Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη του Brian May στο Jonesy's Jukebox. Keep reading.


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ακόμα συνέντευξη του May, θα πείτε. Γενικά, ναι. Αλλά ο συνεντευξιάζων ήταν (για μένα) έκπληξη.

Ο κυριούλης λοιπόν, είναι ο Steve Jones. Ναι, ο 'Never-Mind-The-Bollocks' Steve Jones.

 

To '77 έτρωγαν τα μουστάκια τους* - δεινόσαυροι vs. κόψτε τις παπαριές και παίξτε 3 γαμωακόρντα να τελειώνουμε - και στα 60-70φεύγα τους συζητάνε σαν άνθρωποι.

 

*Αν και ο Taylor είχε πιάσει το vibe γράφοντας το Sheer Heart Attack, εμπνευσμένος απ'τους Pistols που ηχογραφούσαν τότε στο ίδιο στούντιο.

 

Σχόλιο κάτω απ' το βίντεο: anarchy and monarchy.

 

 

 

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ο May ειναι θεος, αλλα δεν ξερω γιατι, τρεφω μεγαλυτερο σεβασμο για τον Steve Jones.

ΟΚ βρηκα το "σηριαλ" που θα βλεπω οταν θελω να χαλαρωσω. Ο Jonesy στο ραδιοφωνο με ολα τα "τερατα" της μουσικης.

https://www.youtube.com/user/KLOSwebmaster/playlists

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παρακολουθώ τον Jonesy εδώ και κάμποσο καιρό-από τότε που διάβασα την αυτοβιογραφία του. Πολύ ενδιαφέρον ανάγνωσμα, όπως και του Rotten. Μεταξύ τους διαφωνούν σε πολλά, αλλά σίγουρα συμφωνούν στο ότι οι Pistols γι΄αυτούς ήταν η μόνη εναλλακτική απέναντι σε μια ζωή μέσα σε απόλυτη αθλιότητα.

 Όπως  ο Δέλτα, έχω μόνο respect για τον Jonesy. Είναι ένας επιζήσαντας, πρώην εξαρτημένος που δεν διστάζει να ξεγυμνωθεί δημόσια και να ζητήσει συγνώμη για τις μαλακίες που έκανε-και να μιλήσει για μερικές πολύ δύσκολες πτυχές της ζωής του.  Το Bollocks  ήταν η πρώτη κασέτα που αγόρασα( είναι ίσως ειρωνικό πως η δεύτερη ήταν το Wall...) και οι Pistols ήταν η πρώτη αφίσα που μπήκε στο εφηβικό μου δωμάτιο. Ακόμα και σήμερα όποτε ακούω την αρχή του Holidays In The Sun κάπως μου΄ρχεται...

Την προηγούμενη βδομάδα είχε καλεσμένο τον Vai. Στο τέλος τζαμάρανε..😀

Επεξεργασμένο από pipityri
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Παρακολουθώ τον Jonesy εδώ και κάμποσο καιρό..."

Και δε μιλάς; Όλα μόνος μου θα τα βρίσκω; Φίλος σου λέει μετά...

 

Επίσης, εγώ είχα 3-4 αφίσες των Queen και θεωρούσα τους Pistols κάφρους . Και μετά μεγάλωσα - έγινα 18 λέμε! - και κατάλαβα.

Εγώ ήμουν ο κάφρος. Και ντιπ ινσάιντ, παραμένω. Και το χαίρομαι. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου