Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός συγκροτήματος


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχα σωστόοοοους νόμιζα εκεί που λέει rytm ότι έχουν και ντράμερ τώρα κατάλαβα ότι εννοούσε rythm guitar-lead+μπάσο ;D ;D

 

καλά και τι θα πάτε να παίξετε 2 κιθάρες κ ένα μπάσο?

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα ντραμς είναι ηλεκτρονικά και από μικρόφωνα δεν έχουμε μιας και χρησιμοποιούμε DI ή ενισχυτές για πρόβα, Έχετε να μας προτείνετε κάτι φθηνό για μικρόφωνα; Δεν έχω κάποιο μπάτζετ στο μυαλό μου αλλά δεν θέλω κάτι το ακριβό. Αν είναι σετ μικροφώνων αυτό που θέλετε να μου προτείνετε θα είναι γαμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάστορα μας δουλεύεις τώρα συγγνώμη δηλ?

 

φωνή δεν έχετε, ντράμερ δεν έχετε τι στυλ παίζετε 2 κιθάρες και ένα μπάσο με ντραμς από pc? να πω ότι είστε hip-hop με mc+loops/samples να πάει στο καλό....

 

πες μαζευόμαστε και τζαμάρουμε και γουστάρουμε και τέλος τι εξοπλισμό θέλετε άμα δεν θέτε pa? κάτστε εκεί με αυτά που έχετε πάρτε κανά ψυγειάκι για τις μπύρες ;D ;D ;D

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρτε κανά ψυγειάκι για τις μπύρες ;D ;D ;D

εεε...στην εποχή μου....γκουχ γκουχ...  :P

Στην εποχή σου τι?

Δεν είχατε μπύρες, ή ψυγειάκι και τις πίνατε ζεστές? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάστορα μας δουλεύεις τώρα συγγνώμη δηλ?

 

φωνή δεν έχετε, ντράμερ δεν έχετε τι στυλ παίζετε 2 κιθάρες και ένα μπάσο με ντραμς από pc? να πω ότι είστε hip-hop με mc+loops/samples να πάει στο καλό....

 

πες μαζευόμαστε και τζαμάρουμε και γουστάρουμε και τέλος τι εξοπλισμό θέλετε άμα δεν θέτε pa? κάτστε εκεί με αυτά που έχετε πάρτε κανά ψυγειάκι για τις μπύρες ;D ;D ;D

Χαχαχαχα δίκιο έχεις έτσι όπως το λες αλλά ότι μπορούμε κάνουμε. Παίζουμε rockabilly, blues και classic rock.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχή σου τι?

Δεν είχατε μπύρες, ή ψυγειάκι και τις πίνατε ζεστές? ;D ;D ;D ;D

 

Ασε ειναι μεγαλη ιστορια...αφου με κραξανε κανονικα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κανουμε μια προσπαθεια να γινει μια αρχη για προταση.

 

Ολα εξαρτωνται απο τα τυμπανα. Την ενταση που θα εχουν.

Πανω σε αυτην την ενταση, βλεπουμε τι χρειαζεται για να ακουστουν και ολα τα υπολοιπα, κιθαρες φωνες μπασο.

Αν ειναι ηλεκτρονικα τυμπανα μπορει να γινει πανευκολα στο σπιτι προβα.

Εχω στησει ενα συστηματακι τετοιο για μαθητη μου, με βαση το Behringer X18.

Ενισχυτη ακουστικων Millenium HP4, ακουστικα Sennheiser HD 205-II, μικροφωνα shure sm58 (ή και φτηνοτερα πχ μια απομίμηση του οπως το the t.bone MB85 Beta) καλωδια μικροφωνων Cordial CAM 6 BK, οικονομικες αλλα αξιοπιστες βασεις μικροφωνων Fun Generation Mic Stand.

To the sssnake SK369S-03 Patchcable για να συνδεθει το X18 με τον ενισχυτη ακουστικων.

Ενα tablet (android) ή notebok/laptop (windows) (εστω και αρχαιο) για το χειρισμο του X18.

To Χ18 μπορει να κανει τα παντα. Οτι routing θελει ενας ηχοληπτης, ολους τους συνδυασμους που μπορει να χρειαστουν, ειτε για προβα, ειτε για Live, ειτε για πολυκαναλη ηχογραφηση αφου το X18 ειναι και USB 16καναλη καρτα ηχου.

Παρεχει 6aux και μια stereo ακουστικων, κατι που σημαινει οτι μπορουν να ακουνε και 4 μουσικοι, ο καθενας τη δικη του μιξη και μαλιστα stereo.

 

Φυσικα ο καθε μουσικος πρεπει να εχει τον ενισχυτη του (που πρεπει να εχει τη δυνατοτητα να δινει speaker emulated εξοδο για να παιζει αθορυβα πχ boss katana 50) ή την πεταλιερα του για να την "κουμπωσει" στο X18.

Τα ηλεκτρονικα τυμπανα δεν χρειαζονται κατι επιπλεον για να κουμπωσουν παρα μονο βισματα/καρφια (οπως φυσικα και ολοι οι αλλοι μουσικοι πχ Sommer Cable The Spirit XXL).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου