Προς το περιεχόμενο

Πεθαίνοντας στο φως του φεγγαριού


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο, ταξιδιάρικο κομμάτι, μεσιέ, στο ύφος σου, όπως πάντα.

 

:)

 

Η (βασική) κιθάρα, που παίζει τα αρπέζ, είναι με chorus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η (βασική) κιθάρα, που παίζει τα αρπέζ, είναι με chorus;

  Σε όλες τις κιθάρες, φαζαριστό πανκιό με τα λίγα μαλλιά και τα 4-5 επιπλέον κιλά :laugh: ;D ;D ;D, τα μόνα εφφέ είναι reverb και delay....nothing else!!!  Μάλλον σε μπέρδεψε το ότι την κιθάρα με τους αρπισμούς την έχω σε δύο tracks στο reaper με διαφορετικά presets απ'το guitar ring ::) 

  Κατά τ'άλλα όλα καλά;,  η γυναίκα, τα πεθερικά...; 8) 8)

           

Και ένα edit: Έχεις κάποιο πρόβλημα με τα, αγαπημένα μου, modulation guitar effects...?  :angel:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαζαριστό πανκιό με τα λίγα μαλλιά και τα 4-5 επιπλέον κιλά

 

:-* :-* :-*

 

Μάλλον σε μπέρδεψε το ότι την κιθάρα με τους αρπισμούς την έχω σε δύο tracks στο reaper με διαφορετικά presets απ'το guitar ring ::)

 

μάλλον ναι, γιατί ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι ακούω chorus..  :P :P

 

Και ένα edit: Έχεις κάποιο πρόβλημα με τα, αγαπημένα μου, modulation guitar effects...?  :angel:

 

τι πρόβλημα να έχω με το chorus....που είναι σαν την κρέμα γάλακτος στο κρέας και πνίγει τα πάντα...  :P

 

το μόνο αποδεκτό chorus αυτό των Nirvana και των συν αυτώ..

 

(κατά τα άλλα, έχω να πάω Βέροια κάνα 5μηνο, με τη δουλειά και τα σχετικά  8) 8) 8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα δύο φορές εδώ στην παραλία, στα καινούργια μου sennheiser 4.40bt που παρεμπιπτόντως είναι πάρα πολύ καλά για τα λεφτά τους βρίσκω. Έχω πάθει κολουμπρα λέμε μαζί τους, δεν το περίμενα μιλάμε, αλλά και με την βερσιόν του κομματιού που την βρίσκω πολύ προσεγμένη, εντυπωσιακή.

 

Μπράβο μπράβο.

Το απόλαυσα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.... ::)    Αραγμένος στην ξαπλώστρα κάτω απ'την ομπρέλα, ο ήλιος καυτός ψηλά στον ουρανό, η άμμος να καίει τα πόδια σου, η θάλασσα "λάδι" γεμάτη από μπικίνι, η μουσική του beach bar να σου την "σπάει" με το συνεχές ντάπα-ντούπα, οι μυρωδιές απ'το αντηλιακό των λουόμενων να σου φέρνει ζάλη (όπως και τα κωλ@ρ@κια που περνούν από μπροστά σου...) κι εσύ φορώντας τα  Sennheiser να ακούς cigaret13.....σε ζηλεύω! :laugh: ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό! Με έπεισε πραγματικά στο σολο στο 3ο λεπτό, όπου σκέφτηκα " ναι ρε φίλε αυτό είναι"  κι έτσι ήμουν σίγουρος... Για κάποιο λόγο σε κάποιες φάσεις μου έφερε λίγο Metallica στο μυαλό αλλά όχι σε ενοχλητικό σημείο...Επίσης στο 2.02 ένιωσα λίγο Beatles( ???πες με τρελό)  αλλά όταν αλλάζεις νότα, καμια σχέση....Πολύ μου άρεσαν οι ήχοι στις κιθάρες επίσης (τι χρησιμοποίησες επί τη ευκαιρία;)....Αυτά....καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια NikosAchilles.  Metallica, όπως ξανάγραψα..., δεν άκουσα ποτέ και ναι είσαι ο 4ος που ακούς Metallica στα κομματάκια μου. Για τους Beatles, εντάξει, όλο και κάτι απ'αυτούς περνάει.... ::)   

Όσο γι αυτό....

Πολύ μου άρεσαν οι ήχοι στις κιθάρες επίσης (τι χρησιμοποίησες επί τη ευκαιρία;)

  Εάν σου πω θα γελάσεις.... :laugh:    Strat με Texas specials, τον modeling Mustang i της Fender αντί κάρτα ήχου και μερικά (δικά μου) απλά presets του Guitar ring. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και chorus  ;D ;D ;D ;D ;D ;D :angel: :angel: :angel:

 

>:D >:D >:D >:D >:D

Βρε άπιστε Θωμά....! ;D  Ορίστε, οι δυό πρώτες φωτό είναι τα presets των αρπισμάτων  και η τρίτη της lead....

dying.jpg.3836ce1638aa2aa36721d747b69390ca.jpg

in_the.jpg.d81097361a20e3106d897454856bd6ae.jpg

moonlight.jpg.e362a85be9102d7d1090267573879991.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου