Προς το περιεχόμενο

Midi σε κάρτες ήχου...


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Αν έχεις Katana θα συνδέσεις το  Vamp στο insert του τελικού (ή την λούπα που λες).

 

Με αυτο τον τρόπο έχεις 2 προενισχυτές και εφέ.

 

Απλά έλεγα πως αν κάποιος έχει το VAmp μπορεί να το συνδέσει ακόμα και σε ένα αυτοενισχυόμενο ηχείο ή αν υπήρχε ένας τελικός με καμπίνα όπως ο Tech21 Power engine που θεωρούσα πάντα πως είναι πολύ χρήσιμο εργαλείο. Ελα όμως που διαψεύστηκα. Δεν βλέπω πολλούς με τέτοιο σέταπ. Μπαρουφολογίες δικές μου.

Μην το συζητάς όμως αφου ο Κατάνα με λιγότερα λεφτά σου προσφέρει περισσότερα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθετικά και ακαδημαϊκα μιλάμε. (ιδίως για πριν λιγους μήνες που έκανε ο 50 σχεδόν 200).

 

Γενικά έχω φτιάξει τους ήχους μου στο v amp εδώ και καιρό και ακόμα φτιάχνω.

Προχτές ανακάλυψα ότι είχα το amplitube (αυτό πάει στο άλλο νήμα με τα vst) από δώρο μάλλον σε bundle και το δοκίμασα. Ήταν ενδιαφέρον. Μετά έκανα το λάθος και έβαλα το v amp ξανά. Νύχτα με μέρα....

Εχοντας λοιπόν το v amp και μια και το ξέρω καλά (+ την πεταλιέρα του - ΟΚ δεν κάνω λαιβ) σκέφτηκα αντί ενισχυτή να πάρω ένα ενισχυόμενο μόνιτορ που πάντα σου μένει (δεν ξέρω ποιό)...

μετά λέω και δεν παίρνω έναν ενισχυτάκο σαν τον κατάνα? ο μικρός έχει aux in.

Ο μεγάλος έχει λούπα, αλλά θέλει 300...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα γινεται.

Ενα aux in ειναι. Εκει μπαινουν τα εφεδακια στυλ v-amp.

Δεν πιστευω να εχουν βαλει κατι να "χρωματιζει" την εισοδο.

Σε κατι ξενα φορουμ που κοιταξα προχειρα, μιλανε για τους μεγαλυτερους katana (που εχουν send retrurn) και λεγαν για πολυ καλο  ηχο σαν active καμπινα (για πεταλιερες κλπ).

Δεν τον εχω εδω να δοκιμασω γμτ.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

To aux in το βάζουν συνήθως σαν μια έξτρα γραμμη εισόδου σε line level για να κοτσάρεις τα εμπιθρι. Το volume όμως ελέγχεται απο την εξωτερική συσκευή, οπότε ναι πάει κατευθείαν στον τελικό και μπορείς να δοκιμάσεις το Vamp σε αυτή την είσοδο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχ το σχολιο μου πηγαινε στο αλλο θεμα του dimsonic με τον katana.

Αν θελεις μετεφερε το.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, yameth είπε

To aux in το βάζουν συνήθως σαν μια έξτρα γραμμη εισόδου σε line level για να κοτσάρεις τα εμπιθρι. Το volume όμως ελέγχεται απο την εξωτερική συσκευή, οπότε ναι πάει κατευθείαν στον τελικό και μπορείς να δοκιμάσεις το Vamp σε αυτή την είσοδο.

 

ε ναι

αυτό θέλω...

(μένει να αγοράσω τον κατάνα για να κάνω τη δοκιμή...):classic_rolleyes:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου