Προς το περιεχόμενο

Dimsonic - H κάθοδος των Μυρίων. Νεο remaster....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρίσκω τις αλλαγές στην ένταση και την ισοστάθμιση των κρουστών.... χειρότερες από το αρχικό και καλύτερα στοιχεία στην αποδοση της αρχικής κιθάρας αλλά το δεύτερο νομίζω στα μπάσα έχει πάρει περισσότερα από ότι χρειάζεται.

 

Πολλά στοιχεία δεσπόζουν περισσότερο από ότι πρέπει. Χάνοντας στο sweet spot.

Προσπάθησα να το ακούσω οσο πιο αντικειμενικά μπορώ κσι νσ πω ότι συγκράτησα ακούγοντας κσι το πρώτο.

 

Χρειάζεται κι άλλο δούλεμα στην ισοστάθμιση.

 

 

Αρκετά από τα προηγούμενα σχόλια την άλλη φορά ήταν ότι είχε χαθεί η δυναμική επειδή δεν ακούγονταν τα τομ. Από εκεί ξεκίνησα και εδωσα βάρος, όπως και στην κιθάρα αφαίρεσα ένα delay στα όρια του reverb.

Τα μπάσα ήταν στόχος να τιθασευτούν.

Είναι γεγονός ότι για πολλούς η πρώτη ακρόαση μένει, αλλά για μένα έπρεπε να τονιστούν ορισμένα πράγματα που την πρώτη φορά είχαν θαφτεί κατα λάθος.

Θα δουλευτεί κι άλλο σιγά σιγά, αλλωστε δεν έχω και τίποτα άλλο ιδιαίτερο να δώσω βάρος την περίοδο αυτή.

Ευχαριστώ Κώστα  ;)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τη σωστή μίξη που πιστεύω θα δώσει άλλη δυναμική στο κομμάτι, υπάρχουν πολλά σημεία που αλλού κάποιοι τραβάνε και αλλού είναι κουνημένοι. Αν και ωραίο το θέμα,  χρονικά θέλει δουλειά.

 

Μανώλη (και Σπύρο) ευχαριστώ για την παρατήρηση.

Όπως είχε πει ο Σπύρος την άλλη φορά διόρθωσα αρκετά κυνηγητά στα midi που είχαν ξεφύγει, αλλά όχι τις κιθάρες που τις άφησα για άλλη ωρα, εάν εξακολουθούσαν να ενοχλούν ορισμένα δύσκολα αυτιά  8) )

 

Για την μίξη κάθε φορά αφομοιώνω και ενσωματώνω ό,τι καινούργιο έχω μάθει στο μεταξύ. (Προφανώς και έχω να μάθω πολλά περισσότερα  :P )

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη κιθαρα εχεις chorus?

 

Όλες οι κιθάρες μου είναι μια σκέτη προσμοίωση ενισχυτή/καμπίνας με την προσθήκη πάντα ενός preset  από το Lexicon MX200. Συνήθως, όπως εδώ, ένας συνδυασμός ενός vocal plate reverb με ένα ελάχιστο chorus

ευχαριστω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου