Προς το περιεχόμενο

Ή Fender το τερμάτισε.....


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φαση με το Τσέρνομπιλ τοσα χρονια μετα κανονικα θα επρεπε να είχε ξεθυμανει...

Frankencaster λέμε.

(Ευτυχώς είναι λίμιτεντ εντίσιον φάση κι έτσι, και δεν θα δούμε πολλές ;D).

  Άντε ντε, γιατί άρχισα να έχω ενδοιασμούς για το γούστο μου στις κιθάρες.... ::) :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν φταιει η Fender, δεν μπορω να την κατηγορησω....Αλλα ολα "ειναι στο μυαλο"!!!!

 

Δηλ προσωπικα εγω:

 

1. Σιχαινομουν παλια το roseswood (γενικα ο,τι αντι-maple) στην στρατοκαστερ--> Τωρα εχω 3 απο δαυτες με rosewood  ;D

 

2. Δεν μου αρεσε καθολου το σχημα των tele (κατι σαν να μην ειχανε τελειωσει το κοψιμο στο ξυλο οταν την φτιαχνανε, ελεγα  :P ) ---> ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΡΑ!

 

3. Ειχε πεσει πριν πολλα χρονια στα χερια μου μια Fender jazzmaster ενος γειτονα που δεν την ηθελε λεει (μπορει και απο τοτε χρονολογιας Βουτσα στις ταινιες ;D  και οντας μακρυμαλλης και μεταλλο O0 ουτε να την ακουμπησω δεν ηθελα. Relic φαση  :-[ ) ---> Τωρα σκεφτομαι εναλλακτικα, για καμια squier jazz και μονο για την φαση

 

4. Οποτε, αν και με το που τις ειδα αυτες τις Υβριδικες, δεν τρελλαθηκα, αυριο μπορει να μου τρεχουν τα σαλια

 

 

Για αυτο σας λεω, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η FENDER  ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικες γραμμες μου αρεσει αρκετα,αλλα με χαλαει κατι και δε μπορω να προσδιορισω τι...ισως το binding στο λαιμο και το strat headstock

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικες γραμμες μου αρεσει αρκετα,αλλα με χαλαει κατι και δε μπορω να προσδιορισω τι...ισως το binding στο λαιμο και το strat headstock

  Άβυσσος οι ψυχές των μουσικών.... :angel:  Εμένα είναι τα μόνα που μ'άρεσαν πάνω της! ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άβυσσος οι ψυχές των μουσικών.... :angel:  Εμένα είναι τα μόνα που μ'άρεσαν πάνω της! ::)

ναι ρε συ αλλα αυτα τα 2 δε μπορεις να τα κρινεις μεμονομενα!!!...γτ κ μενα μου αρεσει πολυ το στρατ μανικι με  binding στη καινουρια ερικ τζονσον πχ

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το σώμα tele μ'αρέσει, οι P90 μαγνήτες το ίδιο, όπως και το binding στο μανίκι . Headstock το αγαπημένο μου, απλά όλα αυτά μαζί και φυσικά με αυτό το άσχημο τρέμολο και γέφυρα, σαν κάτι να μην μου κολλάει.....  ::)                           

    Edit: Ξέχασα το χάλια pickguard...... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου