Προς το περιεχόμενο

Electric stringwinder


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο electric stringwinder?Εχω ψαξει στο σκρουτζ αλλα ειναι ολα σε ελλειψη.Μενω Ροδο και το μοναδικο καταστημα που το εχει διαθεσιμο το πουλαει γυρω στα 90€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα μεταφορικα να προσθεσεις παλι μιση τιμη θα ειναι

https://www.thomann.de/gr/harley_benton_speedy_stringwinder.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZ3IiLCJjdXJyZW5jeSI6IjIiLCJsYW5ndWFnZSI6ImVuIn0%3D

Αν εχεις ηδη τρυπανι, μπορεις να βρεις adaptor για τα κλειδια (ή να φτιαξεις και μονος σου).

 

Γιατι τοση φουρια ομως?

Ενα απλο χειροκινητο stringwinder δεν σου κανει?

Επαγγελματιας εισαι ή εχεις 10 κιθαρες και αλλαζεις χορδες ταυτοχρονα σε ολες?

Ασε καταλαβα. Βαριεσαι να αλλαξεις χορδες, εχεις τυψεις που αφηνεις τα οργανακια σου με σαπιες χορδες και ψαχνεις κατι να σε ωθει να τις αλλαζεις πιο συχνα (ομοιοπαθης) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ψαξει στο θομαν απλα θελω και αλλα πραγματα οχι μονο το stringwinder βεβαια δεν ξεπερναω τα 300€ επισης θα προτημουσα να δωσω αυτα τα χρηματα σε ελληνικα καταστηματα παρα σε ξενα.Ελλαδα αποτι εχω δει οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες στο θομαν εχει αυτο που εστειλες και το αλλο της ernieball . Ελλαδα σαν κωδικοι υπαρχουν αυτο της ερνι και ενα αλλο παλι της ερνι αλλα σε προ εκδοση γυρω στο 40αρι.τρεις κιθαρες εχω απλα η μια ειναι φλουντ και η αλλη 12χορδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνεις από ΙΚΕΑ ένα κατσαβίδι μπαταρίας με 15 ευρώ και το εξάρτημα που λέει ο Σπύρος.

Εγώ το εξάρτημα δεν το ήξερα.

Το κατσαβίδι το έχω.

Συνεπώς προχωράω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω αλλάξει χορδές περίπου 2-2μιση χιλιάδες φορές. Δεν χρησιμοποιώ ηλεκτρικό γιατί είναι πιο δύσχρηστο και κυρίως, δεν έχω έλεγχο του tension.

 

Χρησιμοποιώ της planet waves, (από το 2008) γιατί είναι το πιο εργονομικό και έχει και κόφτη χορδής. Αυτό θα σου πρότεινα.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου