Προς το περιεχόμενο

A ballad for your heart


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ,

 

Μια ακόμη σύνθεση προς κριτική και συμβουλές.

Πέρα της σύνθεσης θα ήθελά περι ήχου να μου πείτε τι μπορώ να αλλάξω/διορθώσω

   V1:  

https://www.noiz.gr/community/applications/core/interface/file/attachment.php?id=19183

 

Δημήτρη αφαίρεσα κάποιες χαμηλές απο το μπάσο μήπως και ακούγεται πιο καθαρό και αφαίρεσα επίσης στο σόλο του συνθ τις πλάτες που σε ξένιζαν.

Αναμένω παιρετέρω σχόλια αν υπάρχουν γιατί πολύ πιθανώς κάπου να τα σκάτωσα 😄

V2:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα είπα στο πμ. Είναι μια πολύ καλή βάση για παραπάνω δουλειά.

Αυτό που δεν σου είπα είναι ότι το μπάσο βγαίνει λίγο θολό και μπουκωμένο και με αρκετή επικάλυψη συχνοτικά με τις μπάσες νότες του πιάνου.

Να το δουλέψεις κι άλλο.

Τα σόλα μου ακούγονται ωραία.

Με ξενίζει επίσης στην αρχή του σόλο εκείνο το δεξιά αριστερά....Υπερβολικό.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη σε ευχαριστώ,έχω σκοπό αύριο να κάτσω να  διορθώσω οτι μπορώ και να το ξανα ανεβάσω,ελπίζω και κάποιος άλλος να έχει να κάνει κάποια παρατήρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο ειναι,οπως σου εχω ξαναπει μ'αρεσει ο τροπος που γραφεις.

Θα συμφωνησω με τον Δημητρη,αυτο το δεξια-αριστερα στην αρχη ειναι καπως,πως να πω,ζαλιστικο.😀

Ισως,λεω τωρα αφου σου κεφι ετσι,να μην ηταν τερμα δεξια κι αριστερα,να ηταν πιο κοντα στο κεντρο το πηγαινε-ελα.

Το μπασο μου φανηκε αρκετα κρουστο,μηπως να ηταν πιο στρογγυλο?

Μπορει αν πατησει πιο καλα στο χρονο-εχει ενα τσικ πιο εξω κατι φορες-να ακουστει μια χαρα.

Εσυ ομως ξες καλυτερα.

Πολυ γκρινια ο .....κας,σκεψου να μη μ'αρεσε κιολας.

Η ουσια,πολυ ομορφο κομματι.

Επεξεργασμένο από gvour
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλά βρε Νίκο αυτόν ήχο του synth έψαξες πολύ για να τον βρεις.....; Κατά την γνώμη μου αφαιρεί κάτι από το όλο mood του κομματιού και μιλάω μόνο για την χροιά του φυσικά!  Όσο για το hard panning του εν λόγω όργανου εκεί στο 0:40 και μετά, γνώμη μου, φέρτο λίγο προς το κέντρο.    Πάντως εγώ μετά το 2:17 θα έβαζα μια απαγγελία κάποιον στίχων ή μια πρόζα, με την φωνή περασμένη από κάποιο  modulation εφέ.   Το κομμάτι πάντως είναι πολύ καλό.

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία,ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις αδέρφια,θα το φτιάξω με τα panning και θα βάλω τον ήχο της κιθάρας που είχα στο μυαλό μου αντί για το συνθ και δεν πέτυχα ποτέ.Για το μπάσο θα δω αν μπορώ να το αλλάξω πάλι.

Για φωνή Φώτη δυστηχώς είμαι ανεπαρκής,μόνο αν κάποιος προσφέρεται 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου