Προς το περιεχόμενο

Η κάθοδος των Μυρίων - (κομμάτι απ τα παλιά σε νέα μορφή)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως κάτι για το οποίο θα ήθελα μια γνώμη είναι το δέσιμο των "φυσικών - ορχηστρικών" οργάνων με τα ηλεκτρικά... ::)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Το κομμάτι είναι φανταστικό...και θαυμάζω την υπομονή σου, να κάτσεις να το φτιάξεις όλο. Τώρα, για τα υπόλοιπα, τα αυτιά μου είναι κουρασμένα-έγραφα και μίξαρα κάτι δικά μου-αυτή τη στιγμή δεν καταλαβαίνω τίποτα. Θα επανέλθω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι φανταστικό...και θαυμάζω την υπομονή σου, να κάτσεις να το φτιάξεις όλο. Τώρα, για τα υπόλοιπα, τα αυτιά μου είναι κουρασμένα-έγραφα και μίξαρα κάτι δικά μου-αυτή τη στιγμή δεν καταλαβαίνω τίποτα. Θα επανέλθω. :)

 

ευχαριστώ για τα προκαταρκτικά ...  8) Σπύρο

 

δεν είναι θέμα μόνο υπομονής....

Είναι και επιμονής  ;)

 

με την ησυχία σου (η γνώμη όπως ξέρεις θα εκτιμηθεί)

αν και ήδη έχω εντοπίσει ορισμένα "σφάλματα"

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O γραπτός πρόλογος για το κομμάτι και την ιστορία του μου προκαλεί ζάλη και εμένα και θαυμασμό για την υπέροχη δουλειά σας.

 

Βρισκοντας ευκαιρία να γράψω θα ήθελα να πω πως με εξίταρε από όλες τις απόψης.

 

Ένα είδος μουσικής που δομικά και εκτελεστικά με συναρπάζει, το καταλαβαίνω και μπορώ να δουλέψω πάνω σε αυτό ερμηνευτικά όταν ήμουν σε φόρμα τουλάχιστο. Τώρα δεν γίνεται αλλά ως ακροατής θα πω πως πραγματικά ειναι αξιοθαύμαστο, αν και για την τελειοτητα θελει δουλειά σε σημεία που αναφέρθηκαν σε άλλα ποστ, αλλά αυτό είναι το λιγότερο, ειναι καθαρα θεμα εργασίας.

 

Ενορχηστρωτικά προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ.

Και η επιμέλεια της εκτέλεσης και εγγραφής στο σημείο που βρίσκεσαι τώρα κ. Δημήτρη φυσικά μου αρέσει και την απόλαυσα, και εύχομαι παράλληλα με την ασχολία με άλλα κομμάτια, να το τελειοποιήσεις.

 

Του αξίζει.

Ειναι καθαρά θέμα χρόνου για εσένα.

 

Μου άρεσαν πολυ επίσης τα θέματα/αρμονικές επιλογές στα πλήκτρα. 

 

Αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω αυτά τα λίγα.

Καλή συνέχεια.

Υποκλίνομαι ταπεινά.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι θέλει δουλειά ακόμα, το ήξερα και το ξέρω.

Απλά ...για τους προηγούμενους δυόμισυ μήνες δεν έκανα τίποτα άλλο από αυτό αρκετές ώρες την ημέρα αφήνοντας στην άκρη βασικές υποχρεώσεις του σπιτικού μου...  ::)

Επρεπε να βγει για να το ξεχάσω για λίγο μπας και συμμαζευτώ.

 

Δυστυχώς την τελευταία μέρα διάλεξα ένα διαφορετικό multi band eq preset που παρέα με ένα διαφορετικό ζευγάρι ακουστικά μου έφτιαξε καποια μέρη αλλά μου χάλασε κάποια άλλα χωρίς να το καταλάβω αλλά ευτυχώς διορθώνονται.

 

Τώρα το πιστεύετε ή όχι αυτή ήταν η βασική ενορχήστρωσή του από τότε, βασικά γραμμένη για να παίζεται ζωντανά από 5μελές σχήμα. Και όπως είπα πιό πριν αν δεν υπήρχε η παρτιτούρα ...δεν θα τα ακουγατε ποτέ αυτά τα δυό (αυτό και τον χορό των Βακχών 

) που τα παίξαμε μία φορά το 1984 και τα θυμήθηκα ξανά το 2011... Λίγα πράγματα πρόσθεσα πάντως.

 

Ήδη σκέφτομαι μια έκδοση μόνο ορχηστρική-συμφωνική, αλλά...θα δούμε

 

Ευχαριστώ Κώστα (και υπόλοιποι) για τα υπερθετικά, τουλάχιστον για τις ώρες που αφιέρωσα.

 

(αυτό το κ. Δημήτρη με ...καθάρισε.....please avoid...)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπτωματικά διαπιστώνω ότι πέρασαν 8 χρόνια (16-9-2010) που κάναμε ένα reunion στο Μυλο.

Τότε είχαμε κάνει μια απόπειρα να το παίξουμε... (δυστυχώς με πολλά προβλήματα ήχου)

P1010053.thumb.JPG.200610d2fb073d13e46e06704840e8bd.JPG

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου