Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για μαθηματα ηλεκτρικης κιθαρας σε αρχαριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεξι εννοεις να πιανει μπρατσο και αριστερο πενα. Το ρωταω γιατι θα εχω θεμα με εναν αριστεροχειρα. ::)

 

Ακριβώς.

 

και εγώ είμαι αριστερόχειρας και (από θέμα τύχης, καθαρά μιας και δεν ήξερα και αγόρασα δεξιόχειρη κιθάρα) παίζω με το δεξί (κρατάω την πένα, δλδ, με το δεξί) και δεν έχω μετανιώσει, από την άποψη ότι υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία, φτηνότερες τιμές (στα μεταχειρισμένα) και περισσότερες επιλογές στην αγορά οργάνων.

 

Στην ίδια φάση είναι και ο (θεός) Marc Ribot και δε νομίζω να θεωρεί κάποιος ότι έχει περιορισμούς στο παίξιμό του.

 

;) :)

 

+1000

 

Στη δική μου περίπτωση πιστεύω ότι με βοήθησε αυτή η αλλαγή να μάθω σαν δεξιόχειρας, γιατί με δεδομένο ότι το αριστερό μου χέρι ήταν το "καλό", δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την όποια συγχορδία (και γενικά με τισ τοποθετήσεις πάνω στην ταστιέρα) και μάλιστα όταν έφτασε η -κομβική για κάθε αρχάριο- στιγμή να "βγάλω" για πρώτη φορά "full συγχορδία" (με τον δείκτη να πάιζει τον ρόλο του καποτάστου στην ουσία) δεν είχα κανένα πρόβλημα και βγήκε αβίαστα. Ούτε με το δεξί χέρι δεν θυμάμαι να είχα αντιμετωπίσει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.

 

συμφωνώ, με τον αγαπητό φίλο (και νεοφώτιστο...  :-* :-* >:D ;D ;D )

 

Κακίες και νεοπλουτίστικες συμπεριφορές...  ;D ;D

 

Παιδιά sorry για τις "αργοπορημένες" απαντήσεις.

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου