Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για αγορά πλήκτρων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, dimsonic said:

Δεν ξέρω αν το βίντεο είναι δικό σου, πάντως ο άνθρωπος που δείχνει το βίντο, αν θέλει να δείξει πάντως κάτι είναι άσχετος.

Διοτι το μικρόφωνο είναι κατα πάσα πιθανότητα καρδιοειδές και το έχει γυρισμένο προς τα πλήκτρα.

Προφανώς και ΠΡΕΠΕΙ να ακούγονται τα πλήκτρα έτσι όπως το έχει στημένο.

 

 

Oχι , δεν είναι δικό μου το βίντεο.
Το μικρόφωνο που έχω είναι της AKG  c4000B , η αλήθεια είναι ότι έχω από το 2008 !!!! αλλά το είχα πάρει 420 ευρώ περίπου.
 

11 hours ago, Μανώλης Χναράκης said:

Δεν είπα όλα, είπα "Σε κάποιες κατηγορίες προϊόντων κάποια πράγματα είναι δεδομένα."

Αν ψάξεις θα βρεις κάτι καλύτερο και ακριβότερο βέβαια.

 

Μα για αυτό σας ρώτησα 🙂 στο πλαίσιο του ψαξίματος ,μήπως είχατε κάποιο υπόψη ή γνωρίζετε αυτά τα δύο που σκεφτόμουν.
Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε αυτός στο βίντεο είναι άσχετος. Εχει τέρμα το gain, φυσάει το σύμπαν και είναι γυρισμένο το μικρόφωνο στα πλήκτρα.

Το μικρόφωνό σου είναι υπερκαρδιοειδές, θα φροντίσεις να το έχεις σωστά γυρισμένο σε σένα και προφανώς πάνω από τα πλήκτρα που θα είναι στην αντίθετη κατεύθυνση.

Αλλιώς μπορείς να πάρεις κάποιο τέτοιο αξεσουάρ

 

https://www.thomann.de/gr/the_tbone_micscreen_le.htm

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου