Προς το περιεχόμενο

Στη βιβλιοθήκη του σκληρού ή στη βιβλιοθήκη ως user ;


LDG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι.

Δεν ξέρω πόσοι δουλεύετε σε mac και μπορείτε να με διαφωτήσετε σε κάτι.

Αν θέλω να βάλω κάποιες βιβλιοθήκες vst σε ένα συγκεκριμένο φάκελο όπου μπαίνουν ( application Support για παράδειγμα ) κάποιες φορές αντιμετωπίζω το εξής θέμα.

Ετσι όπως έχει διαμορφωθεί για κάποιο λόγο ο υπολογιστής μου έχω δύο επιλογές. Η μία είναι να βρω το application support πηγαίνοντας Library - Application support 

και ο άλλος επιλέγοντας Users - Library - Appication support 
Μοιάζει να έχω δηλαδή διπλό Library , διπλό audio ,διπλό application support κλπ .

Αυτό προφανώς συμβαίνει γιατί έχω φτιάξει λογαριασμό user για να μπω στον υπολογιστή. Αλλά κάποια προγράμματα είναι έτσι προγραμματισμένα ώστε να ψάχνουν τις βιβλιοθήκες τους ή τα αρχεία τους με συγκεκριμένη διαδρομή. 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής , για να μην κάνω καμμιά βλακεία κατά λάθος. 
Αν καταργήσω τους Users και μπαίνω απευθείας στον υπολογιστή , τι θα γίνει ? θα ενσωματωθούν τα αρχεία ? θα χαθούν τα αρχεία και οι φάκελλοι των προγραμμάτων που είχα αποθηκεύσει ως τώρα στους φακέλους ως User ? 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. 

Ευχαριστώ 

* αυτό το πήρα πρέφα στην προσπάθεια μου να βάλω κάποια αρχεία σε συγκεκριμένο φάκελο , τον οποίο κι όλας δεν έβρισκα και έπρεπε να εμφανίσω τους κρυφούς φακέλους για να εμφανιστεί το Library ως User.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν σβήσεις έναν user σβήνεις και όλα όσα έχει αποθηκεύσει στο  home folder του περιλαμβανομένων και των libraries κλπ. 

Δεν ξέρω αν γίνεται να χρησιμοποιηθεί το MacOS χωρίς users.

Έχε έναν user, administrator και αυτό είναι όλο. Το path για την αντιγραφή των αρχείων θα σου λέει αν πρέπει να το βάλεις στο Application Support του ~user ή στο άλλο που είδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

Οπότε δε σβήνω τίποτα ,απλά θα προσπαθώ να μην αποθηκεύω διπλή φορά τις όποιες βιβλιοθήκες ήχου ,και στο ένα και στο άλλο ,παρά μόνο εκεί που χρειάζεται το εκάστοτε vst για να δουλέψει σωστά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου