Προς το περιεχόμενο

«Επίκλησις»/"Epiklesis", Lyrics: Sappho, Music: Konstantinos Andrikopoulos


paradoxologos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι σας παρουσιάζω το τραγούδι

«ΕΠΙΚΛΗΣΙΣ»

«Δεύτέ νυν άβραι Χάριτες

καλλίκομοί τε Μοίσαι»

Η μουσική είναι δική μου και γεννήθηκε με το που διάβασα το δίστιχο αυτό της ΣΑΠΦΟΥΣ.

Η Δανάη Ανδρικοπούλου το τραγουδά στα αρχαία ελληνικά και στα γερμανικά. Τα γυρίσματα έγιναν στην Πάτρα (Αρόη), στο Έμμεριχ της Γερμανίας και στο Κουνουπέλι (παραλία δάσους Στροφυλιάς).

Εργάστηκα ατελείωτες ώρες για να ετοιμαστεί αυτή η περίπου 11λεπτη, ανεξάρτητη παραγωγή, αν σκεφτείτε ότι εκτός από την μουσική έκανα την ηχοληψία με κάθε μουσικό χωριστά, την βιντεοσκόπηση, την μίξη (ήχο, βίντεο) κι ό,τι άλλο χρειάστηκε οργανωτικά.

Οι μουσικοί και οι ρόλοι τους, όπως και οι μούσες, αναφέρονται στο βίντεο. Τους ευχαριστώ όλους ακόμη μια φορά!

Βοηθήστε παρακαλώ στην διάδωση του τραγουδιού, κοινοποιώντας το βίντεο κι αν σας αρέσει, γράψτε ένα σχόλιο εδώ ή/και στο Youtube.  Για μένα κι όλους τους συνεργάτες μου, θα είναι η καλύτερη ανταμοιβή και τόνωση για την συνέχεια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές και σε σένα προσωπικά.

όσοι έχουμε ασχοληθεί έστω και λίγο με κάτι που ονομάζεται project μπορούμε να καταλάβουμε τον μεράκι και τον κόπο σου.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ ωραίο και συγχαρητήρια για την δουλειά.

Ήθελα να ρωτήσω ποιο το κίνητρο και αν ανήκει σε κάποιο ευρύτερο προτζεκτ, αφού δεν είναι ιστορικά πιστό, ενορχηστρωτικά και ταυτόχρονα η διάρκεια είναι μεγάλη για ένα τραγούδι.

Μπράβο και για το διεθνές καστ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και συγχαρητήρια για την δουλειά.

Ήθελα να ρωτήσω ποιο το κίνητρο και αν ανήκει σε κάποιο ευρύτερο προτζεκτ, αφού δεν είναι ιστορικά πιστό, ενορχηστρωτικά και ταυτόχρονα η διάρκεια είναι μεγάλη για ένα τραγούδι.

Μπράβο και για το διεθνές καστ.

 

Σ΄ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όχι, δεν ανήκει σε κάποιο πρότζεκτ, με την έννοια της χρηματοδότησης. Ανήκει στο γενικότερο, προσωπικό μου πρότζεκτ, της πραγματοποίησης με πολύ κόπο και θυσίες όσων θέλω να κάνω.  :) Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να βρω κάποιον "κουμπαρά", εδώ στην Γερμανία, για να χρηματοδοτήσω κάποια καλλιτεχνικά μου σχέδια στην Ελλάδα και να αυξήσω έτσι την παραμονή μου εκεί αλλά μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει. Είναι πολύ δύσκολο γιατί οι χρηματοδοτούντες  βάζουν όλοι τα ίδια σχεδόν προαπαιτούμενα: Ανοιχτά σύνορα, μετανάστευση κ.λ.π.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές και σε σένα προσωπικά.

όσοι έχουμε ασχοληθεί έστω και λίγο με κάτι που ονομάζεται project μπορούμε να καταλάβουμε τον μεράκι και τον κόπο σου.

 

Έτσι, λίγοι καταλαβαίνουν τι κόπος κρύβεται πίσω από μια τέτοια δουλειά. Ακόμη ακούω κάτι σχόλια τύπου «έλα, στο κομπιούτερ το έκανε μωρέ... » ή  χειρότερα «...δουλεύεις κιόλας ή κάνεις μόνο μουσική; »  :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου