Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα θορύβου Kurzweil pc3x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.Είμαι κάτοχος του kurzweil pc3x. Ξαφνικά σε ακαθόριστο χρόνο ενώ λειτουργεί, ακούγεται ένας ενοχλητικός θόρυβος, είτε στα ακουστικά είτε σε κάποιο ενισχυτή. Μοιάζουν με ραδιοφωνικά παράσιτα ή κάτι τετοιο.Το πρόβλημα παραμένει παρόλο το reset που του έκανα. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα?Ευχαριστώ πολύ.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές κακής ποιότητας μετασχηματιστές προκαλούν τέτοια παράσιτα.

Δοκίμασε να βγάλεις από τις πρίζες σου ότι δεν είναι απαραίτητο, πολλές φορές το πρόβλημα το δημιουργεί μια άλλη συσκευή που είναι στην ίδια γραμμή.

Μια άλλη πιθανότητα είναι το κακό ηλεκτρολογικό δίκτυο. Τέτοιο πρόβλημα έχω στο σπίτι και το έλυσα με ups.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mανώλη ναι το έχω ξανά ανοίξει το όργανο κι άλλες φορές. Όσο για το ρεύμα, που εκεί πήγε στην αρχή το μυαλό μου και λόγο δουλειάς, άλλαξα χώρο που τροφοδοτείται από άλλο ρολόι παρόχου ηλ. ενέργειας. Μέτρησα αρμονικές κι έφτιαξα φίλτρο, χωρίς αποτέλεσμα. Κάποιος στο διαδίκτυο ανέφερε, ότι άλλαξε μια καλωδιοταινία κι έστρωσε. Και μάλιστα είπε πως η kurzweil γνωρίζει το πρόβλημα και αναλάμβανε την αποκατάσταση του, ακόμα και μετά το πέρας της εγγύησης. Δεν ξέρω πόσο αληθεύει. Υπό διερεύνηση.   

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πρόβλημα δεν είναι από το ηλεκτρικό ρεύμα (ΔΕΗ). Πρέπει να είναι εσωτερικά από την motherboard και συγκεκριμένα από το τμήμα του SG / DA.

Παράθεση

Κάποιος στο διαδίκτυο ανέφερε, ότι άλλαξε μια καλωδιοταινία κι έστρωσε.

Πιθανό να μην κάνει καλή επαφή ή να έχει κοπεί.

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Το πρόβλημα δεν είναι από το ηλεκτρικό ρεύμα (ΔΕΗ). Πρέπει να είναι εσωτερικά από την motherboard και συγκεκριμένα από το τμήμα του SG / DA.

Αυτό Μανώλη μπορεί να επισκευαστεί ή θεωρείς πως πάει για μαμά ολόκληρη?

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
14 λεπτά πριν, mastropantelos είπε

Αυτό Μανώλη μπορεί να επισκευαστεί ή θεωρείς πως πάει για μαμά ολόκληρη?

Μπορεί να επισκευαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Μπορεί να επισκευαστεί.

ok. Ποιος μπορεί να αναλάβει κάτι τέτοιο? Αν δεν γίνεται να δοθούν τα στοιχεία του για οποιονδήποτε λόγο [email protected]. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Γιατί δεν ρωτάς στο Bon Studio;

Είναι δύσκολα τα πάνω κάτω τέτοιων οργάνων.Τώρα είναι ανοιχτό στον πάγκο. Θα του κάνω μια αυτοδιάγνωση, θα αλλάξω ηλεκτρολυτικούς αν υπάρχει πρόβλημα και αν δεν τα καταφέρω, θα ψάξω τεχνικό.  Η επαρχία έχει  τα καλά της, έχει όμως και τα προβλήματα της.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου