Προς το περιεχόμενο

VHT Lead 20 - Test


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα!!! Μετά από πολύ καιρό ποστάρω κάτι μουσικό...

 

Έχω εδώ και χρόνια τον ενισχυτή ηλεκτρικής κιθάρας VHT Lead 20 και είχα ηχογραφήσει κάποια μικρά θέματα για να δω πώς ακούγεται. Μουσικά τα θέματα δεν είναι κάτι αξιοσημείωτο το έκανα περισσότερο για να ακούσω πώς γράφει... :)

 

Ο ενισχυτής έχει δύο κανάλια, καθαρό και crunch και είναι λαμπάτος. Το μόνο εφέ που έχει είναι reverb. Η κιθάρα που χρησιμοποίησα ήταν μια Jackson RR5, το μικρόφωνο ένα EV N/D478 και η κάρτα ήχου ήταν η Komplete Audio 6.

clean_rythm.mp3

clean_solo.mp3

distorted_rythm.mp3

distorted_solo.mp3

dokimi_vht.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε χάσαμε Δημήτρη! ;D

 

Ωραίος ενισχυτής, δες μήπως πάρεις κάνα SM57 να κάνεις λίγο καλύτερα τη δουλειά σου και πειραματίσου με θέσεις μικροφώνου, πιστεύω μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και καλύτερα.

 

Έχω ακούσει τα καλύτερα για τους VHT, γράψε μας και κανένα clip σε full mix!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Βασίλη!!! Όντως χάθηκα αλλά βρήκα και πάλι τον σωστό δρόμο... ;)

 

Συμβουλεύτηκα τον σοφό γέροντα Superfunk (να 'σαι καλά Νικόλα!!!) για την επιλογή όλου του recording εξοπλισμού καθότι έχει μια παραπάνω εμπειρία από μένα σίγουρα.  ;)

 

Κατά καιρούς πειραματίστηκα με τις θέσεις και η αλήθεια είναι ότι παίρνεις πολλά διαφορετικά αποτελέσματα αλλάζοντας έστω και λίγο την τοποθέτηση του μικροφώνου.

 

Μόλις πιάσω γερά πάλι το θέμα θα ανεβάσω κάτι!!!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικά δεν έχω θελήσει ποτέ να πειραματιστώ με μικρόφωνα, γιατί σε heavy κιθάρες είναι λίγο περίπλοκα για μένα τα πράγματα, ειδικά στο χώρο που μένω. Ορκίζομαι στο Torpedo Captor τώρα που γύρισα στη λάμπα. Βάζω τον ενισχυτή στην ένταση που θέλω και μελετάω/γράφω ό,τι ώρα να 'ναι με πολύ πολύ πιστό ήχο.

 

Ούτε φασαρίες με γείτονες, ούτε μπλέξιμο με μικρόφωνα, ούτε τίποτα...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου