγω σε digitech polara ή  hardwire supernatural

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα και αυτό, αν δεν έχεις κατασταλάξει κάπου. Το πήρε πρόσφατα ένας φίλος και μου φάνηκε εξαιρετικό.

 

https://www.thomann.de/gb/walrus_audio_fathom.htm

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω review! Είναι πολύ καλό και θα βρείς πιστεύω αυτό που σου κάνει !

Εγώ πήρα το παρακάτω για τον υιό μου και βλέπω να το κρατάω εγώ!!! Από τα καλύτερα spring reverbs και σε τιμή αστεία...

https://www.ebay.com/itm/BIYANG-RV-10-Stereo-Reverb-Guitar-Effect-Pedal-Metal-Shell-True-Bypass-G7X4/253403524173?hash=item3b0006ec4d:g:enUAAOSwItJacoL9

 

Το βρίσκεις και σε Amazon και αλλού, για Ελλάδα όμως δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου