Προς το περιεχόμενο

Γκολάρες PES 2019


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, otto## είπε

Ω ρε τι μου θύμισες τώρα. Θυμάμαι φοιτητές που καιγόμασταν. Έχει βελτιωθεί αρκετά βλέπω. 

Ναι ναι.

 Το 2019 θα ειναι καλύτερο που λέει και η Λεοπάρδαλη.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, otto## είπε

Ω ρε τι μου θύμισες τώρα. Θυμάμαι φοιτητές που καιγόμασταν. Έχει βελτιωθεί αρκετά βλέπω. 

 

οι μισοί εδώ μέσα έπαιζαν atari όταν ήταν φοιτητές 😈

 

έχει χαθεί η μπάλα με τα γραφικά πλέον , το επίπεδο έχει ανέβει κατακόρυφα . Και δεν μιλάμε πριν 10-15 χρόνια αλλά το pro πριν 6-7 χρόνια π.χ. φαντάζει αστείο σε σχέση με τα 2017-18-19 σε σημείο να απορώ πως το παίζαμε 😛

 

υπάρχουν βέβαια και παιχνίδια που ακόμα και τώρα είναι τοπ .Κάποια rpg , ένα dragonball & mortal kombat π.χ. στο ps2

 

ξέφυγα λίγο απ το τοπικ

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1
  • Χαχα 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rebel_Of_South είπε

 

οι μισοί εδώ μέσα έπαιζαν atari όταν ήταν φοιτητές 😈

 

έχει χαθεί η μπάλα με τα γραφικά πλέον , το επίπεδο έχει ανέβει κατακόρυφα . Και δεν μιλάμε πριν 10-15 χρόνια αλλά το pro πριν 6-7 χρόνια π.χ. φαντάζει αστείο σε σχέση με τα 2017-18-19 σε σημείο να απορώ πως το παίζαμε 😛

 

υπάρχουν βέβαια και παιχνίδια που ακόμα και τώρα είναι τοπ .Κάποια rpg , ένα dragonball & mortal kombat π.χ. στο ps2

 

ξέφυγα λίγο απ το τοπικ

 

 

Δεν έχεις άδικο. Το νοιζ ειναι γνωστό για τη "γηραιά γνώση" που κουβαλάει :classic_biggrin:.

 

Ακόμα θυμάμαι που αντάλλαξα το ps1 με ένα scanner πριν 16-17 χρόνια. Τότε είχαν πρωτοβγει σε οικιακή φάση. 

 

Πάντως εδώ και πάνω απο 4-5 χρόνια έχω σταματήσει να παίζω τέτοια παιχνίδια (μόνο candy crash στο κινητό) και μάλιστα αν καμιά φορά δοκιμάσω κανενα FPS τύπου call of duty με πιάνει ζαλάδα στο 5λεπτο. 

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, otto## είπε

και μάλιστα αν καμιά φορά δοκιμάσω κανενα FPS τύπου call of duty με πιάνει ζαλάδα στο 5λεπτο. 

Εμένα κατάθλιψη που δεν τα "σηκώνει"  το pc μου 😂

 

Αν και έχω ps3 το οποίο μου φαίνεται Sega με κασέτες μπροστά στο ps4

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

 

οι μισοί εδώ μέσα έπαιζαν atari όταν ήταν φοιτητές 😈

 

έχει χαθεί η μπάλα με τα γραφικά πλέον , το επίπεδο έχει ανέβει κατακόρυφα . Και δεν μιλάμε πριν 10-15 χρόνια αλλά το pro πριν 6-7 χρόνια π.χ. φαντάζει αστείο σε σχέση με τα 2017-18-19 σε σημείο να απορώ πως το παίζαμε 😛

 

υπάρχουν βέβαια και παιχνίδια που ακόμα και τώρα είναι τοπ .Κάποια rpg , ένα dragonball & mortal kombat π.χ. στο ps2

 

ξέφυγα λίγο απ το τοπικ

 

 

 

Για μένα τα γραφικά είναι το πιο αδιάφορο πράγμα, μια παιχνιδάρα είναι παιχνιδάρα ανεξάρτητα από πόσα frames per second και τι ανάλυση στα textures έχει.

 

Κάθομαι και βλέπω καμιά φορά διάφορα reviews στο youtube και βλέπω ότι ο κόσμος πλέον σχολιάζει αν πιάνει το παιχνίδι τα 60fps ή όχι, αν είναι 1080p η ανάλυση και αναλόγως θάβει ή εξυμνεί το παιχνίδι, αντί να σχολιάζει το gameplay κτλ

 

Οκ, δεν λέω ότι τα παιχνίδια πρέπει να έχουν framedrops που να είναι λες και παίζεις σε ''slow motion'' αν το μηχάνημα ''ζορίζεται'', αλλά η μανία για τις ''αποδόσεις'' είναι αστεία για εμάς που παίζαμε 8bit,16bit ή και 32bit παιχνίδια.

 

Και ναι, υπάρχουν παιχνίδια που έχουν ''γεράσει'' καλά, και ας είναι παιχνίδια παλαιότερης γενιάς κονσολών.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

 

Για μένα τα γραφικά είναι το πιο αδιάφορο πράγμα, μια παιχνιδάρα είναι παιχνιδάρα ανεξάρτητα από πόσα frames per second και τι ανάλυση στα textures έχει.

 

Κάθομαι και βλέπω καμιά φορά διάφορα reviews στο youtube και βλέπω ότι ο κόσμος πλέον σχολιάζει αν πιάνει το παιχνίδι τα 60fps ή όχι, αν είναι 1080p η ανάλυση και αναλόγως θάβει ή εξυμνεί το παιχνίδι, αντί να σχολιάζει το gameplay κτλ

 

Οκ, δεν λέω ότι τα παιχνίδια πρέπει να έχουν framedrops που να είναι λες και παίζεις σε ''slow motion'' αν το μηχάνημα ''ζορίζεται'', αλλά η μανία για τις ''αποδόσεις'' είναι αστεία για εμάς που παίζαμε 8bit,16bit ή και 32bit παιχνίδια.

 

Και ναι, υπάρχουν παιχνίδια που έχουν ''γεράσει'' καλά, και ας είναι παιχνίδια παλαιότερης γενιάς κονσολών.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eγώ γουστάρω τα καλά γραφικά βέβαια και τα 60fps, πιο κάτω uninstall ή αναβάθμιση, αλλά φυσικά με προτεραιότητα το gameplay. Αν δεν γίνομαι από το gameplay, τι να τα κάμεις τα γραφικά.

 

 Καλά τα λες.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

 το οποίο μου φαίνεται Sega με κασέτες μπροστά στο ps4

τι είπες Τώρα!!!! Αυτό ήταν το πιο αγνό συναίσθημα. Θυμαμαι που μου πήραν δωρο τα Χριστούγεννα το master system και έπαιζα sonic μεχρι εμετού. Επίσης θυμάμαι που ενας φιλος είχε το mega drive και παίζαμε τα πρώτα mortal kombat. Πω πω όσο το θυμαμαι δακρύζω. και αμα εκανα και κανα fatality κατα τύχη, ηταν έκσταση. έπαιξα πέρσι το νέο MK και δε μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ απο τα ξεκοιλιασματα που ειδα.

 

Μετά θυμάμαι με τις ώρες να παίζω tomb raider 1 και 2 στο ps1. Με τη Lara με τριγωνικό βυζι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ περασα απο atari, spectrum, amstrad, amiga, master system κλπ.

 Ειχα και πολλά hand held της nintendo.

 Έχω ακόμα και ενα gameboy advance

 Και το pong είχα που το εβαζες στην τηλεόραση.

 Είχα και το sega saturn

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, otto## είπε

Το game boy ακόμα ζει. Παίζει ο πατέρας μου (67 ετών) tetris γιατί λεει ειναι καλό για την αποφυγή του αλτσχάιμερ :classic_blink:

Σωστός.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου