Προς το περιεχόμενο

Πως να μάθω να τραγουδώ


john28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Είμαι αγόρι(16 ετών)

Παίζω κιθάρα και θέλω να μάθω να τραγουδώ.

Η φωνή μου τώρα δεν είναι καλή.

Θέλω να μάθω αν μπορώ να μάθω να τραγουδάω μόνος μου online ή θα πρέπει αναγκάστηκα να πάω σε δάσκαλο φωνητικής.

Αν μπορώ να μάθω μόνος μου τι ασκήσεις να κάνω. έχετε να μου προτείνεται κάποιο site κτλ?

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπορεις και τραγουδας μονος σου πανω απο ενα cd, εισαι σε καλο δρομο. Πηγαινε σε δασκαλο ωστε σιγα σιγα να βελτιωσει τη φωνη και το τραγουδι σου.

 

Εαν δεν μπορεις να τραγουδησεις πανω απο ενα cd, θα πας παλι στον δασκαλο ωστε να εξακριβωθει το τι μπορεις να κανεις με τη φωνη σου στην παρουαα φαση. Εαν μπορεις να κανεις εστω και λιγα πραγματα, με δουλεια θα μπορεις να κανεις αρκετα παραπανω. Για αλλους ειναι ευκολο και για αλλους βουνο. Θα μαθεις τι ισχυει για σενα μολις δοκιμασεις.

 

Βιντεακια στο ιντερνετ δεν τα συνιστω ως βασικη πηγη εκπαιδευσης. Βοηθανε πολλες φορες αλλα δεν το θεωρω σοβαρο εργαλειο εκμαθησης.

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Εγώ τραγουδούσα αρχικά μαζί με τα τραγούδια παίζοντας, μετά απλά με την κιθάρα και τώρα κουτσά στραβά και χωρίς. Τέλεια δεν τα πάω αλλά προσπαθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου