Προς το περιεχόμενο

Marooned - David Gilmour (cover)


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας θα προσπαθήσω να τις κάνω πράξη. Η αλήθεια είναι ότι για να κάνω τον ήχο να πλησιάζει του Gilmour παιδευτικά αρκετά (δεν τον βρήκα έτοιμο και να μου αρέσει) αλλά νομίζω ότι δεν φταίει το delay αλλά το τρέμουλο που όπως λέει και ο φίλος fenderiarhs είναι παραπάνω νευρικό από ότι πρέπει. Πάντος γενικά έχω νευρικό παίξιμο και προσπαθώ να το ελέγξω....

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μην είμαστε τόσο αυστηροί, στο κομμάτι αυτό υπάρχει ήδη εμπειρία πάνω από 30 χρόνια στην πλάτη του Gilmour και στην διαμόρφωση του ήχου αλλά και στον τρόπο παιξίματος...

Πολλοί θα ήθελαν να τον φτάσουν...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

ας μην είμαστε τόσο αυστηροί, στο κομμάτι αυτό υπάρχει ήδη εμπειρία πάνω από 30 χρόνια στην πλάτη του Gilmour και στην διαμόρφωση του ήχου αλλά και στον τρόπο παιξίματος...

Πολλοί θα ήθελαν να τον φτάσουν…

Είμαι αυτοδίδακτος παίζω μονος και οι συμβουλές είναι πολύτιμες για εμένα. το κομμάτι το έβγαλα από εδώ

    και όχι από κάποιο άλλο cover και πραγματικά δυσκολεύτηκα αρκετά γιατί ο Gilmour εκτός από εμπειρία που εγώ δεν εχω βγάζει πολύ συναίσθημα και αυτό ήταν το ποιο δύσκολο.... σ ευχαριστώ πολύ 

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα αυστηροτητας . Υποτιθεται οτι μας ενδιαφερει να ακουσουμε τη γνωμη και αλλων σε οτι ανεβαζουμε για να βελτιωθουμε κλπ κλπ κλπ. Αν ειναι να ακουμε μονο επαινους, τους οποιους εξαλλου τους εδωσα, δεν υπαρχει λογος ουτε να συμμετεχουμε σε αντιστοιχα thread ουτε να ανεβαζουμε κλιπ. Και επιπλεον δεν ειδα τον ιδιο τον παιχτη να διαμαρτυρεται οποτε????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Δεν ειναι θεμα αυστηροτητας . Υποτιθεται οτι μας ενδιαφερει να ακουσουμε τη γνωμη και αλλων σε οτι ανεβαζουμε για να βελτιωθουμε κλπ κλπ κλπ. Αν ειναι να ακουμε μονο επαινους, τους οποιους εξαλλου τους εδωσα, δεν υπαρχει λογος ουτε να συμμετεχουμε σε αντιστοιχα thread ουτε να ανεβαζουμε κλιπ. Και επιπλεον δεν ειδα τον ιδιο τον παιχτη να διαμαρτυρεται οποτε????

εγώ νομίζω ότι ήδη αυτό που έχει πετύχει είναι πολύ σημαντικό.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να ακουστεί όπως το πρωτότυπο.

Κατά τα άλλα συμφωνώ.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχω την εντύπωση ότι στο βίντεο ο Gilmour χρησιμοποιεί σε κάποιες πολύ υψηλές νότες κάποιο πετάλι digitech whammy (?), ας το δούν οι περι Gilmour ειδήμονες να το επιβεβαιώσουν ή όχι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

Επίσης έχω την εντύπωση ότι στο βίντεο ο Gilmour χρησιμοποιεί σε κάποιες πολύ υψηλές νότες κάποιο πετάλι digitech whammy (?), ας το δούν οι περι Gilmour ειδήμονες να το επιβεβαιώσουν ή όχι

Digitech Whammy χρησιμοποιεί. Αν δεν κάνω λάθος την 1η version. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mpamps είπε

Digitech Whammy χρησιμοποιεί. Αν δεν κάνω λάθος την 1η version. 

συνεπώς ας το λάβει υπόψη ο φίλος μας :classic_smile:

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dimsonic είπε

συνεπώς ας το λάβει υπόψη ο φίλος μας :classic_smile:

Με κόρη φοιτήτρια ….. με έναν μικρό Λαμπάτο και την boss GT 100 ( είχα προνοήσει) … και  μην μιλάω... :classic_tongue:

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72
  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ταπεινό digitech rp 250 που πήρα πριν μερικά χρόνια, έχει και whammy πάνω του. Ούτε 150 ευρώ δεν έκανε, και το βρίσκεις σήμερα με 50-60

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου