Προς το περιεχόμενο

SUPERFUNK STRAT Project!


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθετω κλιΨ (σε ολα τα δειγματα η σειρα ειναι n,m,b,nm,bm,all,nb) σε tweed deluxe με λιγο delay ,η κιθαρα φοραει 10αρες αλλα πλεον εχω βαλει 11αρες και ακουγεται ακομα καλυτερα,το μονο που εκανα σε σχεση με το κλιΨ του Αργυρη ειναι να σηκωσω το action γιατι η κιθαρα μου παραδοθηκε με gay action σαυρα  ;D και εγω το θελω λιγο πιο αντρικο...επισης εχω αλλαξει με heavy brass τα saddles των ατυλιχτων χορδονΕ

 

H κιθαρα ειναι κουκλα,ειδικα λογω του μεγαλου headstock & του χρωματος,παναλαφρη,εκπληκτικα κατασκευασμενη και κελαϊδαει στην κυριολεξια ....

 

 

https://superfunk12.bandcamp.com/

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ ολα να χαιρεσαι το παιδακι σου...δευτερον η κιθαρα φανταζομαι απολυτα ποσο τελεια θα ειναι,αφου εχω κ ο ιδιος εμπειρια...να σαι καλα να μας φτιαχνεις!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε. Αυτή η στρατ ειναι βγαλμένη απο τα πιο υγρά μου όνειρα  ;D.

 

Σοβαρά τώρα, πρέπει να το έχω γράψει ίσα με 100 φορές σε διάφορα θρεντς στο νοιζ, πως η κόκκινη στρατ με ροζγουντ ταστιέρα ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ (βάζω κεφαλαία αλά ΣΦ) του iconic οργανου. Πρέπει όμως να σου πετύχει το χρώμα. Αυτές που ψιλοβυσινίζουν με αποστρέφουν. Εξίσου αηδία βρίσκω και τις πορτοκαλίζουσες. Ειναι μια αποχρωση τέλεια, καπου μετά το φιέστα.

 

Πως λέγεται αυτή η απόχρωση? Νομίζω πετύχατε διάνα.

 

Με γεια.

 

Θέλω κι εγώ. Πληρώνω όσο όσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφη. Μεγειες στον SF και μπραβο στον δημιουργο.

 

Θα ηταν χρησιμο να ειχαμε μια ιδεα του συνολικου κοστους , οχι για να σε χωσουμε να μας φτιαξεις δυο τρεις του καθενος μας  ;D ;D ;D ;D ;D, αλλα για να δουμε αν συμφερει τελικα το diy.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφη. Μεγειες στον SF και μπραβο στον δημιουργο.

 

Θα ηταν χρησιμο να ειχαμε μια ιδεα του συνολικου κοστους , οχι για να σε χωσουμε να μας φτιαξεις δυο τρεις του καθενος μας  ;D ;D ;D ;D ;D, αλλα για να δουμε αν συμφερει τελικα το diy.

 

Το DIY ΔΕΝ συμφέρει.

Με τα χρήματα που έχω ξοδέψει τόσο χρόνια θα είχα πάρει ES 335 VOS

 

Απλα ειναι hobby , λόξα, κίνδυνος υγείας (με πολλούς τρόπους) και άκρως δημιουργικό.

 

Ας πει ο ΣΦ πόσα ξόδεψε για τα υλικά , δεν θυμάμαι επακριβώς.

 

Γιατί κολλάτε στο ´πόσο βγήκε ´;

 

Φτηνα βγηκε. Το θεμα δεν είναι εκεί.

 

Το θέμα για μενα ειναι ότι με αυτη την κιθαρα πηγα ενα βηματακι παραπανω στις κατασκευές. Όταν δεν είναι για σένα θεωρώ προσέχεις πολύ περισσότερο.

 

Για μένα ήταν ωραία εμπειρία , και μου εύχομαι έστω με μια ωρα την εβδομάδα να μπορεσω να το συνεχίσω.

 

Στόχος μου είναι να κανω κ πιο πρωτότυπα πραγματα αλλά για να γραψεις προτασεις πρεπει να ξες την ΑΒ πρώτα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες,τα ηλεΧτρονικα και το hardware, pickguard πήγαν γύρω στα 300 από Θωμά.

Οι pure vintage 65 ξεπέρασαν κάθε προσδοκία πάντως και η δυνατότητα να μπλενταρεις τον μεσαίο με τον πίσω τόσο όσο να εξαλείφεται το ενοχλητικό ξύσιμο που όλες οι στρατ έχουν στον πίσω μαγνήτη όταν παίζει μόνος μοναδική ειδικά σε βρώμικους ήχους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγχαρητήρια και μεγειές. (αλιήτες ένα πέρασμα από το γκρινιάρικο μάτι μου δεν την κάνατε, να την κουμπώσουμε λίγο στον AC30 με το -supermassive- treble booster του alder του body, να κλάψουν μανούλες γύρω από το καραβασαράι).

 

Είμαι κι εγώ λάτρης του 3-θέσιου με βόλιουμ στο μεσαίο, ελέω Firebird και το βρίσκω πιο εύχρηστο, ειδικά αν έχεις low torque ποτενσιόμετρο που μπορεί να λειτουργήσει ως διακόπτης.

 

Είμαι επίσης λάτρης του fiesta, της συνομωταξίας όμως που πάει προς το πορτοκαλοροζομπουργκούντι κοραλί. Επίσης με rosewood/mint ή αλλιώς maple/gold anodized.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι επίσης λάτρης του fiesta, της συνομωταξίας όμως που πάει προς το πορτοκαλοροζομπουργκούντι κοραλί. Επίσης με rosewood/mint ή αλλιώς maple/gold anodized.

Πριν κάτι μέρες μπήκα στον Νάκα για να πάρω ούτε και γω θυμάμαι τι.... και έπεσα πάνω σ'αυτό το μπάσο :

[ftp=ftp://www.nakas.gr/prd/fender-road-worn-50s-precision-bass-ilektriko-mpaso-mn-frd]https://www.nakas.gr/prd/fender-road-worn-50s-precision-bass-ilektriko-mpaso-mn-frd[/ftp]  (Fender Road Worn 50 P-Bass - Fiesta Red)

 

Βγήκα μετά απο κανά δεκάλεπτο και, όπως είπα και πιό πάνω ... ξέχασα γιατί είχα έρθει :)

 

By the way : Συγχαρητήρια παιδία για το project ! Ομορφο (fiesta red) αποτέλεσμα !

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου