Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Οταν δημοσιοποιει καποιος τη μουσικη του, εκτιθεται αυτοματως σε κριτικη, ειτε δημοσια ειτε ιδιωτικα.
Αλλοι θα πουν ενα "μου αρεσει" ή "δεν μου αρεσει", αλλοι θα εμβαθυνουν γιατι τους αρεσε ή οχι και αλλοι θα υπερβαλουν οταν την λατρεψαν ή την μίσησαν.
Ο καλλιτεχνης οφειλει να δεχτει ολες τις κριτικες με αξιοπρεπεια.
Αν δεν ξεκινησει πολεμο για την κακη (εστω και κακοβουλη) κριτικη, θα εχει κερδισει απο τα αποδυτηρια.
 

 

βασικά αυτό είναι όλο το ζουμί της υπόθεσης...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Οταν δημοσιοποιει καποιος τη μουσικη του, εκτιθεται αυτοματως σε κριτικη, ειτε δημοσια ειτε ιδιωτικα.
Αλλοι θα πουν ενα "μου αρεσει" ή "δεν μου αρεσει", αλλοι θα εμβαθυνουν γιατι τους αρεσε ή οχι και αλλοι θα υπερβαλουν οταν την λατρεψαν ή την μίσησαν.
Ο καλλιτεχνης οφειλει να δεχτει ολες τις κριτικες με αξιοπρεπεια.
Αν δεν ξεκινησει πολεμο για την κακη (εστω και κακοβουλη) κριτικη, θα εχει κερδισει απο τα αποδυτηρια.
 

 

Σωστός.

Πράγμα που νομίζω έχω κάνει κι εγώ προσωπικά σε όλα τα κομμάτια που έχω ανεβάσει στο παρελθόν.

Κάποιες φορές όμως πρέπει να διαχωρίζουμε την αρνητική κριτική από την κακόβουλη και κακοπροαίρετη κριτική.
Η πρώτη βοηθάει, η δεύτερη δείχνει κάποια πράγματα γι' αυτόν που την κάνει...
Και εντάξει ας ανεχτούμε το πανηγυράκι με 1-2 posts, αλλά μετά καταντάει αηδία.

Έχοντας γνωρίσει ανθρώπους των οποίων έχει ακούσει δουλειές τους όλος ο πλανήτης, μπορώ να πω ότι κανείς από αυτούς δεν έχει κάνει ποτέ προσβλητικά σχόλια, κάθε άλλο...
Εδώ αν δεν έχεις άντερα να αντέξεις ή να προσπαθήσεις πιο επίμονα από αντίδραση, θα καταλήξεις να κλάψεις στη γωνίτσα σου και να το παρατήσεις τελείως ... (και είμαι βέβαιος ότι έχει γίνει)

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε madNassos, μια χαρά είναι το κομμάτι. Αν και διαφωνώ εν μέρει με την το πνεύμα της πολιτικής σου τοποθέτησης, νομίζω πως έχω ακούσει τραγούδια από native αγγλομαθείς με χειρότερα αγγλικά.

 

Κατά τα άλλα, μην τρελαίνεσαι. Ευτυχώς αρκετοί από όσους σε κρίνουν με πέραν του δέοντος "αυστηρότητα" έχουν ανεβάσει και αυτοί clips, οπότε εάν έχεις τη στοιχειώδη μουσική εκπαίδευση μπορείς να αναγνωρίσεις τους αδαείς. Σου κατεβάζει ο άλλος ολόκληρες θεωρίες για το πως πρέπει να είναι η μουσική και μετά τον ακούς ηχογραφημένο και...δεν. Φυσικά υπάρχουν και μουσικάρες εδώ, λίγες και καλές.

 

Τώρα σχετικά με το πολιτικό σκέλος, όπως είπα διαφωνώ εν μέρει. Κι αυτό επειδή ενώ είναι γνωστό πως η μισή Ελλάδα είναι Πασοκ, όχι ψηφοφόροι αλλά ως ιδέα, μιας και το Πασοκ είναι ΙΔΕΑ (και πολλοί από αυτούς δεν το έχουν καταλάβει καν, ενώ πάρα πολλοί άλλοι είναι σε δεξιά κόμματα), έχει τύχει να γνωρίσω και "ανθρώπους της παραγωγής", υπέρμαχους της "σκληρής δουλειάς" και της "παραγωγικότητας", "αναπτυξιακά μυαλά" και "νοικοκυραίους" που τα βρήκαν όλα έτοιμα από μπαμπά-μαμά-θείο-παππού και δεν έχουν δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή τους. Παρόλα αυτά είναι υπέρ της σκληρής δουλειάς και της παραγωγής (των άλλων όμως).

 

Παρακαλώ αν η τοποθέτησή μου δεν συνάδει με τους κανονισμούς να επιληφθούν οι αρμόδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mad_nassos είπε

 

Ένας χρήστης μου έγραψε, πολύ πιο ευγενικά από τους υπόλοιπους, ότι δεν υπάρχει η έκφραση "have debt". Ναι δεν είναι λόγια έκφταση, αλλά υπάρχει και σε άρθρα. Τον ευχαρίστησα και δεν κάθησα να αντιπαρατεθώ με το αν υπάρχουν πηγές, κτλ...

 

 

Καλά δεν ακούτε Bruce Springsteen; i have debts that no honest man can pay  πρέπει να είναι από τους αγαπημένους του στίχους😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JIMMYPAP είπε

Φίλε madNassos, μια χαρά είναι το κομμάτι. Αν και διαφωνώ εν μέρει με την το πνεύμα της πολιτικής σου τοποθέτησης, νομίζω πως έχω ακούσει τραγούδια από native αγγλομαθείς με χειρότερα αγγλικά.

 

Κατά τα άλλα, μην τρελαίνεσαι. Ευτυχώς αρκετοί από όσους σε κρίνουν με πέραν του δέοντος "αυστηρότητα" έχουν ανεβάσει και αυτοί clips, οπότε εάν έχεις τη στοιχειώδη μουσική εκπαίδευση μπορείς να αναγνωρίσεις τους αδαείς. Σου κατεβάζει ο άλλος ολόκληρες θεωρίες για το πως πρέπει να είναι η μουσική και μετά τον ακούς ηχογραφημένο και...δεν. Φυσικά υπάρχουν και μουσικάρες εδώ, λίγες και καλές.

 

Τώρα σχετικά με το πολιτικό σκέλος, όπως είπα διαφωνώ εν μέρει. Κι αυτό επειδή ενώ είναι γνωστό πως η μισή Ελλάδα είναι Πασοκ, όχι ψηφοφόροι αλλά ως ιδέα, μιας και το Πασοκ είναι ΙΔΕΑ (και πολλοί από αυτούς δεν το έχουν καταλάβει καν, ενώ πάρα πολλοί άλλοι είναι σε δεξιά κόμματα), έχει τύχει να γνωρίσω και "ανθρώπους της παραγωγής", υπέρμαχους της "σκληρής δουλειάς" και της "παραγωγικότητας", "αναπτυξιακά μυαλά" και "νοικοκυραίους" που τα βρήκαν όλα έτοιμα από μπαμπά-μαμά-θείο-παππού και δεν έχουν δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή τους. Παρόλα αυτά είναι υπέρ της σκληρής δουλειάς και της παραγωγής (των άλλων όμως).

 

Παρακαλώ αν η τοποθέτησή μου δεν συνάδει με τους κανονισμούς να επιληφθούν οι αρμόδιοι.

 

+1 για τις 2 πρώτες παραγράφους!

Και φυσικά καλά κάνεις και διαφωνείς για το πολιτικό σκέλος.

Κι εγώ βέβαια έχω γνωρίσει ανθρώπους σαν αυτούς που περιγράφεις στην 3η παράγραφο!

Αλλά αυτό είναι αντικείμενο για άλλο τραγούδι 😆

 

2 ώρες πριν, kardc είπε

 

Καλά δεν ακούτε Bruce Springsteen; i have debts that no honest man can pay  πρέπει να είναι από τους αγαπημένους του στίχους😆

 

Bruce Springsteen μόνο Google Translate χρησιμοποιούσε.

Το γράφει και στις ευχαριστίες στους δίσκους του 😜

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mad_nassos είπε

 

 

 

 

Bruce Springsteen μόνο Google Translate χρησιμοποιούσε.

Το γράφει και στις ευχαριστίες στους δίσκους του 😜

 

 

 Και η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες.

 

 Χώρια που ο στίχος λέει I got debts that no honest man can pay

 

Έχω δει ψωνισμένους αρκετούς με τις σπουδές τους, αλλά με τόσο φτωχό αποτέλεσμα πρώτη φορά. Μεταπτυχιακό στο songwriting και ΤΕΙ ζαμπονοκοπτικής.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Και η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες.

 

 Χώρια που ο στίχος λέει I got debts that no honest man can pay

 

Έχω δει ψωνισμένους αρκετούς με τις σπουδές τους, αλλά με τόσο φτωχό αποτέλεσμα πρώτη φορά. Μεταπτυχιακό στο songwriting και ΤΕΙ ζαμπονοκοπτικής.

 

 Eγώ ξέρω πως είμαι ο καλύτερος συνθέτης από όλους σας.

 Έτσι θα λέω.

 Θα ανοίξω και σχολή. Το Εργαστήρι Μουσικής του Κυρ Κώστα.

 Σκαμπάζω και πέντε πράγματα. Θα τους παραμυθιάζω. Θα φτιάξω δική μου ύλη και δικές μου εξετάσεις, θα έχει και αυτοάμυνα. Και δίπλωμα στο powerpoint  θα φτιάξω. χαχαχαχαχαχα

  • Like 1
  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kardc είπε

 

Καλά δεν ακούτε Bruce Springsteen; i have debts that no honest man can pay  πρέπει να είναι από τους αγαπημένους του στίχους😆

 

Eγω παλι αλλιως το θυμαμαι τον στιχο, αλλα με προλαβε και ο manosx απο πανω...

 

Υ.Γ. Μιλαμε για τα κομματια του Nebraska ε? Γιατι τωρα το ξαναεβαλα να δω αν ειμαι τρελος και have debt δεν ακουσα.

 

Επεξεργασμένο από odis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Eγώ ξέρω πως είμαι ο καλύτερος συνθέτης από όλους σας.

 Έτσι θα λέω.

 Θα ανοίξω και σχολή. Το Εργαστήρι Μουσικής του Κυρ Κώστα.

 Σκαμπάζω και πέντε πράγματα. Θα τους παραμυθιάζω. Θα φτιάξω δική μου ύλη και δικές μου εξετάσεις, θα έχει και αυτοάμυνα. Και δίπλωμα στο powerpoint  θα φτιάξω. χαχαχαχαχαχα

 

 

 Μα αυτό ακριβώς, ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ, 100% αυτό ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ έχει γίνει. Για αυτό ανάβουν τα λαμπάκια μου. Αλλά εγώ δεν είμαι κορόιδο, ψηφίζω καρφωτό σχολή Cosdr, που θα κάνουμε ωραία προπόνηση σάκο και διάλειμμα πάνω από το VSynth 😁

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, odis13 είπε

 

Eγω παλι αλλιως το θυμαμαι τον στιχο, αλλα με προλαβε και ο manosx απο πανω...

 

 

Υ.Γ. Μιλαμε για τα κομματια του Nebraska ε? Γιατι τωρα το ξαναεβαλα να δω αν ειμαι τρελος και have debts δεν ακουσα.

 

Στο Johnny 99 ναι. Δίκιο έχεις για  τον δίσκο αλλά σε live  τραγουδά ξεκάθαρα had debts... π.χ. εδώ

και νομίζω on line αν τους ψάξεις τους βρίσκεις και με τα δύο.

Τέλος πάντων δεν έχει νόημα η τόση ανάλυση  για ένα ρήμα

 

Εδιτ: βρε τον σατανά σε όσα live έβαλα had τραγουδά, τι το ηχογράφησε με got για να μου χαλάσει το επιχείρημα😕

Επεξεργασμένο από kardc
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου