Προς το περιεχόμενο

Blackened - And Justice for all - guitar tone test


sotosprince

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωτήρη (σου το έχω ξαναγράψει νομίζω) έχεις φοβερό αυτί σχετικά με τον ήχο, και το πώς θέλεις να βγαίνει (ειδικά για τον καιρό που ασχολείσαι με αυτό, που αν δεν κάνω λάθος δεν είναι πολύς).

Οπότε θεωρώ δική σου άποψη την επιλογή σχετικά με την χρήση του torpedo, αντί του iso box.

Και να σου πω και κάτι άλλο?

Αν είναι "η χαρά" σου, καλά κάνεις, δώστου κι από μένα μάστορα.

 

Μπράβο σου.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εγώ Torpedo χρησιμοποιώ και το έχω λατρέψει, όχι μόνο για τον ήχο (έχει φανταστικά cab/mic sims), αλλά γιατί μπορώ να παίζω από τον ενισχυτή μου όλες τις ώρες.

 

Τι χρησιμοποίησες για αυτούς τους ήχους από το Torpedo Σωτήρη;

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Σωτήρη (σου το έχω ξαναγράψει νομίζω) έχεις φοβερό αυτί σχετικά με τον ήχο, και το πώς θέλεις να βγαίνει (ειδικά για τον καιρό που ασχολείσαι με αυτό, που αν δεν κάνω λάθος δεν είναι πολύς).

Οπότε θεωρώ δική σου άποψη την επιλογή σχετικά με την χρήση του torpedo, αντί του iso box.

Και να σου πω και κάτι άλλο?

Αν είναι "η χαρά" σου, καλά κάνεις, δώστου κι από μένα μάστορα.

 

Μπράβο σου.

Αγαπητε σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, γιατι νομιζω εχεις πιασει το clue της υποθεσης... Η αληθεια ειναι οτι "χανομαι' οταν ψαχνω τον ηχο μου και μπορω να ασχολουμαι ωρες και αν δε μου κανει, παραταω την κιθαρα... Απο μικρος θυμαμαι που καθομουν με ωρες και ακουγα δισκους στο πικαπ του πατερα μου και φυσικα αργοτερα που ανακαλυψα ροκ , χαρντ ροκ και μεταλ, ξεκινησα τη συλλογη απο cds. Απο τρανζιστορατο marshall των 100 ευρω εφτασα με πολυ κοπο και πολλες ωρες εργασιας φυσικα,  μπηκα σε ενα κυκλο - αγοραζω - πουλαω μεχρι που αγορασα  των mesa boogie mark III.

H μουσικη ειναι μεγαλη μου αδυναμια...Ποτε δεν θα ασχοληθω με την κιθαρα αρκετα σοβαρα για να βγαλω σωστα ενα κομματι, αλλα μπορει να κατσω ωρες μεχρι να βρω ηχο που μου αρεσει! Ζητω συγγνωμη για την εκταση της απαντησης, αλλα το σχολιο σου ηταν 'spot on' που λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι χαχα

Σε ευχαριστω

Επεξεργασμένο από sotosprince
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Κι εγώ Torpedo χρησιμοποιώ και το έχω λατρέψει, όχι μόνο για τον ήχο (έχει φανταστικά cab/mic sims), αλλά γιατί μπορώ να παίζω από τον ενισχυτή μου όλες τις ώρες.

 

Τι χρησιμοποίησες για αυτούς τους ήχους από το Torpedo Σωτήρη;

Φιλε Βασιλη, εχω τοσα πολλα presets και ρυθμισεις που πλεον εχω χασει λογαριασμο... Εχω αρχισει να τραβαω φωτογραφιες με τις ρυθμισεις που χρησιμοποιω σε καθε τραγουδι γιατι αλλιως χανομαι. Με χαρα να σου στειλω presets, IRs και ρυθμισεις. Αν θες με κανεις add στο faceboon - λες κ ειμαστε χαζογκομενες γαμωτο... χαχα- ή σου δινω και αριθμο και αν εισαι Αθηνα περνα για καφε- μπυρα να τα πουμε. Βασικα, οποιος θελει επειδη γουσταρω το μπλα μπλα απο κοντα, με χαρα περνατε απο σπιτι να γνωριστουμε και απο κοντα! Τοσο καιρο το λεω με το φιλο Γιωργο αλλα τπτ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σώτο θα τα πούμε σύντομα, θέλω να δω να θα κρατήσω το setup μου, γιατί προβλέπονται πολλά πέρα δώθε με αεροπλάνο και μάλλον με βλέπω να γυρνάω πάλι σε λύση τύπου Axe Fx.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος, έχεις γίνει κάτι σαν "mkIII ambassador", έχω δει και τα posts σου και στο "boogie board: :classic_laugh:

 

Από "καραμπόλα" βρέθηκα με έναν mkIII ("Black dot") πριν μερικές μέρες, όταν ένας αγοραστής για μία κιθάρα μου πρότεινε μετρητά + τον mkIII, oπότε -και επειδή δεν είχα ποτέ κάποιον mesa- είπα "why not".

 

Φανταστικά καθαρά και τρελό gain στο lead mode τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Απ΄ όσο διάβασα ο "red" και ο "blue" έχουνε ακόμα περισσότερο gain σε σχέση με τους πρώτους.

 

Eπίσης, επιβεβαίωσα ότι το customer support της mesa είναι απλά κορυφαίο, κάτι το οποίο άκουγα εδώ και δεκαετίες, μέχρι και ο Randall Smith μίλησε μαζί μου ενώ δεν είχε καμία απολύτως υποχρέωση.

  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, S9F είπε

Ωραίος ήχος, έχεις γίνει κάτι σαν "mkIII ambassador", έχω δει και τα posts σου και στο "boogie board: :classic_laugh:

 

Από "καραμπόλα" βρέθηκα με έναν mkIII ("Black dot") πριν μερικές μέρες, όταν ένας αγοραστής για μία κιθάρα μου πρότεινε μετρητά + τον mkIII, oπότε -και επειδή δεν είχα ποτέ κάποιον mesa- είπα "why not".

 

Φανταστικά καθαρά και τρελό gain στο lead mode τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Απ΄ όσο διάβασα ο "red" και ο "blue" έχουνε ακόμα περισσότερο gain σε σχέση με τους πρώτους.

 

Eπίσης, επιβεβαίωσα ότι το customer support της mesa είναι απλά κορυφαίο, κάτι το οποίο άκουγα εδώ και δεκαετίες, μέχρι και ο Randall Smith μίλησε μαζί μου ενώ δεν είχε καμία απολύτως υποχρέωση.

Ωπα ρε μαν, black dot?? Χτυπησες φλεβα να ξερεις... Ειναι ο πιο "οργανικος" και "ωμος " ολης της σειρας... ΧΑΧΑ ναι η αληθεια ειναι οτι εχω κανει τρελη διαφημιση! Η τιμη τους εχει ανεβει φουλ να ξερεις εδω και καμποσα χρονια και δικαιως μιας και για μενα ειναι ο,τι πιο κοντα σε mark IIC+. Ειχα και quad preamp και προτιμω τον mark III. Σου στελνω pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου