Προς το περιεχόμενο

Αντιεπαγγελματική στάση ΘΩΜΑ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...

 

Λιγο σαστισμενος απο την απαντηση του Θωμα... Πριν λιγες μερες, και ψαχνοντας για πιθανη αγορα πολυποθητης κιθαρας που εδω και αρκετα χρονια εχω στολαρει, της Vintage V100 MRPGM les paul style, μπαινω θωμα να δω τιμες και διαθεσιμοτητα.

 

Με τα λυπης βλεπω οτι οχι μονο δεν την εχει, αλλα εχει πλεον ελαχιστα μοντελα της Vintage (JHS).

 

Ετσι λοιπον, στελνω εμαιλ να ρωτησω αν απλα τωρα δεν υπαρχει, και αν αναμενεται στοκ, και για αυτο εχει βγει απο τα listings. Στο μαιλ, μου απαντανε, οτι "δυστυχως δεν θα υπαρχει πλεον διαθεσιμο καθολου". Χμ, λεω περιεργο αυτο...

 

Ομως διαβαζοντας στις λεπτομερεις του μαιλ, βλεπω οτι εχει γινει προηγουμενη συνταξη του 2,3 φορες και με ενα επισημο σχολιο απο εναν υπευθυνο εκει οτι "δεν πουλαμε πια, η ποιοτητα πολυ κακη"

(για την ακριβεια εγραφε: we do not sell anymore, quality too bad  :o ). Μετα φαινεται πως ανελαβε ενας πιο επαγγελματιας, και εγραψε καλυτερο μηνυμα στις λεπτομερειες, "Αγαπητε αγοραστη μπλα μπλα, λυπουμαστε πολυ, και δεν θα το εχουμε κτλ"

 

Απο ο,τι καταλαβαινω, επειδη σπρωχνουν τις Harley Benton, κανουν στην ακρη τις Vintage. Αλλα ειναι τραγικο να θαβουν ετσι αντιεπαγγελματικα μια εταιρια, σε τελικο αγοραστη...

 

Τους απαντησα καταλληλα οτι ειναι ακυρος ο τροπος απαντησης, και φυσικα τους ειπα οτι μιας και λεγεται στο ιντερνετ οτι ειναι περιπου της ιδιας γραμμης παραγωγης οι δυο μαρκες, τοτε θα θεωρησω οτι το ιδιο κακη ποιοτητα και οι Harley Benton και συγγνωμη αλλα δεν προκειται να παρω ποτε (αν και ενδιαφερομουν για φθηνη αντικαταστασης κιθαρα ΗΒ) και αυτο θα διαμηνυω...

 

Φυσικα, σιγη ιχθυος...

 

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαιλ, μου απαντανε, οτι "δυστυχως δεν θα υπαρχει πλεον διαθεσιμο καθολου". Χμ, λεω περιεργο αυτο...

 

Ομως διαβαζοντας στις λεπτομερεις του μαιλ, βλεπω οτι εχει γινει προηγουμενη συνταξη του 2,3 φορες και με ενα επισημο σχολιο απο εναν υπευθυνο εκει οτι "δεν πουλαμε πια, η ποιοτητα πολυ κακη"

(για την ακριβεια εγραφε: we do not sell anymore, quality too bad  :o ). Μετα φαινεται πως ανελαβε ενας πιο επαγγελματιας, και εγραψε καλυτερο μηνυμα στις λεπτομερειες, "Αγαπητε αγοραστη μπλα μπλα, λυπουμαστε πολυ, και δεν θα το εχουμε κτλ"

 

Απο ο,τι καταλαβαινω, επειδη σπρωχνουν τις Harley Benton, κανουν στην ακρη τις Vintage. Αλλα ειναι τραγικο να θαβουν ετσι αντιεπαγγελματικα μια εταιρια, σε τελικο αγοραστη...

 

 

Δεν φαινεται να συμβαινει αυτο που λες, απ' οσα περιγραφεις.

 

Προκειται καθαρα για εκτιμηση σου, οπως αναφερεις αλλωστε.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πιθανό να προκειται για mail απο copy paste προηγουμενου ή template οπου εγιναν τροποιησεις πανω σε προηγουμενο.

Δικαιωμα τους να κρινουν οπως θελουν σχετικα με την πολιτικη τους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Ομως διαβαζοντας στις λεπτομερεις του μαιλ, βλεπω οτι εχει γινει προηγουμενη συνταξη του 2,3 φορες και με ενα επισημο σχολιο απο εναν υπευθυνο εκει οτι "δεν πουλαμε πια, η ποιοτητα πολυ κακη"

(για την ακριβεια εγραφε: we do not sell anymore, quality too bad  :o ). Μετα φαινεται πως ανελαβε ενας πιο επαγγελματιας, και εγραψε καλυτερο μηνυμα στις λεπτομερειες, "Αγαπητε αγοραστη μπλα μπλα, λυπουμαστε πολυ, και δεν θα το εχουμε κτλ"

...

 

 

Δεν κατάλαβα πως ακριβώς είδες τις προηγούμενες versions. Σε κάθε περίπτωση πάντως κρίνονται από την απάντηση που έστειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα (περι ποιοτητας) ειναι αποψεις.

Σιγουρα ηταν αντιεπαγγελματικη η πρωτη απαντηση (κι εγω δεν καταλαβα πως ειδες το αρχικο email - για να πω την αληθεια δεν ξερω καν οτι μπορει να διορθωθει email που εχει ηδη σταλει), αλλα το οτι εσπευσε να το διορθωσει δειχνει οτι καταλαβε οτι δεν απαντησε επαγγελματικα.

 

ΥΓ Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ανανενωνει το στοκ σε behringer προιοντα.

Εχω την εντυπωση οτι θα την σταματησει κι αυτην ενω εχει πολυ ενδιαφεροντα προιοντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου δεν θα αγχωνομουν και πολύ....

Εχει κι αλλου πορτοκαλιές.....

https://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Vintage-Icon-Series-V100MRPGM-Distressed-Lemon-Drop/art-GIT0013289-000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν θες τη γνώμη μου ρίξε μια ματιά και στην Chapman Guitars ML2 Modern πιστεύω ότι στα λεφτά που μιλάμε είναι ένα πολύ αξιόλογο όργανο. Εγώ γλυκοκοιτάζω μια chapman tele αλλά έχω και μια αδυναμία στις BLADE λόγω μιας strat που έχω και είναι πολύ υψηλής κλάσης όργανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφε μια επιχειρηση ειναι .  Αν εχει κατι που σε ενδιαφερει αν θες το αγοραζεις , αλλιως οχι.  Αν δε σου αρεσει οπως απαντανε ψωνισε απο αλλου . Δηλαδη οκ , καταλαβα οτι δε σου αρεσε η σταση τους . Που ειναι το προβλημα ? Ψωνισε απο καπου αλλου.

 

Γραφεις σε ενα ελληνικο φορουμ οτι δεν εισαι ευχαριστημενος απο μια επιχειρηση στην γερμανια. Δε ρωτας αν μας φαινεται αξιοπιστη γιατι δεν την ξερεις,  αλλα μας λες κατι που δε σου αρεσει και εχεις αποψη. Γιατι χανεις το χρονο σου?  Ζουμε στο 2018 , τα μουσικα καταστηματα στα οποια εχεις προσβαση ειναι χιλιαδες χιλιαδων και ολα θελουν τα λεφτα σου.

 

Μικρα παιδια ειμαστε ?

Χωρις παρεξηγηση για το υφος και το ''ρε'' . ηθελα να εκφρασω κι εγω το ειλικρινες ξαφνιασμα μου και να γινω σαφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δικαίωμα κάθε καταστήματος να μην θέλει να πουλήσει κάποια προϊόντα. Πόσο μάλλον ένα κατάστημα τέτοιου μεγέθους όπου τα συγκριτικά και στατιστικά στοιχεία είναι ακριβέστερα. Αυτοί ξέρουν καλύτερα τα του καταστήματός τους.

 

Άλλωστε, όπως σου είπαν πιό πάνω, υπάρχει η λύση να αγοράσεις από αλλού. Απλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θωμάς, όπως και όλες οι ιδιωτικές επιχειρήσεις ΔΕΝ είναι ελληνικό δημόσιο που πρέπει υποχρεωτικά να το φας στη μάπα.

You simply take your business elsewhere...αν για ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ λόγο (ξύπνησες στραβά, ήταν ζεστός ο φραπές σου,σε έτρωγε το δεξί σου αυτί, ήταν ανάδρομος ο Ερμής κ.ο.κ) δεν τους γουστάρεις η νομίζεις ότι δεν σου καμνουν  τα κέφια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου