Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Levis αναλαμβάνει την Gibson!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι είναι μουσικός ο ίδιος δεν είναι απαραιτήτως καλό, πιο πολύ τον εκτιμώ για το γεγονός ότι οδήγησε σε κερδοφόρα quarters την Levis, κάτι από το οποίο έχει άμεση ανάγκη η Gibson. Και είναι ενθαρρυντική η δήλωση ότι θα εστιάσουν στο core business της Gibson.

 

Ε καλα, δεν ειναι και ο Slash. Πιο πολύ διαφημιστικό ειναι. Έπαιζε ο άνθρωπος κιθαρα οταν ηταν πιτσιρίκι. Μετα εγινε CEO και φυσικά δεν είχε χρονο ουτε να κλ@σει - με το μπαρδον - οχι μουσικός να είναι. Οταν τον παρουνε CEO στη BMW θα φανεί ότι ηταν και μανιακός μπεμπακιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το οτι είναι μουσικός ο ίδιος δεν είναι απαραιτήτως καλό, πιο πολύ τον εκτιμώ για το γεγονός ότι οδήγησε σε κερδοφόρα quarters την Levis, κάτι από το οποίο έχει άμεση ανάγκη η Gibson. Και είναι ενθαρρυντική η δήλωση ότι θα εστιάσουν στο core business της Gibson.

 

Το οποίο βέβαια ήταν ΠΆΝΤΟΤΕ κερδοφόρο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο βέβαια ήταν ΠΆΝΤΟΤΕ κερδοφόρο.

 

Σύμφωνοι, αλλά έκανα αναφορά για όλον τον όμιλο που λέγεται Gibson ως έχει. Για το restructuring δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, αλλά σίγουρα ό ορυμαγδός προβληματικών εταιρειών δεν θα εξαφανιστεί ως δια μαγείας. Θα συνεχίσει να έχει αντίκτυπο στα οικ. αποτελέσματα μελλοντικών χρήσεων. Επίσης σε έναν ισολογισμό αν στο τέλος γράφει +$0.01c τον λες και κερδοφόρο...  ;D

 

Από προσωπικές επαφές μέσα στο CS της Gibson, καθώς και από μεγάλους dealers στην Αμερική τα πράγματα δεν είναι τόσο ρόδινα και ειδικά προ παγκ. κρίσεως.  ;)  Κερδοφόρο μπορεί να ήταν αλλά σε καμία περίπτωση τόσο όσο οι επενδυτές-creditors  -οι οποίοι έχουν τον πρώτο αλλά και τελευταίο λόγο πάντοτε- να είναι ευχαριστημένοι, άλλωστε αυτοί άρχισαν την "ανταρσία".

 

Όπως και να έχει το ενθαρρυντικό είναι ότι πλεον θα εστιάσουν στο core business.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από προσωπικές επαφές μέσα στο CS της Gibson ....

Έχεις τέτοιες άκρες? :o

Πρόσεξε τι λες, γιατί οι γιορτές πλησιάζουν επικύνδυνα. ;D ;D

Υπάρχει άραγε ο Άη Βασίλης? ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τέτοιες άκρες? :o

Πρόσεξε τι λες, γιατί οι γιορτές πλησιάζουν επικύνδυνα. ;D ;D

Υπάρχει άραγε ο Άη Βασίλης? ::)

 

θέλω μια flying V από το μουσείο τους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω μια flying V από το μουσείο τους.

Εντάξει είναι γνωστό ότι είσαι μεταλλάς. ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι γνωστό ότι είσαι μεταλλάς. ;D ;D ;D ;D ;D

ξύπνησε ο J Geils μέσα μου...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι, αλλά έκανα αναφορά για όλον τον όμιλο που λέγεται Gibson ως έχει. Για το restructuring δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, αλλά σίγουρα ό ορυμαγδός προβληματικών εταιρειών δεν θα εξαφανιστεί ως δια μαγείας. Θα συνεχίσει να έχει αντίκτυπο στα οικ. αποτελέσματα μελλοντικών χρήσεων. Επίσης σε έναν ισολογισμό αν στο τέλος γράφει +$0.01c τον λες και κερδοφόρο...  ;D

 

Από προσωπικές επαφές μέσα στο CS της Gibson, καθώς και από μεγάλους dealers στην Αμερική τα πράγματα δεν είναι τόσο ρόδινα και ειδικά προ παγκ. κρίσεως.  ;)  Κερδοφόρο μπορεί να ήταν αλλά σε καμία περίπτωση τόσο όσο οι επενδυτές-creditors  -οι οποίοι έχουν τον πρώτο αλλά και τελευταίο λόγο πάντοτε- να είναι ευχαριστημένοι, άλλωστε αυτοί άρχισαν την "ανταρσία".

 

Όπως και να έχει το ενθαρρυντικό είναι ότι πλεον θα εστιάσουν στο core business.

 

Εγώ κατάλαβα ότι το μόνο που έχει απομείνει πλέον από την Gibson είναι το guitar division,τα υπόλοιπα λογικά έχουν ρευστοποίηθει , αναδιάρθρωθει οπότε έχει μείνει μια "good bank" ,η νεα κιθαροεταιρεια που πήρε ο.... Levis,και μια bad bank ,όλες οι υπόλοιπες βλακείες που είχε.

 

Βέβαια μπορεί να κατάλαβα και λάθος :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα ότι το μόνο που έχει απομείνει πλέον από την Gibson είναι το guitar division,τα υπόλοιπα λογικά έχουν ρευστοποίηθει , αναδιάρθρωθει οπότε έχει μείνει μια "good bank" ,η νεα κιθαροεταιρεια που πήρε ο.... Levis,και μια bad bank ,όλες οι υπόλοιπες βλακείες που είχε.

 

Βέβαια μπορεί να κατάλαβα και λάθος :)

 

Όχι δεν λέω ότι κάνεις λάθος, μπορεί εσύ να έχεις δίκιο τελικά.  :) Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο. Εγώ κατάλαβα από αυτό το άρθρο ότι ο Curleigh απλά επελέγη από τους creditors ως ο νέος CEO. Για να είμαι ειλικρινης δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία τους τελευταίους μήνες.

 

https://www.nashvillepost.com/business/manufacturing/article/21028533/levis-leader-picked-to-be-gibson-ceo

 

Επίσης σύμφωνα με αυτό το άρθρο η Gibson σε καμία περίπτωση δεν ξεκινά "clean slate". Απλά έγινε ένα debt restructuring και ξεκινά με liabilities $135 εκ. Κάτι σαν τα δικά μας εθνικά "κατορθώματα" δηλαδής...  ;D

 

https://www.digitalmusicnews.com/2018/06/01/gibson-guitar-bankruptcy-bailout/

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου