Προς το περιεχόμενο

Αντιεπαγγελματική συμπεριφορά οργανοποιού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω 

εμένα όλα ξεκάθαρα μου βγαίνουν.

αγόρασε από τον πωλητή luthier ταχυδρομικά και μετά το πήγε σε τεχνικό στη Ν. Σμύρνη ο οποίος διαπίστωσε και τα προβλήματα.

Κι εγώ ακριβώς αυτό κατάλαβα. Λέει ξεκάθαρα ότι το αγόρασε απο τον chris ****, το οποίο άμα γκουγκλάρετε σας βγαίνει ότι είναι αυτός **************.

'Ολα ξεκάθαρα ειναι. 

Επίσης να προσθέσω ότι πολλές φορές το "χειροποίητο" ακούγεται πολύ εξωτικό και ωραίο, αλλά δε συνεπάγεται και ποιότητα. Προσωπικά δε θα αγόραζα από κατασκευαστή/luthier που δεν ειναι πολύ πολύ γνωστός. Δε θέλω να μειώσω τη δουλειά του ανθρώπου, ούτε τον ξέρω, αλλά η οργανοποιεία δεν ειναι κάτι απλό και επουδενί φτηνό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτιδηποτε σχετικο με την κατασταση του οργανου, ρωγμες χτυπηματα, γρατσουνιες κλπ, δεν εχει λεπτομερως αναφερθει απο τον πωλητη-οργανοποιο (να πω την αληθεθια και εγω μπερδευτηκα εδω) προ  της πωλησης ειναι κακοβουλο.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα ότι ο οργανοποιός/πωλητής είναι ο chris ******. Αυτό που μπερδεύει είναι ότι ο OP απέκρυψε το όνομα του τεχνικού ενώ δεν είναι αυτός με τον οποίο έχει το πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση, αν τα πράγματα είναι ακριβώς έτσι όπως τα περιγράφει ο άνθρωπος, πρόκειται για άκρως αντιεπαγγελματική συμπεριφορά.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι συζητάμε (και εικάζουμε) μόνοι μας χωρίς τον op....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimsonic είπε

το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι συζητάμε (και εικάζουμε) μόνοι μας χωρίς τον op....

.. ο οποίος κατάλαβε ήδη πως :

1. δεν έχει νόημα να "κινήσει νομικές διαδικασίες" (όπως εν βρασμώ ... έγραψε) για μια διαφορά των 600€, η οποία διαφορά  (βλέπε 2.)

2. πρόκειται να καλυφθεί από τον πωλητή, όχι σε μια βδομάδα αλλά ... πολύ πριν καν ολοκληρωθούν οι "νομικές διαδικασίες"

3. μοιάζει ένα εξώδικο, και να κρατάει ήδη εξώδικο από τον πωλητή για λόγους συκοφαντικής δυσφήμισης. Στην περίπτωση αυτή η επόμενη απάντηση του θα είναι ... επεξεργασμένη από δικηγόρο.

4. ...απλώς έχουμε όρεξη για κουτσομπολιό και το σταμάτησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι απλό. Το μπάσο όντως έχει θέμα τουλάχιστον με την ταστιέρα του και είναι δικαίωμα του αγοραστή να ζητήσει τα χρήματά του πίσω. Η απάντηση του οργανοποιού είναι όντως για γέλια. Άλλο θέμα αν ο αγοραστής συμφωνούσε -καλή τη πίστει- να τον διευκολύνει σχετικά με τον χρόνο επιστροφής των χρημάτων.

6 ώρες πριν, estpany είπε

.. ο οποίος κατάλαβε ήδη πως :

1. δεν έχει νόημα να "κινήσει νομικές διαδικασίες" (όπως εν βρασμώ ... έγραψε) για μια διαφορά των 600€, η οποία διαφορά  (βλέπε 2.)

2. πρόκειται να καλυφθεί από τον πωλητή, όχι σε μια βδομάδα αλλά ... πολύ πριν καν ολοκληρωθούν οι "νομικές διαδικασίες"

3. μοιάζει ένα εξώδικο, και να κρατάει ήδη εξώδικο από τον πωλητή για λόγους συκοφαντικής δυσφήμισης. Στην περίπτωση αυτή η επόμενη απάντηση του θα είναι ... επεξεργασμένη από δικηγόρο.

4. ...απλώς έχουμε όρεξη για κουτσομπολιό και το σταμάτησε :)

Να υποθέσω ότι είσαι ο οργανοποιός ή κάποιος φίλος του τουλάχιστον... ? :classic_rolleyes:

23 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Τι απ'ολα συμβαινει?

Συμβαίνει ότι μάλλον δεν κοιμήθηκες το βράδυ και είσαι άυπνος. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από S9F
  • Χαχα 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To πρόβλημα αγαπητοί φίλοι, είναι ότι αυτό αφορά ΙΔΙΩΤΙΚΗ συναλλαγή για ένα μεταχειρισμένο όργανο (ως τέτοιο πουλήθηκε) και για το οποίο το μόνο που έχουμε είναι οι ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΙ του ΟP. 

Δεν με αφορά ποιος έχει δίκαιο. Είναι κάτι που θα λύσουν μεταξύ τους οι συμβαλλόμενοι. Ας μη δώσουμε συνέχεια, πλήττονται υπολήψεις, είτε δικαίως είτε όμως και ΑΔΙΚΩΣ.

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς η κακώς (μάλλον το δεύτερο) έχουμε γίνει γνώστες της όλης κατάστασης όμως (περα απ το καλαμπούρι του κουτσομπολιού)

Ασχετα με το αν το όργανο έχει πρόβλημα δεν παύει να είναι μια εντελώς ιδιωτική συναλλαγή στην οποία κληθήκαμε ως μάρτυρες με σαφώς περιορισμένη πρόσβαση στα γεγονότα.

Και γενικά δεν μου αρέσει να χρησιμοποιούνται τα φόρα και η κοινότητά τους από μέλη με ελάχιστη ή μηδενική συμμετοχή για επίλυση των προβλημάτων τους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα που ξαναδιαβάζω το thread κρατάω αυτό

Στις 2/11/2018 στις 7:18 ΜΜ, 210billy είπε

[...] από την πλευρά μου έχω ήδη κινήσει τις νομικές διαδικασίες επίλυσης αυτής της διαφοράς.[...]

Αν το παρόν thread πέσει στην αντίληψη του πωλητή είμαι στη διάθεσή του για να ακούσουμε και τη δική του εκδοχή, μέχρι τότε αυτού του είδους η ψιλοκουβέντα ούτε επιλύει τίποτα ούτε σοφότερους μας κάνει.

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Earendil κλείδωσε το θέμα
  • πριν Yannis Methenitis ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου