Προς το περιεχόμενο

πεταλια κιθαρας βραχηκαν


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , 2 πεταλια αναλογικα overdrives που εχω βραχηκαν απο νερο ενω αποσυνδεδεμενα και εκτος λειτουργιας . Φοβαμαι να τα συνδεσω να δω αν δουλευουν σε περιπτωση που πρεπει πρωτα να στεγνωσουν τελειως . Λετε να εχουμε προβλημα? ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφησε τα κανά 3-4 μέρες και επίσης άνοιξε τα, πάρε ένα πιστολάκι μαλλιών και φύσα μέσα κάποια λεπτά να σαι σίγουρος!

Καλή επιτυχία!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφησε τα κανά 3-4 μέρες και επίσης άνοιξε τα, πάρε ένα πιστολάκι μαλλιών και φύσα μέσα κάποια λεπτά να σαι σίγουρος!

Καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστω !!!!!

Με πιστολακι μαλλιων σκεφτομαι οτι ειναι υψηλη η θερμοκρασια και ισως καλυτερα οχι , δεν ξερω κιολας.

τα ειχα μεσα στα χαρτινα κουτια της συσκευασιας τους κατω απο ενα ραφι που εσταζε νερο.

Μολις τα βρηκα μεσα στα κουτια τους που ηταν βρεγμενα απο το βραδυ. Δεν ξερω αν περασε μεσα στα πεταλια νερο και ποσο ευκολα περναει νερο μεσα σε καποιο πεταλι.

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ηταν μεσα σε ενα περιβαλλον μεγαλης υγρασιας.

Ελπιζω να ειναι οκ - θα τα αφησω κανα 2 μερες σιγουρα,  τα εχω με ανοιχτο το καπακι πισω σε πλαγια θεση για να στεγνωσουν.

Λετε εχω ελπιδες?

 

θαφτα σε ρυζι αμεσα...ελπιζω να μην ηταν θαλασσινο!!!

Οχι ηταν ποσιμο νερο βρυσης.

Δεν ξερω ποσο ευκολα παθαινουν κατι  αυτα που εχουν μεσα τα πεταλια (ειμαι πολυ σχετικος! ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιστολακι μαλλιων σκεφτομαι οτι ειναι υψηλη η θερμοκρασια και ισως καλυτερα οχι , δεν ξερω κιολας.

τα ειχα μεσα στα χαρτινα κουτια της συσκευασιας τους κατω απο ενα ραφι που εσταζε νερο.

Μολις τα βρηκα μεσα στα κουτια τους που ηταν βρεγμενα απο το βραδυ. Δεν ξερω αν περασε μεσα στα πεταλια νερο και ποσο ευκολα περναει νερο μεσα σε καποιο πεταλι.

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ηταν μεσα σε ενα περιβαλλον μεγαλης υγρασιας.

Ελπιζω να ειναι οκ - θα τα αφησω κανα 2 μερες σιγουρα,  τα εχω με ανοιχτο το καπακι πισω σε πλαγια θεση για να στεγνωσουν.

Λετε εχω ελπιδες?

Δεν ξερω ποσο ευκολα παθαινουν κατι  αυτα που εχουν μεσα τα πεταλια (ειμαι πολυ σχετικος! ;D)

 

 

Φίλε μου λίγο είπαμε,όχι να το έχεις με τις ώρες μέσα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου λίγο είπαμε,όχι να το έχεις με τις ώρες μέσα......

 

Σωστα... thanx!

 

Παντως αυτη την ωρα φαινονται απολυτα στεγνα μεσα. Μπορει να μην περασε καν νερο μεσα στο κουτακι.

Φοβαμαι μηπως επαθε κατι η πλακετα η κατι αλλο μεσα λογω μεγαλης υγρασιας πολλων ωρων.

Τα χαρτοκουτα στα οποια ηταν μεσα ηταν μουσκεμα κατα τα 2/3 περιπου αλλα τα πεταλακια τα βρηκα στεγνα μεσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουν γλιτωσει συσκευες και συσκευες, τα πεταλια δεν θα γλιτωσουν?? Ανοιξτα, ασε και λιγο στον ηλιο και πιστευω οτι δεν θα εχεις θεμα.

 

Υ.γ. Αλλοι πληρωνουν αδρα για να εχουν "wet" ηχο... :)

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχώνεσαι, πριν κανα μήνα έβρεχε τόσο δυνατά που μπήκε νερό στο δωμάτιο  με τον εξοπλισμό μου και βράχηκαν ενισχυτές - πετάλια

 

τα άφησα να στεγνώσουν και χρησιμοποίησαν πιστολάκι στη χαμηλή κλίμακα και όλα ήταν κομπλέ

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν τα κανεις με το πιστολακι μη πας πολυ κοντα και μην κανεις μονο τοπικα.Παντως και αυτο που σου προτεινε ο φιλος με το ρυζι πιανει.Σε εμενα τουλαχιστον δουλεψε οταν την ειχαψπατησει ετσι με ρολοι.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.  Αυτή την ώρα μου φαίνονται απόλυτα στεγνά και τα έχω κάπου με ανοιχτό καπάκι περιμένοντας λέω κάνα 2 μέρες πριν κάνω το τεστ κι ελπίζω να είναι όλα οκ και στη θέση τους !  Πιο παλιά είχα μουσκεψει όσο δεν γίνεται περισσότερο ένα λαπτοπ και ένα κινητό και είναι κομπλε. Απλά δεν ξέρω πολλά από πετάλια , αντιστάσεις , πυκνωτές κλπ και πόσο πολύ αντέχουν και πόσο εύκολο η όχι είναι να ξεκολλήσει η να καεί κάτι.  Βλέπουμε και θα σας ενημερώσω.  Για την ώρα δεν έχει κάτι άλλο να κάνω πάρα υπομονή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου