Προς το περιεχόμενο

Fatend (Dimsonic) - Clips


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Clip: https://www.noiz.gr/community/uploads/

αυτό το βρήκα σήμερα σε ένα σκληρό δίσκο, το έφτιαξα πριν από 7-8 χρόνια και πρέπει να το είχα ανεβάσει και εδώ...πριν από 2-3 χρόνια...

Από την εικόνα του στο cubase κατάλαβα ότι ήταν την εποχή που δεν σκάμπαζα και πολλά, έτσι του έριξα ένα remasterάκι και το ξαναθυμήθηκα...

Μάλλον θα αλλάξω σε κάποια φάση τα τύμπανα, γιατί ο καρσιλαμάς αυτός παρατραβάει.

Μέχρι τότε ακούω τις κακές σας γνώμες. (εμένα μ αρέσει γιατί ήταν εντελώς αυθόρμητο στο πόδι - τόσο που δεν ήθελα να αλλάξω ακόμα και τα λαθάκια)

 

Ελάχιστα tracks, το κομμάτι πρέπει να ήταν ένας one-off αυτοσχεδιασμός στην deluxe πάνω στο drum machine. Μετά έβαλα το μπάσο και κάτι ψιλά εδώ και κεί.

Βγήκε αρκετά ζαππικό  σε μερικά σημεία.

Σχεδόν μηδαμινό edit ... σχεδόν μονοτονικό...


View full clip

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη καλησπέρα,τεχνικά δεν ξέρω να σου πω,το κομμάτι μου άρεσε,η μόνη μου ένσταση είναι οτι  απο το 5.20?περίπου και μετά μου φαίνεται οτι μειονεκτεί το όλο σύνολο σε σχέση με το προηγούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτίθεται είναι σόλο μπάσο, αλλά δεν είναι σωστές οι εντάσεις, δεν βγαίνει μπροστά.

Ίσως επειδή δεν ήταν πολύ πετυχημένο...

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου