Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση του forum 2018


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω. Το ρυθμισα να πηγαινω κατευθειαν στο - personalised- feed, διοτι αυτο με ενδιαφερει κυριως.

 

Βεβαια, δεν προκειται να ξαναεπισκεφτω την αρχικη σελιδα, παρολο που εχει ωραιο περιεχομενο, διοτι δεν εχει το βασικο που θελω. Ισως συμβει και σε αλλα μελη. Ισως δεν ειναι το ζητουμενο, εν τελει.

 

Η ταπεινη μου αποψη...

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά η επιμονή / εμμονή με το feed είναι λάθος.

Όπως λάθος είναι και αυτό που παρατηρεί ο Γιώργος (η αρχική σελίδα είναι πλέον άχρηστη).

Θέλω να βλέπω τα νέα αδιάβαστα θέματα. Όχι να περνάω δέκα σχόλια για θέματα που δεν με ενδιαφέρουν και άλλα τόσα likes και reactions.

Ναι ξέρω μπορώ να το σετάρω αλλά μπαίνω από τέσσερις πέντε συσκευές, πολλές φορές χωρίς log in, απλά για να διαβάσω.

Κάντε τα πράγματα απλούστερα, όχι πιο πολύπλοκα.

  • Like 1

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λαθος. Ειναι η προσωπικη μου αντιδραση. Απο στιγμη που δεν μπορω να δω τα τελευταια ενεργα θεματα, δεν εχω καποιο λογο να μπαινω στην αρχικη σελιδα.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

O σκοπός δεν είναι να απομακρύνουμε τον κόσμο απο την πρώτη σελίδα, ούτε με τσίμπησε μύγα τσετσέ αλλά το γεγονός ότι 

 

36 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

Ναι ξέρω μπορώ να το σετάρω αλλά μπαίνω από τέσσερις πέντε συσκευές, πολλές φορές χωρίς log in, απλά για να διαβάσω.

 

δυστυχώς δημιουργεί προβλήματα ως προς την ευχρηστία απο το μέγεθος της οθόνης.Oι επισκέπτες μπαίνουν με κινητό και desktop.

Αναγκαστικά λοιπόν στην μικρή οθόνη θέλεις σύμπτυξη και περιεχόμενο και στην μεγάλη συν εικόνα και βίντεο. Γι αυτό και το feed όπου υπάρχουν τα πάντα σε ανάπτυξη ή σύμπτυξη. Όπως το θέλει ο καθένας.

Είναι ο τρόπος που αντιμετωπίζεται το πρόβλημα με τα κινητά. Το ξέρω πως για τους παλιούς είναι ξεβόλεμα (και για μένα) αλλά...

 

Ενα παράδειγμα απο τα πολλά που θα συναντήσετε (αφου το αντιμετωπίζουν όλα τα site) είναι π.χ. το https://www.gearslutz.com/ αλλά και όποιο άλλο φόρουμ αναπτύσσει παράλληλα τα media (ήχο, εικόνα, βίντεο). Δείτε το με κινητό και desktop. Δεν είναι δική μας πρωτοτυπία αλλά παγκόσμια τάση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ολα ειναι ατμος.

Θρασυβουλος

 Τι μας πει κι ο Θρασύβουλος μπροστά στο Κατερινάκι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται στην σελίδες unread και feed να μπει δεξιά και το status παράθυρο (όπως στο home page)?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα ήταν πιο βολικό τα τρέχοντα θέματα να ήταν κάπου πιο κεντρικά στην σελίδα αντί για δεξιά και σε "σμίκρυνση" ; Επίσης νομίζω εξυπηρετούσε πολύ όταν φαινόταν σε κάθε θέμα από την αρχική σελίδα, πότε έγινε η τελευταία ανάρτηση.

Ειδικά σε κινητό πρέπει να κάνουμε πολύ scroll down για να φτάσουμε σ' αυτά.

Γενικά μου αφήνει μια αίσθηση ότι το site σε κατευθύνει προς το our picks και τα video-mix των μελών.

Πάντα υποκειμενικά μιλώντας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθησω για μια τελευταια φορα να επισημανω καποια αρνητικα, καθως ολες τι προηγουμενες που ανεφερα ακρως προβληματικα σημεια του φορουμ (οπως η ελειψη tapatalk option,  η αδυναμια χρησης δεξιου κλικ στις κατηγοριες των αγγελιων και η συνεπαγομενη αδυναμια ανοιγμα της καθε κατηγοριας σε μια σελιδα) αγνοηθηκα επιδεικτικα.

 

Η πρωτη σελιδα του φορουμ στη τρεχουσα μορφη της ειναι επιεικως απαραδεκτη, με σειρα μη updated θεματων, που απλα αποτελουν φασαρια στο ματι, ενω  τα  πλεον προσφατα θεματα, αυτα στα οποια λαμβανουν χωρα οι τελευταιες συζητησεις ειναι τοποθετημενα σε σημειο μη προφανες, μη κεντρικο σαν να προκειται για κατι το δευτερευον. Τελικα ειναι φορουμ η οχι το νοιζ? ΓΙατι σε ολα ανεξαιρετως τα φορουμ οι προσφατες συζητησεις αποτελουν την κυρια λειτουργια και εχουν αντιστοιχη θεση στο layout.

 

Επεξεργασμένο από fenderiarhs
  • Like 4

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου