Προς το περιεχόμενο

Story of my life-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα καινούριο μου κομμάτι, κιθαριστικό αυτή την φορά, που με παίδεψε λίγο λόγω παραγωγής-μίξης.   

  Κάτι δεν μου κάθετε καλά στην μίξη του και εάν θέλει και έχει την όρεξη κάποιος καλός άνθρωπος ας μου πει τι δεν έκανα καλά και ακούγεται "κάπως" το τεμάχιο.

  [soundcloud]

[/soundcloud]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

To αγριο που ελεγες?

Πολυ δυνατο ειναι,απο τα πιο καλα σου.

 

Τα του ηχου δεν τα κατεχω,ισως το μπασο με της μποτα κατι κανουν.

Νομιζω θελουν ενα κατι χαμηλα.

Ετσι τουλαχιστον μου φαινεται.

Κι αυτο το χαιχατ στο τελος κατι θελει.

 

Ωραια πραματα ομως ,το παιξιμο επισης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεώργιε σε μερσώ πολύ:-* :), ναι αυτό είναι το "άγριο".....Προβαίνω άμεσα σε αλλαγή των σημείων που αναφέρεις και επανέρχομαι δριμύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος Φώτη.

Ειδικά αυτό το πρώτο μέρος μαμεί και δέρνει.

 

Θέλω όμως να σε ρωτήσω, τι είναι αυτό που σου κάθεται εσένα περίεργα?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι τέλους ένα καλό κομμάτι.*

(για τα δικά μου μέτρα).

2 ενστάσεις, από τη μέση και πέρα αρχίζει και δεν είναι παραγωγικό, δηλαδή τελειώνει κάπου εκεί (δηλαδή τα "γραμμένα" μέρη) και έχει fade out αντί ένα σωστό δομημένο φινάλε ή επανάληψη του αρχικού θέματος κλπ.

 

 

* εκτός τετριμμένων αρπέτζιος κλπ κλπ στανταράκια Φώτη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα διάλειμμα από το κομμάτι γιατί άρχισα να μην ακούω καλά....και διάβασα την "πονηρή" ερώτηση σου Στράτε.... 8) 

Θέλω όμως να σε ρωτήσω, τι είναι αυτό που σου κάθεται εσένα περίεργα?

  Στο πρώτο μέρος οι νότες Db - Ab - E στα αντίστοιχα ακόρντα Gm - D - Bb. Όλα αυτά σε G Dorian. Εάν δεν απατώμαι είναι οι b5 τους και μάλλον δεν χωράνε εκεί.....

  Το 2ο που δεν μου "κάθισε" καλά είναι το μπάσο....τα πατήματα του και ο ήχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι τέλους ένα καλό κομμάτι.*

(για τα δικά μου μέτρα).

2 ενστάσεις, από τη μέση και πέρα αρχίζει και δεν είναι παραγωγικό, δηλαδή τελειώνει κάπου εκεί (δηλαδή τα "γραμμένα" μέρη) και έχει fade out αντί ένα σωστό δομημένο φινάλε ή επανάληψη του αρχικού θέματος κλπ.

 

*εκτός τετριμμένων αρπέτζιος κλπ κλπ στανταράκια Φώτη.

Είπα να το συνεχίσω τώρα προσθέτοντας ένα σολάκι που λείπει εκεί στο τέλος και φυσικά 1-2-3-4.... tracks με αρπισμούς ;D ;D ;D, αλλά κουράστηκα...αύριο πάλι :angel: !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα διάλειμμα από το κομμάτι γιατί άρχισα να μην ακούω καλά....και διάβασα την "πονηρή" ερώτηση σου Στράτε.... 8)    Στο πρώτο μέρος οι νότες Db - Ab - E στα αντίστοιχα ακόρντα Gm - D - Bb. Όλα αυτά σε G Dorian. Εάν δεν απατώμαι είναι οι b5 τους και μάλλον δεν χωράνε εκεί.....

  Το 2ο που δεν μου "κάθισε" καλά είναι το μπάσο....τα πατήματα του και ο ήχος του.

 

ποιός τα λεει αυτά?

dorian και μην πω... >:(

ό,τι αξίζει είναι εκεί στην αρχή

Όταν ξεχάσεις αυτούς τους περιορισμούς θα πας πολύ καλύτερα.

 

(το μπάσο στον ήχο ναι...)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο μέρος οι νότες Db - A# - E στα αντίστοιχα ακόρντα Gm - D - Bb. Όλα αυτά σε G Dorian. Εάν δεν απατώμαι είναι οι b5 τους και μάλλον δεν χωράνε εκεί.....

Τι λες βρεεεεεεε.

Αυτό είναι όλη η νοστιμάδα!

Η μελωδία στο 0:56 - 0:59 έχει κάτι "περίεργες" νότες μέσα αλλά εμένα μου αρέσουν.

Πάντως αυτό ακριβώς που γράφεις εμένα με ξεσήκωσε.

 

Το 2ο που δεν μου "κάθισε" καλά είναι το μπάσο....τα πατήματα του και ο ήχος του.

Εδώ όντως κάτι "παίζει"

Σαν να μην δένει καλά με τα τύμπανα ένα πράγμα.

Αν και οι μπασογραμμές σου είναι καλές, όμως δεν γκρουβάρουν σωστά με τα υπόλοιπα όργανα.

Ειδικά στο τελευταίο μέρος όμως, θεωρώ τα τύμπανα "μη-σωστά".

Ενώ είναι μέσα στον χρόνο, δεν κολλάει πολύ το ρυθμικό τους pattern με το αντίστοιχο των υπόλοιπων οργάνων.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου