Προς το περιεχόμενο

Elixir


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφορούν κάτι μούφα elixir στα κινεζοσάιτ να έχετε τον νου σας.

Δοκίμασε κανείς από αυτά τα μαγαζιά; Είναι πολύ χαμηλές οι τιμές .Αυτές από το wish είναι κάτω από την μισή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά είναι καλή, οι χορδές υπήρξαν καλύτερες κι εξηγούμαι: 

 

Από τότε που ανακάλυψα τις elixir δεν ξανακοίταξα άλλη μάρκα. Ο λόγος απλούστατος: Υπέροχος ήχος (μου θύμισαν το πώς ακούγονταν οι ernie ball πριν 20 χρόνια) και απίστευτη διάρκεια ζωής ειδικά για τύπους σαν κι εμένα που καταστρέφω τις κοινές χορδές μετά από ελάχιστες ώρες παιξίματος. Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό η elixir έχει σαφώς ρίξει την ποιότητα (του coating να υποθέσω;) και οι χορδές δεν κρατάνε με τίποτα όσο παλιά αλλά κι ο ήχος τους έχει γίνει λίγο πιο flat στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον. Εκτός κι αν ο ιδρώτας μου έχει ξαφνικά γίνει πολύ τοξικότερος. :classic_biggrin:

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μερικά links παρακάτω. Δεν ξέρω για τις χορδές του eShop, αλλά τελευταία φορά που αγόρασα από αυτούς ήταν ένα λάπτοπ Dell, που όταν βγήκε ελαττωματικό (δε δούλευε το πληκτρολόγιο, αργότερα κάηκε η σύνδεση motherboard-οθόνης), μου είπαν ότι φταίγανε τα windows :) . Μετά ανακάλυψα ότι φέρνουν τα λάπτοπ από Ρουμανία, με αποτέλεσμα να μην ισχύει ούτε η εγγύηση της Dell, και τρέχα γύρευε.. , θλιβερό μαγαζί :) Γενικώς θα απέφευγα αγορές χορδών από μη γνωστά κιθαρομάγαζα, ιντερνετικά η μη.

 

 

https://www.acousticguitarforum.com/forums/showthread.php?t=391977

 

 

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panorios είπε

Κυκλοφορούν κάτι μούφα elixir στα κινεζοσάιτ να έχετε τον νου σας.

Δοκίμασε κανείς από αυτά τα μαγαζιά; Είναι πολύ χαμηλές οι τιμές .Αυτές από το wish είναι κάτω από την μισή τιμή.

 

Έχω πάρει για την ακουστική κιθάρα δοκιμαστικά και έχω μείνει απόλυτα  ικανοποιήμενος

Δεν ξέρω αν έχει η elixir εργοστάσιο παραγωγής και στην Κίνα

 Πλέον βλέπουμε γνωστές μάρκες να έχουν την παράγωγή τους  στην Κίνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου