Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση του forum 2018


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικα mail ειδοποιησεις μου τα στελνει στο junk.

Ρε τι να τα σημαδευω οτι δεν ειναι ανεπιθυμητη αλληλογραφια .... τιποτα, εκει αυτο το δικο του.

Οποτε γουσταρει τα στελνει στα εισερχομενα, οποτε γουσταρει τα στελνει στην ανεπιθυμητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό είναι όντως θέμα. Για κάποιο λόγο ο email host σου θεωρεί την διεύθυνση του noiz ως spam. Ομως δεν έχει να κάνει με το νέο λουκ φυσικά. Θα πρέπει δυστυχώς να επιμείνεις αποεπιλέγοντας τα απο τα spam. Καταλαβαίνω βέβαια πως κανένας δεν έχει τόση υπομονή και δυστυχώς αυτά τα φίλτρα αποφυγής σπαμ κάνουν ζημιά πολλές φορές σε κάποια σάιτ όπως εδω π.χ.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω αν έχεις λάβει ποτέ κάποια email που αφορούν άσχετο διαφημιστικό περιεχόμενο και φαίνεται πως έρχονται απο το Noiz? Πρόκειται για το γνωστό και ως Spoofing όπου παριστάνουν κάποιοι πως στέλνουν απο legitimate σελίδες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yameth είπε

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω αν έχεις λάβει ποτέ κάποια email που αφορούν άσχετο διαφημιστικό περιεχόμενο και φαίνεται πως έρχονται απο το Noiz? Πρόκειται για το γνωστό και ως Spoofing όπου παριστάνουν κάποιοι πως στέλνουν απο legitimate σελίδες.

Οχι

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Μερικα mail ειδοποιησεις μου τα στελνει στο junk.

Ρε τι να τα σημαδευω οτι δεν ειναι ανεπιθυμητη αλληλογραφια .... τιποτα, εκει αυτο το δικο του.

Οποτε γουσταρει τα στελνει στα εισερχομενα, οποτε γουσταρει τα στελνει στην ανεπιθυμητη.


Τι είπες τώρα! Με το που διάβασα το σχόλιό σου τσέκαρα τα σπαμ μου και βρήκα όλες τις ειδοποιήσεις του Noiz που νόμιζα ότι δεν λαμβάνω! Ευχαριστώ Σπύρο, ελπίζω να συνεχίσουν να έρχονται στο inbox μου
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα συνεχιζει να πηγαινει στα ανεπιθυμητα. Ακομα κι αυτο για την απαντηση σου, στα ανεπιθυμητα το βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

To gmail είναι σχετικά συνεπές με τις επιλογές σου. Οταν κοιτάξεις στα Ανεπιθύμητα και του ορίσεις ότι κάποιο δεν είναι, τότε τα φέρνει στο inbox. Τα Hotmail και Yahoo δυστυχώς δεν είναι τόσο σωστά. Παρα το γεγονός πως το Noiz δεν ανήκει σε καμία μαύρη λίστα παρενόχλησης, τα φίλτρα τους λειτουργούν στο "κάλιο πέντε και στο χέρι παρα δέκα και καρτέρι" ορ έλς "στου κουτρούλη το πανηγύρι."

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tamtam είπε


Τι είπες τώρα! Με το που διάβασα το σχόλιό σου τσέκαρα τα σπαμ μου και βρήκα όλες τις ειδοποιήσεις του Noiz που νόμιζα ότι δεν λαμβάνω! Ευχαριστώ Σπύρο, ελπίζω να συνεχίσουν να έρχονται στο inbox μου
 

 

Κι εγώ τώρα το παρατήρησα!
Σαν να κάνει τυχαία επιλογή.

Για το ίδιο θέμα κάποιες ειδοποιήσεις είναι στο Inbox, ενώ κάποιες άλλες στο spam folder.

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mad_nassos είπε

 

Κι εγώ τώρα το παρατήρησα!
Σαν να κάνει τυχαία επιλογή.

Για το ίδιο θέμα κάποιες ειδοποιήσεις είναι στο Inbox, ενώ κάποιες άλλες στο spam folder.


Τι mail χρησιμοποιείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2018 στις 5:02 ΠΜ, PeterGriffin είπε

ρε admins αυτο το remember me βγαλτε το τι το χετε πλεον; τοσα χρονια δε δουλευει...


Εμένα έπαψε να δουλεύει στις αγγελίες μια μέρα ξαφνικά και έκτοτε δεν επανήλθε ποτέ.

Επίσης, οι αγνοημένοι χρήστες που είχα ("επιτρέπει να μπλοκάρετε μερικό ή όλο το περιεχόμενο τους από το να το βλέπετε") με  την αναβάθμιση του φόρουμ, βλέπω ξανά τα σχόλιά τους παρά το ότι είναι στη λίστα των αποκλεισμένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις αλλαγή theme ή fonts ή γενικά παραμετροποίηση ή μόνο ό,τι προσφέρει ο browser?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου