Προς το περιεχόμενο

Βαφη σε εσωτερικο ενισχυτη!


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα,

Εχω εναν ενισχυτη combo (λαμπατο της suhr) κ αποφασισα να τον κανω κεφαλι.

Εφτιαξα με εναν φιλο μου ξυλουργο το κεφαλι κ ολα καλα.

Δεν ενδιαφερομαι να ντυσω το κεφαλι με καποιο tolex κ ετσι αποφασισα να το βαψω κ συγκεκριμενα θα το κανω βερνικι,στο χρωμα του ξυλου.

Στο εσωτερικο εχω δει που πολλοι κατασκευαστες χρησιμοποιουν μαυρη βαφη, ετσι θα το κανω κ εγω μιας κ εσωτερικα δεν με ενδιαφερει να ειναι βερνικι.

Η ερωτηση μου ειναι αν αυτη η μαυρη βαφη ειναι απλως μια βαφη ή μια βαφη τυπου shielding ωστε να προμηθευτω κ εγω κατι αντιστοιχο για την βαφη του κουτιου εσωτερικα.

Εχει καποιος υποψιν του αυτη τη λεπτομερεια?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαύρη μπογιά στο εσωτερικό τον ενισχυτών είναι εκεί απλά για σκοπούς καλαισθησίας και οχι shielding.

Αν θες να το διαπιστώσεις και μόνος σου , πάρε ένα πολυμετρο, γύρισε το στην κλίμακα μέτρησης αγωγιμότητας  και ακούμπησε τους ακροδέκτες πάνω στο χρώμα, θα δεις οτι δεν θα σου βγάζει καμιά μέτρηση. 

Στην περίπτωση που για δίκη σου  ευχαρίστηση θες να το περάσεις  με χρώμα  που κανει και shielding, εχε στο μυαλό σου οτι τα τα 470ml στον Stew Mac κοστίζουν  66$ χωρίς μεταφορικά.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου