Προς το περιεχόμενο

DIY Princeton Reverb Clone + Decoupage


Pacfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πολύ ωραία δουλειά! Εκτός από εμφανισιακά ωραιότατος και αισθητικά ξεχωριστός, να πω-καθώς τον έχω ακούσει και παίξει-πως είναι και ηχητικά φαναστικός. Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ευχαριστήσω όλους για άλλη μία φορά για τα καλά σας σχόλια. Το layout που χρησιμοποιήθηκε για το κύκλωμα είναι από το Princeton Reverb kit του Tube Amp Doctor, με τη διαφορά ότι χρησιμοποιήθηκε η λυχνία GZ34 (5AR4) για rectifier αντί για την 5U4GB. Επιπλέον, να ευχαριστήσω τον ThanosZin χάρη στον οποίο μου δόθηκε η ιδέα για το project, όταν διάβασα ένα περσινό του post με μία αντίστοιχη κατασκευή. Τα σχέδια της καμπίνας μπορείτε να τα βρείτε στο PDF που ανέβασα.

Princeton_Reverb_Cabinet.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ο μετασχηματιστής ρεύματος και το σασί αγοράστηκαν από modulusamplification.com και τα υπόλοιπα από banzai.com. Το συνολικό κόστος μέχρι στιγμής είναι 750€, βέβαια μου λείπουν τα knobs και το grill cloth, οπότε λογικά θα θέλω γύρω στα 50€ ακόμα. (από το Tube Amp Doctor που έχω βρει αυτά που θέλω στοιχίζουν 20 € τα μεταφορικά  :-\).

 

Ποιό ακριβώς είναι το banzai?

μου βγάζει κάτι υδραυλικά...  :o

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου