Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καινούριο ενισχυτή Vox Pathfinder 10 Bass


purplebass38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πριν 3 μήνες πήρα ένα καινούριο Vox Pathfinder 10αρη για μπάσο. Είχα ακούσει από φίλους ότι οι Vox είναι καλοί, και επίσης είχα παίξει και σε έναν ίδιο ενός φίλου. Έτσι τον προτίμησα από τον Fender Rumble 15 που ήταν η άλλη μου σκέψη. Έπαιξα για ένα μήνα χωρίς προβλήματα, έχει όντως ωραίο ήχο. Έλειψα όμως για 2 μήνες και τον έβαλα στο κουτί του, μέσα στην ντουλάπα μου για να είναι ''προστατευμένος'' ξέρω γω. Τώρα που γύρισα, μόλις έβαλα να παίξω, ακούγεται ο ήχος πολυ βρώμικος, σα να έχει παράσιτα/παραμόρφωση από πισω. Όταν παίζω ένα κομμάτι ακούγεται η μπασογραμμή αλλά και αυτή  η βαβούρα από πανω. Έβαλα ακουστικά να δω αν φταίει ο ενισχυτής, και στα ακουστικά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα. Οπότε μάλλον παίζει θέμα στην καμπίνα. Να σημειωθεί ότι ποτέ δεν έπαιζα με την ένταση πάνω από το 6/10, οπότε δύσκολα να έκαψα τόσο νωρίς τα ηχεία. Μιλάμε για ένα μήνα σε καινούριο ενισχυτή. Ιδέες για το τι μπορεί να είναι/φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι σε καλυπτει η εγγυηση.

Καποια επαφη προς το ηχειο, ή ακομα και το ιδιο το ισως εχει θεμα. Πηγαινε τον απο εκει που τον πηρες για ελεγχο και επισκευη.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα από ένα μαγαζί στην Αθήνα, εγώ μένω στο Βόλο. Βέβαια οι επίσημοι αντιπρόσωποι/τεχνικοί για τη Vox είναι ένα άλλο μαγαζί στην Αθήνα, με τους οποίους μίλησα τους έδωσα το serial και μου είπαν ότι όντως καλύπτεται από την εγγύηση και να το στείλω για έλεγχο προδιαγραφών. Είναι καλύτερο να επικοινωνήσω με το μαγαζί από όπου το πήρα ή να το στείλω απευθείας στους τεχνικούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθειας με τον αντιπροσωπο. Και στο μαγαζι που το πηρες να απευθυνθεις, στον αντιπροσωπο θα απευθυνθουν και εκεινοι με τη σειρα τους.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθειας με τον αντιπροσωπο. Και στο μαγαζι που το πηρες να απευθυνθεις, στον αντιπροσωπο θα απευθυνθουν και εκεινοι με τη σειρα τους.

 

Έγινε, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μήπως η ντουλάπα έχει υγρασία;

 

Δεν νομίζω, εννοώ ήταν και καλοκαιρινοί μήνες και επίσης μέσα στο κουτί υπάρχει ακόμα εκείνο το σακουλάκι silica gel που νομίζω είναι για να τραβάει την υγρασία. Επίσης, ο φίλος μου που έχει τον ίδιο, τον είχε παρατημένο σε υπόγειο 2 χρόνια και είναι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου