Προς το περιεχόμενο

A ballad for your heart


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Le version 4!!! μιας και η 3η πήγε άπατη απο θέμα μίξης

 

Έκοψα τελείως το πέρα δώθε και έβαλα στρινγκάκια να πέζουν για πλάτες.

Στο μπάσο διόρθωσα 2-3 απο τα πιο σοβαρά λάθη στο τέμπο(αυτά που μπορούσα να καταλάβω τουλάχιστον) αλλά δεν μπορώ να το κάνω λιγότερο κρουστό απο όσο είναι τώρα(φταίει μήπως που ειναι καλά jazz bass?)

Τέλος έβγαλα το συνθ του σόλο και έβαλα αυτήν την κιθάρα που είχα στο μυαλό μου σαν ήχο αλλά δεν κατάφερα ποτέ να πετύχω(πέρα απο την ψευτιά της και την αμπαλοσύνη μου στο παίξιμο,μου φαίνεται ότι χτυπάει πολυ στις υψηλές)

Επεξεργασμένο από Nikos Aravanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νίκο, κάτσε και ξεκούρασε τα αυτιά σου 1-2 μέρες και ξανασχολήσου μετά με το κομμάτι..... Με αυτόν τον ήχο το έκανες χειρότερο και μάλλον δεν το άκουσες πριν το ανεβάσεις, γιατί πέρα του ότι το synth είναι πολύ πάνω στην μίξη, σου ξέφυγε και εκείνο το ωραίο του σημείο εκεί στο 1:17-1:18!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Δημήτρη,θα κοιτάξω να ψήσω τον φίλο μου να πάιξει την λίγη κιθάρα που ξέρει και θα το ξανα ανεβάσω για να το δείτε ολοκληρωμένο μαζί με τις διορθώσεις που προτείνατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ύφος ακριβώς θες? δώσε μας ένα δείγμα...κάποιο κομμάτι γνωστό που σου αρέσει το ύφος και ο ήχος της κιθάρας...

μπας και σε βοηθήσουμε βρε αδερφέ...

προσφερόμαστε :classic_rolleyes:

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

μπας και σε βοηθήσουμε βρε αδερφέ...

προσφερόμαστε :classic_rolleyes:

Ώπα.... να περιμένουμε συνεργασία;  Πρόσεχε Νίκο φυλάξου, θα στο μαγαρίσει το κομμάτι αυτός....θα το κάνει τζάζ!

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

Ώπα.... να περιμένουμε συνεργασία;  Πρόσεχε Νίκο φυλάξου, θα στο μαγαρίσει το κομμάτι αυτός....θα το κάνει τζάζ!

α δεν έχω θέμα..

μετα χαράς κάντο εσύ!

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχααχ μακάρι!

Δεν μπορώ να παίξω ακόμα και αν εξαρτάται η ζωή μου σε τζαζ ρυθμούς αλλά μου αρέσει πολύ.

Δημήτρη οι κιθάρες που έχω ακούσει και μου αρέσουν πιο πολύ είναι 2 ειδών,ο ήχος των pink floyd βεβαίως βεβαίως και iron maiden(Μην βαράτε)

 

Ενδεικτικά

 

Επεξεργασμένο από Nikos Aravanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω βάλει τώρα τον κολλητό μου να δει αν μπορεί να παίξει κάτι πάνω στο σόλο(δεν χρειάζεται να μου βγάλει ακριβώς αυτά που έχω γράψει),τον ήχο τον ψιλοέχω βρεί με τα vst effects,αν δόυμε οτι δεν μπορούμε να τα καταφέρουμε θα πάρω το ΄χερι βοηθείας που μου άπλωσες μαζί με την πένα σου 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου