Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "3 Aquarii"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχχαχαχχα, Σνιάρφ!

 

Αχ, μαζεύτηκα σπίτι από εχθές μετά από καιρό γιατί έτυχε να γυρνάω πολύ με διακοπές, δουλειές και τέτοια και είδα εκεί το V-Synth να κάθεται. Πάνω απο 3 μήνες είχε να ανοίξει. Όπως καθόμουν λοιπόν το βράδυ, παρόλό που ήμουν λίγο κουρασμένος, θόλωσα και του όρμηξα και το βίασα μέχρι τις πρωϊνές ώρες. Αχχχχ το ευχαριστήθηκα.

 

Έτσι παίζοντας εκεί, ψαχουλεύοντας, ρυθμίζοντας, έγραψα και κάτι.

 

Ο cos_dr λοιπόν, ο Άρχοντας των Συνθεσάιζερ, ο Αδιαμφισβήτητος World Class Πρωταθλητής, πιστός στην παράδοση κάθε χριστούγεννα, πάσχα, γιορτές και καλοκαίρια να φτιάχνει κανα κομμάτι να περνάει η ώρα, παρουσιάζει.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Το τιτλοφόρησα 3 Aquarii γιατί αφενός μεν λόγω του experimental στυλ του παραπέμπει και σε space θεμα αλλά και γιατί είχα φάει κολλημα με το συγκεκριμένο άστρο που ήταν ιδιαίτερα εμφανές φέτος και τρεμόπαιζε και με την αδελφή μου που το παρατήρησε και αυτή τυχαία και με πήρε και το συζητάγαμε, λέγαμε μπας και είναι  ούφο, αλλά τελικά το έψαξα και ονομαζόταν έτσι, ανήκει στον αστερισμό του Υδροχόου, είναι κοκκινος γιγαντας και μερικές φορές φαίνεται έτσι, να τρεμοπαίζει με μια κόκκινη χροια. Έτσι διαβασα γι αυτό. Δεν ήταν ούφο τελικα χαχχαχαχαχχχαχαχαχαχ

 

Το Aquarii 3 κυκλοφορεί και σε μορφή mp3 συνημμένο.

Το Aquarii 3 γράφτηκε αποκλειστικά και μόνο με το V-synth και ο σχεδιασμός των ήχων και των εφφε είναι υπό την επιμέλεια του θρυλικού μουσικαρά cos_dr, του Ανθρώπου με τη Μοναδική Λάμψη!

Το Aquarii 3 γράφτηκε στο πόδι και ότι βγήκε βγήκε.

 

Καλό χειμώνα να έχουμε NOIZαδες, με πολλές μουσικές δημιουργίες και δρώμενα, υγεία και ειρήνη.

 

cos_dr_-_3_Aquarii.mp3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα Vangeli, άκουσα Jean Michel, αλλά πάνω απ'όλα άκουσα Cos_dr.... :)       

  Μπράβο ρε Κώστα, πολύ καλό! Κι όλο αυτό σε μία νύχτα έ...; :o  Προσωπικά δεν με "χάλασε" τίποτα, όλα στην "θέση" τους, όλα όπως "πρέπει" να είναι!

       

  Σου εύχομαι να μην αργήσει το δικό σου blade runner..... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Κώστα, πολύ καλό! Κι όλο αυτό σε μία νύχτα έ...; :o 

 

Οτι ειπε ο μουσατος αποπανω.

 

Και πραγματικα εντυπωσιακο το οτι φτιαχτηκε σε ενα βραδυ.

Αξιος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχω κέφια, όλα γίνονται.

Μου είχε λείψει το όργανον και ξέσπασα ευχάριστα.

Ευχαριστώ.

Να πω την αλήθεια βρίσκω κάποια πράγματα που θα τα ήθελα λιγο διαφορετικά με δευτερη ματιά εεεε μετέπειτα ακρόαση, και τα σόλο είναι λιγο πρόχειρα, γιατι δεν τα δουλεψα πολύ, αυτοσχεδιασα δυο τρεις φορες το καθένα, έχω και καιρό να παίξω και δεν πάνε τα δάκτυλα, αμα τα σκεφτόμουν λίγο και τα δουλευα πιστεύω θα εβγαιναν καλύτερα.

 

Αλλα θα έχανα το point της διασκέδασης.

Θέλω ζέσταμα, μπορώ και καλύτερα, χρόνος όμως δεν υπάρχει και πολύς για καλλιητεχνίες.  ;D ;D ;D

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και το όργανο που βοηθά.

Eίναι δυνατό, δίνει λύσεις εύκολες και υψηλής πιστότητας τουλάχιστο σε θέματα προγραμματισμού, διαμόρφωσης κλπ.

 

V-Synth.

Αντικειμενικά είμαι από τους ελάχιστους στον πλανήτη που το χρησιμοποιεί τουλάχιστο στο πλαίσιο του αρχικού του concept, όπως το οραματίστηκαν οι δημιουργοί του.

 

Ιδιαίτερα ο μακαρίτης ο Ikutaro Kakehashi, αναρωτιόταν για το V-Synth θεωρώντας το σαν ένα προϊον που αντικατόπτριζε γνήσια το διαχρονικό όραμα της Roland για καινοτομία και για εξέλιξη στη μουσική παραγωγή, το που θα οδηγήσει τους δημιουργούς και τι εξαιρετικά αποτελέσματα θα παραχθούν μέσω αυτού.

 

Το όργανο παρόλο που εκτιμάται, δεν κατάφερε να εδραιωθεί ή να χρησιμοποιηθεί αντίστοιχα σύμφωνα με τις αρχικές προσδοκίες, μάλλον γιατί αυτό που προσέφερε σε hardware μορφη την συγκεκριμένη εποχή ο κόσμος το αναζητούσε αλλά και το εφάρμοζε με περισσοτερη ευελιξία στο software με αντίστοιχη χρηματική δαπάνη, ισως και με λιγότερη.

 

Όμως αν  με  γνώριζε (ο kakehashi) θα ήταν υπερήφανος για εμένα.

Γιατί χρησιμοποιώ το όργανο λοιπόν για τον σκοπό που φτιάχτηκε να χρησιμοποιείται στο επίπεδο του χρήστη και μάλλον το κάμω καλά.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα σημασια εχουν 2 πραγματα.

1. για τον cos οτι τολμαει και στρωνεται οταν του ρθει η εμπνευση και επιμενει μεχρι το τελος. αυτο το vsynth για μενα εχει μια σπανια μακρυνη άπιαστη γοητεια.

Μην αφηνεις λοιπον ευκαιριες. Τωρα που κολλαει. Και μενα συνηθως ετσι οι καλες φασεις. Σε ακαταλληλες ωρες.

2. οτι το noiz εχει σε αρκετα ατομα μια εξαιρετικη ποιοτητα που ωρες ωρες κανει αυτα που ακουω εδω πολυ πιο ενδιαφέροντα και πιο γήινα απο την καθε επαγγελματικη εκει εξω παραγωγή.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Κώστα!!!

 

Πολύ ωραία θέματα και ταιριαστοί ήχοι. Ακούγοντάς το, το φανταζόμουν soundtrack σε ταινία δράσης.

 

Τhanks Δημήτρη μου!!!!

Χαίρομαι που σας άρεσε!!!!!!

 

 

cute_little_kitten_1.jpg

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου